Jak uczyć się angielskich słówek?

aktualności jak uczyć się angielskich słówek Avatar
Napisane przez Justyna
Brak komentarzy
Udostępnij:

To pytanie pewnie zadałeś sobie już nie raz. Ani nie dwa. I to wcale nie Ty jeden! Słówka są jedną z głównych podstaw nauki języka obcego. I my chcemy Ci to ułatwić. Nie, nie sprawimy, że zwroty automatycznie wejdą Ci do głowy, ale możemy pomóc w tym, żeby wchodziły w nieco przyspieszonym tempie 😉 Poznaj nasze cenne rady, jak uczyć się angielskich słówek. Uwaga: sprawdzą się także przy nauce innych języków!

Jak skutecznie uczyć się słówek z angielskiego?

Tip nr 1: Podziel sobie słówka pod względem ważności

Tak, nie warto uczyć się wszystkich słówek naraz. Znalazłeś ciekawy tekst albo bank słówek? Podziel sobie zwroty na kategorie, tych przydatnych w 1. kolejności oraz specjalistycznych. Zadaniem słówek jest wzbogacenie Twojej wypowiedzi, ale nauka wszystkich płaszczyzn języka musi iść ze sobą w parze 😉

Tip nr 2: Każde słówko ubierz w zdanie

Pojedyncze słówko lub zwrot nie powie Ci wiele o tym, jak je poprawnie wykorzystać. I choć w chwili, gdy je przyswajasz, wydaje Ci się to oczywiste, uwierz nam ‘na słowo’ 😉 , że za jakiś czas może Ci to umknąć.

Tip nr 3: Wypisuj słówka kilkukrotnie

Im więcej razy coś napiszesz, tym łatwiej będzie Ci to zapamiętać. Teraz pewnie przypomną Ci się szkolne kary, kiedy to za błąd ortograficzny lub przewinienie musiałeś pisać to samo po 100 razy. Coś w tym jest. Przyznaj, że słowo powtarzane tyle razy i jego pisownia, utkwiły Ci w pamięci  po dziś dzień 😉

✨Pro tip✨ Powtarzaj słówka na głos

Właściwa wymowa słówek to klucz w poprawnej komunikacji w każdym z języków obcych. Owszem, pisownia jest bardzo istotna w procesie komunikacji niewerbalnej. Ale pomyśl, o wiele łatwiej będzie Ci, pomijając rozmowy, zrozumieć tekst piosenki albo wypowiedź z filmu 🤯

A jak się szybko uczyć słówek?

Została Ci ostatnia chwila na naukę, a przed Tobą cała lista słówek? Nie oszukujmy się, że rzeczy przyswojone na ostatnią chwilę zostaną z Tobą na długo. Dlatego najważniejsze, żebyś zapamiętał je, chociaż do momentu sprawdzianu (nie polecamy tego, ale wiemy, jak jest). Jak uczyć się angielskich słówek szybko?

Tip nr 1: Obudź moc skojarzeń!

Wiele słówek angielskich podobnych jest do ich polskiego odpowiednika, do innego słowa o podobnej pisowni czy wymowie albo do Twoich prywatnych skojarzeń. Dzięki nim łatwiej będzie Ci, w momencie sprawdzianu, przypomnieć sobie właściwe słowo lub jego tłumaczenie.

Tip nr 2: Wybierz najważniejsze słówka

Postawmy sprawę jasno: jeśli masz przed sobą całą listę słówek, a niewiele czasu to na pewno nie zdążysz nauczyć się wszystkich 🙄 Dlatego wybierz te najważniejsze, te, które mają większe prawdopodobieństwo do tego, że pojawią się na teście.

✨Pro tip✨ Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę!

Stanowczo to odradzamy 😉

Udostępnij:
10 marca 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.