Gdybym była książką …

Gandalf
Napisane przez Gandalf 414 wyświetleń
Dodaj komentarz
Udostępnij:

  Chciałabym…pragnęłabym… Właśnie, czego? Często mówimy: wiesz gdybym była, byłbym nią, albo nim to… I zaczynamy projekcję cudzych myśli, uczuć, zachowań. Przyszło mi więc do głowy, jakby to było być książką 🙂

  Oto moja subiektywna lista 11 pragnień książki. Dlaczego 11? Liczba nie jest przypadkowa. Księgarnia Internetowa Gandalf obchodzi 11. urodziny. Poza tą jedenastką, pojawią się też inne i nie będą to tylko teksty. Zaglądajcie, a dowiedziecie się, co jeszcze przygotował Gandalf. Oczywiście z racji urodzinowej akcji w prezencie mamy rabaty, konkurs i inne prezenty 🙂

A zatem, wracając do tematu, gdybym była książką chciałabym….

1. Mieć własny kąt. Nie ma to jak własne miejsce na świecie. Fajnie, gdyby było słoneczne, przytulne i żeby nie wiało. Nie znoszę, jak mi wiat hula między kartkami. Wolałabym, oczywiście, żebyś zapewnił mi kameralne lokum, ale ostatecznie może być regał biblioteczny.

2. Leżeć i pachnieć… Nie musi to być od razu Chanel, czy Dior. Zapach kwiatów, świeżego prania, delikatny zapach kadzidełek, olejków. Tak, tym mogę się otaczać. Żadnych papierosów! Ohyda! Wdzierają się wszędzie, przesiąka się nimi i śmierdzi. Wstyd później wyjść do ludzi.

3. Mieć dobre towarzystwo, przyjaciół, sąsiadów. Jestem tolerancyjna i jak wiesz nie mam uprzedzeń. Mogę sąsiadować z ckliwymi romansami, zaskakującymi kryminałami, fachowymi przewodnikami, czy religijnymi tomami. Wszystko mi jedno, byleby nie stać samotnie, jak palec.

4. Słuchać muzyki. Wyluzuj…tańczyć nie musimy 🙂 Nie mam tu specjalnych wymagań. Ważne, żeby mnie nie zagłuszała. Poza tym, zdaję się na twój gust.

5. Nie mieć żadnych dodatkowych obowiązków! Nie próbuj zmuszać mnie do rzeczy, do których nie jestem stworzona! Nie będę podstawką ani przedłużeniem nogi stołowej.

6. Podróżować i bywać. Zabieraj mnie w różne miejsca. Jestem otwarta na twoje propozycje. Możemy razem spędzać urlopy, weekendy. Gwarantuję, że będzie nam razem miło. Nie boję się latać samolotem, jeździć autem, pływać statkiem. Odpada niestety wspólne pływanie, bo mam uraz do wody.

7. Chodzić na spacery. Jak każdy potrzebuję świeżego powietrza. Park, łąka, leśna polana, ławka, kocyk, szum drzew, śpiew ptaków i wspólny relaks. Możesz oczywiście kogoś zaprosić. Miło byłoby spędzić czas we czwórkę. Taka podwójna randka.

8. Żeby dotykali mnie inni. To, że jestem twoja, nie znaczy, że nie możesz się mną dzielić. Jeśli ktoś wpadnie i zechce ze mną spędzić chwilę, nie spinaj się. Jeśli będzie chciał zabrać mnie na jakiś czas do siebie, to nie rób problemu. Zadbaj tylko, żebym wróciła.

9. Żebyś miał inne. Nie będę zazdrosna i nie będę robiła scen. Obiecuję. Obchodź się z nimi delikatnie, tak jak ze mną. Postaraj się zrozumieć. Nie musisz od razu zachwycać się, ale daj innym szansę. Spróbuj poznać. Uczucie nie pojawia się od razu.

10. Mieć różne gadżety. O tak! Lubię, jak sprawiasz mi prezenty. Rozmaite zakładki, jedne zabawne inne eleganckie. Spinacze z lampką, podkładki do czytania, podpórki…

11. Tulić cię do snu. Uwielbiam zasypiać z tobą, kiedy trzymasz mnie w ręku, czuję twoje ciepło, twój wzrok jest skupiony tylko na mnie i nic nam nie przeszkadza…

Teraz czekam na kolejne, Wasze propozycje 🙂

To moja pierwsza 11-stka 🙂 Będą następne!

Udostępnij:
2 marca 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.