Polecamy Recenzje

„Odpowiedni moment” Danielle Steel, czyli czekanie na miłość

Danielle Steel nowość odpowiedni moment - ksiazka
Avatar
Napisane przez Gandalf

„Odpowiedni moment” to historia kobiety, która ma wydawałoby się wszystko: karierę, sławę i pieniądze. Na co więc czeka? Dlaczego wciąż jest niespełniona? Tym, czego jej brakuje jest miłość, ale jak zwykle w przypadku Danielle Steel bywa – miłość niezwykła, wyjątkowa i przytrafiająca się w najmniej oczekiwanym momencie. Czy warto sięgnąć po ten tytuł? Sprawdźcie sami!

Ocena Blog Gandalf:

Danielle Steel – bestsellerowa autorka powieści dla kobiet

„Odpowiedni moment” to nowa powieść Danielle Steel, która od dawna utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych autorek powieści dla kobiet. Amerykańska pisarka od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku nieustannie zajmuje także najwyższe miejsca na liście literackich bestsellerów i nie da się ukryć, że każda jej książka porywa serca czytelniczek na całym świecie. O to przecież chodzi i nie każdy pisarz może się pochwalić taką popularnością, jaką cieszy się Danielle Steel. Amerykanka wydała ponad 100 tytułów (w tym takie pozycje, jak „Księżna”, „Bezpieczna przystań” czy choćby „Magia”), w ciągu roku potrafi napisać 4 długie powieści, a łączna liczba sprzedanych egzemplarzy jej książek wynosi znacznie ponad 600 milionów. Co sprawia, że jej książki rozchodzą w ogromnych nakładach tuż po premierze? Miłość! Miłość, która w powieściach Steel odgrywa kluczową rolę i udowadnia, że zawsze warto mieć nadzieję.

O czym są książki Danielle Steel?

Powieści Danielle Steel są o każdym (czy raczej każdej) z nas. O czekaniu na miłość, utracie nadziei i jej odzyskiwaniu, wielkich zawodach i pragnieniu szczęśliwego życia u boku ukochanego. Bohaterowie książek „królowej romansu”, zanim jeszcze spotkają na swojej drodze prawdziwe szczęście, przeżywają kłopoty, borykają się z problemami, pokonują wiele barier i walczą z przeciwnościami. Zwykle jednak finałowy happy end jest wystarczającym wynagrodzeniem wszystkiego, co wcześniej przygotował dla nich zły los.

Romantyczne powieści o miłości

Taka konstrukcja romansów przypomina być może bajkę, choćby tę o Kopciuszku, ale przecież każda z nas marzy o prawdziwym księciu. I choć zakończenia książek Danielle Steel mogą wydawać się przewidywalne to fabuły przewidywalne z pewnością nie są. Na drodze do szczęśliwego finału dzieje się zwykle wiele niespodziewanych i zaskakujących zdarzeń, jednak losy bohaterów dają nadzieję, że życiowe niepowodzenia to nic przy wielkim uczuciu, bo marzenia o miłości mogą spełnić się naprawdę.

„Odpowiedni moment” Danielle Steel – doskonała książka na jesień

Nie będziemy ukrywać, że powieść „Odpowiedni moment” jest pisana według sprawdzonego wzorca Steel, ale właśnie dlatego jest książką doskonałą na jesienny wieczór. Koniecznie pod kocem i z ulubioną herbatą. Jej bohaterką jest Alexandra, dziewczyna najpierw porzucona jako dziecko przez matkę, potem osierocona przez ojca i ostatecznie wychowywana przez zakonnice. Nie zaznała zbyt wiele ciepła rodzinnego ani szczęścia. Antidotum na nieudane życie okazało się pisanie powieści kryminalnych, które trafiają na listy bestsellerów. Za świetnymi tytułami idą w parze popularność i pieniądze, ale Alexandrę wciąż omija miłość. Nie jest jej łatwo otworzyć się na uczucie, bo barierą trudną do pokonania jest pewna tajemnica, którą dziewczyna ukrywa przed otoczeniem. Czy ją ujawni? Czy to pozwoli jej na przyjęcie miłości? Jaką cenę zapłaci za uczucie?

Danielle Steel nie pozwala czytelnikom nudzić się nawet przez chwilę. I choć wiemy, że koniec musi być szczęśliwy, to poznawaniu losów Alexandry cały czas towarzyszą spore emocje. To wystarczy, by tę powieść uznać za kolejną udaną książkę Steel, która spodoba się nie tylko fankom i fanom jej twórczości.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf