Archiwum Polecamy

Kalendarz, który spełnia marzenia. Czy to możliwe?

Avatar
Napisane przez Gandalf

     Moi Drodzy, oczywiście, że to możliwe 🙂 Jak to działa? W bardzo prosty sposób. Już wyjaśniam!

Od 1 października na stronie księgarni Gandalf.com.pl i w sklepach Kaufland można kupić wyjątkowy kalendarz 2016 Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i to właśnie on spełnia marzenia. Wasze, bo przecież każdy marzy o tym, żeby pomagać, ale przede wszystkim spełniać marzenia dzieci o lepszym starcie w dorosłość – o lepszej przyszłości. Cena kalendarza to 29 zł >>

Tutaj parę zdjęć kalendarza:

 

    Ten niepowtarzalny kalendarz powstał w ramach akcji „Tak trudno iść do szkoły bez mamy”. Do akcji włączyli się muzycy, aktorzy, sportowcy, dziennikarze. Dzieci opowiadały o tym, kim chcą zostać, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość, jakie mają pasje, hobby, kto jest ich idolem, autorytetem. Dlatego kalendarz SOS zawiera właśnie zdjęcia podopiecznych Stowarzyszenia z ich idolami. Wśród nich znaleźli się: Natalia Kukulska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Starmach, Bartek Jędrzejak, Maleo Reggae Rockers, Radek Liszewski z zespołu Weekend, Igor Herbut – LemON, Mammed Khalidov, Tomasz Wolny, Radek Brzózka i Dominika Kulczyk – nowa ambasadorka SOS – i Mariusz Mrozek rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. Wskazane przez dzieci gwiazdy nie trzeba było namawiać do działania. Wszyscy bardzo chętnie wsparli przedsięwzięcie.

Oczywiście bardzo ważny jest też fakt, że cały przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na edukację oraz zajęcia rozwijające pasje dzieci. Pod opiekę Stowarzyszenia trafiają dzieci, które mają ogromne zaległości w nauce. Nie jest to ich wina i nie wynika z lenistwa, a z trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej. Akcja SOS pokazuje, że te dzieci też mają różne zainteresowania, ciekawe pasje, wielkie talenty i marzenia. Żeby móc je realizować i rozwijać, tak jak każde dziecko, potrzebują wsparcia i pomocy. Wystarczy podać im pomocną dłoń. Będą miały wówczas takie same szanse na sukces, jak ich idole.

Podopiecznych Wiosek Dziecięcych czeka długa droga do spełnienia marzeń. Najważniejszy jest pierwszy krok, a w ich przypadku to właśnie zadbanie o edukację i wyrównanie szkolnych zaległości. I nie trzeba być rodzicem, żeby wiedzieć, że nie da się tego zrobić za darmo. Przygotowanie dzieci i młodzieży do szkoły wiąże się z ogromnymi kosztami. W każdej rodzinie SOS jest 5 – 8 dzieci. Każdemu z nich trzeba indywidualnie pomóc w nauce i zapewnić szkolną wyprawkę. Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej w 2013 roku rodzice wydali średnio 826 zł na przygotowanie jednego dziecka do szkoły.

    Wszystkie gwiazdy, które wystąpiły w kalendarzu zapewniły, że będą regularnie, co miesiąc wspierać podopiecznych Organizacji i zachęcają do tego innych:

„Tylko z Twoją pomocą możemy zapewnić dzieciom pogodne dzieciństwo i lepszą przyszłość.”– mówi Bartek Jędrzejak, prezenter pogody z DDTVN.

„Pasja to dobry przepis na życie, wspierajmy pasję dzieci.”– Ania Starmach, krytyk kulinarny

„Sport pomógł mi w życiu. Teraz ja pomagam potrzebującym. Pomóż i Ty.”– Mamed Khalidov, zawodnik MMA.

     Na stronie www.wioskisos.org można zobaczyć making-of z sesji zdjęciowej. Autorem zdjęć do kalendarza jest Jacek Poremba – znakomity portrecista z wieloletnim doświadczeniem. Fotograf współpracuje z największymi polskimi magazynami, instytucjami kultury i agencjami reklamowymi. Oczywiście Jacek Poremba wszystko zrobił pro bono 🙂 Za kreację kampanii oraz projekt kalendarza odpowiada agencja reklamowa WALK, która została najciekawszą agencją 2012 roku wg. Media&Marketing Polska oraz znajduje się w czołówce najchętniej polecanych agencji przez klientów.

Patronat medialny nad kalendarzem objęły: TVP 2 i Jedynka Polskie Radio

      Drodzy, uważam, że w tym przypadku nie wypada zastanawiać się: warto kupić, czy nie? Nie ulega wątpliwości, że warto. Każdy kupiony przez Was kalendarz to szansa na lepsze życie dla dzieci opuszczonych i osieroconych. To spełnienie ich marzeń.  Ja oczywiście już kupiłam 😉

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf