Aktualności

Ed Sheeran w Polsce. Koncertowe żądania artysty i inne ciekawostki

Avatar
Napisane przez Gandalf

Polscy fani Eda Sheerana mogli cieszyć się weekendem z uwielbianym artystą. O pójściu na jego koncert marzą tłumy wielbicieli włącznie z moją pięcioletnią córeczką. Uwielbia Sheerana i oczywiście pragnie pójść na jego koncert. Powiedziała, że po występie zaprosi Sheerana na swoje urodziny. Wytłumaczyłam, że to nie jest łatwe itp. i itd. Stwierdziła, że jak nie uda się z urodzinami, to przynajmniej zdobędzie jego autograf. Nawet jak będzie wielki tłum i trzeba będzie czekać 100 godzin, to się nie poddam – powiedziała Zuzia.

Ed Sheeran wystąpił w Polsce 11 i 12 sierpnia.

W pierwszej wersji miał zagrać tylko w sobotę. Bilety sprzedały się rok wcześniej i to w niespełna godzinę. Nic dziwnego, ponieważ to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2018 roku w naszym kraju. Zdecydowano, że artysta da koncert też w niedzielę. Po raz kolejny bilety sprzedały się błyskawicznie. Myślę, że gdyby występ Eda Sheerana na warszawskim Stadionie Narodowym powtórzył się za kilka miesięcy, wejściówki rozeszłyby się znowu w mgnieniu oka. Miliony sprzedanych płyt i sale koncertowe na całym świecie wypełnione po brzegi pokazują, że Ed Sheeran to niekwestionowany muzyczny fenomen.Koncerty Sheerana w Polsce odbyły się w ramach trasy Divide Tour promującej najnowszą płytę Sheerana Divide, która została wydana 17 lutego 2017 roku. Sprzedaż krążka liczy się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. W Polsce album uzyskał status platyny. W sumie Ed Sheeran wydał trzy albumy. Ich nakład razem z singlami sięga prawie 130 milionów egzemplarzy.

Dyskografia Eda Sheerana:

+ (plus)  – debiutancki krążek Sheerana z 2011 roku

X  – druga płyta Sheerana wydana w 2014 roku

Divide ( ÷ ) – najnowszy album Eda Sheerana, który ukazał się na początku 2017 roku

Oto kilka ciekawostek o koncercie Eda Sheerana w Polsce:

 • Bilety z drugiej ręki na koncerty wokalisty kosztowały około 1300 zł.
 • Regularne ceny biletów na występ wahały się od 269 do 400 złotych.
 • Wszystkie bilety na koncerty wokalisty były imienne. Przed wejściem trzeba było pokazać jakiś dowód tożsamości. Można było oficjalnie i płatnie zmienić dane właściciela wejściówki.
 • Z oferty nieoficjalnego dystrybutora wejściówek skorzystała Barbara Kurdej-Szatan – polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, wokalistka i prezenterka telewizyjna. Nie została wpuszczona na show. Prawdopodobnie została oszukana, tak jak wiele innych osób korzystających z różnych platform.
 • Organizatorem koncertu była agencja Charm Music. Zdecydowała ona, że mimo deszczowych chmur dach stadionu będzie otwarty. Dodam, że regulamin zabrania wnoszenia parasoli.
 • Rudowłosego piosenkarza supportowali: polsko-francuski duet BeMy, Jamie Lawson (przyjaciel Sheerana) i angielska artystka Anne-Marie.
 • Artysta na scenę wszedł o 20.40 i spędził tam dwie godziny. Śpiewał i akompaniował sobie na gitarze. Dokładnie miał kilka gitar. Fani muzyka na pewno wiedzą, że Ed nadaje im imiona.
 • Sheeran rozpoczął występ utworem „Castle on the Hill”. Nie zabrakło też jego innych flagowych hitów.
 • Na koncertowej setliście brytyjskiego gwiazdora nie ma niestety utworu „Give Me Love”. Nie było i tym razem. Podobno piosenka źle wpływa na struny głosowe Sheerana.
 • Brytyjski gwiazdor zrobił swoim polskim fanom miłą niespodziankę i na koniec sobotniego występu pokazał się w koszulce z naszym narodowym orłem. Tym gestem udowodnił, że kocha polskich fanów.
 • Publiczność na PGE Narodowym nie pozostała dłużna. Na piosence „Perfect” ułożyła świecąca flagę Polski. Zrobili ją przy użyciu białych (płyta i górne trybuny) i czerwonych (dolne trybuny) kartek, które podświetlili telefonami komórkowymi. Akcję „obgadali” w mediach społecznościowych.
 • Na warszawskim koncercie Sheerana podczas utworu „Photograph” chłopak oświadczył się dziewczynie. Ona powiedziała „tak”, a widzowie zgromadzeni obok piszczeli z zachwytu.
 • Koncertowe żądania Eda Sheerana kosztowały w sumie około 270 zł!
 • Rider brytyjskiej gwiazdy sprawia, że czujemy jeszcze większą sympatię do tego zdolnego rudzielca. Oto jego zachcianki: sześciopaki zwykłej i dietetycznej Coca-Coli, sześciopaki pomarańczowej Fanty i Sprite’a, napoje owocowe Robinsons Squash, słoik miodu Manuka.
 • Swój występ nad Wisłą Ed zakończył słowami „see you soon”.
 • Podczas pobytu w Polsce Ed Sheeran otrzymał wyróżnienie za Divide Album: Diamond, a także za single A także za single: Shape Of You: 2xDiamond, Perfect: Diamond, Castle On The Hill: 3xPlatinum, Galway Girl: 3xPlatinum, Happier: Platinum, Gold: Dive, Nancy Mulligan, What Do I Know?, Supermarket Flowers, How Would You Feel (Paean), New Man, Barcelona – jak podało Warner Music Polnad.
 • Ed Sheeran po raz pierwszy wystąpił w Polsce w 2015 roku. Koncert odbył się wówczas na warszawskim Torwarze.

Najwięksi fani Eda Sheerana na pewno mają komplet wiedzy o artyście. Jeśli Wy lubicie muzykę tego młodego, zdolnego i skromnego chłopaka możecie dowiedzieć się o nim nico więcej z wpisu: Ed Sheeran – to, czego o nim nie wiecie. Czego słuchał jako dziecko? Jakie lubi słodycze? I wiele więcej… . Możecie też sięgnąć po biografię muzyka „Ed Sheeran. Plusy i minusy”  autorstwa Davida Nolana.

Inna książka o Sheeranie to „Graficzna podróż” . Muzyk stworzył tę książkę wspolnie ze swoim przyjacielem Phillipem Butahem.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf