Polecamy

„Jestem Isia”, czyli nie całkiem sekretne życie Agnieszki Radwańskiej

Jestem Isia książka Agnieszki Radwańskiej
Avatar
Napisane przez Gandalf

Agnieszka Radwańska szczerze opowiada o swoim życiu. O tym, jak zapracowała na sukces i jak się czuje w wielkim sportowym świecie. Nie stroni też od zdradzania prywatnych sekretów. Czego można dowiedzieć się o tej wybitnej tenisistce? Szczegóły w „Jestem Isia”.

Ocena Blog Gandalf:

Jestem Isia Rozmowa z Agnieszką Radwańską

Jestem Isia – Agnieszka Radwańska

Nie mamy zbyt wielu osób, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej i rozsławiają nasz kraj. Dlatego też ci, którzy dzięki talentowi i pracy weszli na szczyty, są znani i cenieni w świecie oraz szybko stają się naszymi idolami, bez względu na dziedzinę, w której osiągnęli sławę i mistrzostwo. Wśród nich są także sportowcy – wystarczy wymienić choćby Adama Małysza, Kubę Błaszczykowskiego czy Roberta Lewandowskiego. No i oczywiście Agnieszkę Radwańską.

Isia (możemy chyba posługiwać się tym zdrobnieniem, skoro bohaterka biografii „Jestem Isia” właśnie w ten sposób przedstawia się czytelnikom) to jedna z najpopularniejszych polskich tenisistek. Jest też znana z niechęci do udzielania wywiadów, a gdy przy okazji imprez sportowych rozmawia już z dziennikarzami, jej wypowiedzi są krótkie. Dla Artura Rolaka – komentatora tenisa ziemnego i redaktora portalu tenisklub.pl zrobiła jednak wyjątek. Ich rozmowa ma charakter towarzyskiej pogawędki, podczas której rozmówczyni wspomina swoje początki w sporcie, opowiada o swych dokonaniach, przyjaciołach z kortu, swoim stosunku do religii, planowanej dacie zakończenia kariery i wielu innych rzeczach, o których nie dowiecie się nawet z pierwszych stron gazet. Nie stroni też od historii o swoich uczuciach, ale to nic dziwnego, bowiem biografia powstawała, gdy jej bohaterka była w związku narzeczeńskim z Dawidem Celtem – trenerem i sparring partnerem, a ukazała się na kilka dni przed ich ślubem.

Nie da się ukryć, że Agnieszka Radwańska traktowana jest jak celebrytka. Wśród fanów krążą nierzadko wymyślone opowieści na temat jej życia, które przekazywane z ust do ust zaczynają w końcu pojawiać się w magazynach i sieci. Czytając książkę „Jestem Isia”, mamy pewność, że wszystkie historie są autentyczne i nieubarwione, a język, którym zostały opisane sprawia, że czyta się je z niesamowitą przyjemnością i satysfakcją. Niektórzy „połykają” biografię w jeden wieczór, bo w przypadku tej książki naprawdę trudno się oderwać od lektury. Wydawnictwo zawiera również dużo wcześniej niepublikowanych zdjęć.

Warto podkreślić, że jest to interesująca lektura nie tylko dla fanów tenisa. Warto po nią sięgnąć, bo jest to opowieść o ciekawej, utalentowanej i ambitnej dziewczynie, która sukcesy zawdzięcza głównie własnemu wysiłkowi, pracowitości i determinacji. Agnieszka może stanowić wzór dla młodych ludzi, podobnie jak inna wybitna sportsmenka – Joanna Jędrzejczyk, której życiu możecie przyjrzeć się w „Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka”.

Biografię Agnieszki Radwańskiej „Jestem Isia” możecie zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf