Książki z motywem rodzeństwa – jakie pozycje mogą Cię zainteresować?

aktualności Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
Brak komentarzy
Udostępnij:

Relacje i motyw rodzeństwa często stanowią ważny wątek w literaturze, a niekiedy stają się główną tematyką danego utworu. Czytelnicy równie chętnie sięgają po książki o rodzeństwie, jak po te o miłości. Jest to bowiem tematyka bogata jest w emocje, zaskakujące zwroty akcji. Ponadto często pozwala głębiej wniknąć w psychikę bohatera i przekonać się o złożoności relacji międzyludzkich.

Poniżej postaramy się przybliżyć Wam kilka pozycji, które zawierają wątek rodzeństwa i zachęcić do sięgnięcia po nie. Może któraś znajdzie stałe miejsce w Waszych domowych bibliotekach?

„Rodzina Monet” Weronika Anna Marczak

Główną bohaterką „Rodziny Monet” jest Hailie. Niespełna piętnastoletnia dziewczyna niespodziewanie traci w wypadku dwie najważniejsze dla niej kobiety, matkę oraz babcię. W ten sposób trafia pod opiekę pięciu starszych braci, o których wcześniej nie miała pojęci. Nagle ze skromnego domu przynosi się do willi w Pensylwanii. Vincent, Will, Dylan, Tony i Shane mogą wydawać się nieco zdystansowani wobec niej. Zdecydowanie wyznaczą granicę i zasady, co stanowczo nie ułatwi jej adaptacji do nowego miejsca i sytuacji. Ponadto okaże się, że jej bracia mają pewne sekrety, których za wszelką cenę nie chcą ujawnić. Prawda zacznie wychodzić na jaw dopiero, gdy ich najmłodsza siostra znajdzie się w niebezpieczeństwie. Jak rozwiną się relacje bohaterów? Jak potoczą się losy rodziny Monet? Co tak naprawdę ukrywają bracia Hailie?

„Bracia Karamazow” Fiodor Dostojewski

„Bracia Karamazow” to przede wszystkim uniwersalna, ponadczasowa powieść poruszająca różnorodną problematykę, jednak przede wszystkim dotyczy relacji tytułowych braci, relacji z ich ojcem, Fiodorem Karamazowem i dokonanej na nim zbrodni. Ta wybitna powieść ukazuje, co człowiek jest w stanie zrobić w obliczu zawiści, zazdrości, czy strachu bez względu na rodzinne powiązania. „Bracia Karamazow” to wymagająca, a zarazem fascynująca lektura, która doskonale ukazuje portrety psychologiczne bohaterów oraz motywy ich działania, dzięki czemu czytelnik łatwo zżyje się z bohaterami i poczuje się częścią świata przedstawionego.

„Trzy siostry” Heather Morris

„Trzy siostry” to książka stanowiąca zakończenie trylogii, którą zapoczątkował bestsellerowy „Tatuażysta z Auschwitz”. Jest to historia o niesamowitej odwadze i potędze siostrzanej miłości ukazująca jak wiele jest w stanie zrobić człowiek, by być przy swoich bliskich. Cibii, Magdzie i Livii dane jest dorastać w okrutnej, nazistowskiej rzeczywistości. Siostry zostają rozdzielone, jednak los sprawia, że ponownie się spotykają, ale tym razem w obozowej rzeczywistości. Jak dalej potoczą się ich losy? Czy wszystkie ocaleją? Czy miłość siostrzana ma jakieś granice?

Podsumowanie

Motyw rodzeństwa w literaturze pozwala autorom na ukazanie różnych aspektów ludzkich relacji, zachowań i doświadczeń. Mamy nadzieję, że któraś z przedstawionych pozycji przypadnie Wam do gustu. „Trzy siostry”, „Bracia Karamazow” i cała seria „Rodziny Monet” dostępne są na Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
28 marca 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.