Dzień Kobiet z pisarką Natalią Brożek. Przeczytaj krótki wywiad!

Avatar
Napisane przez Magdalena Ulanowska
Brak komentarzy
Udostępnij:

Międzynarodowy Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, dlatego przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego! Dziś porozmawiamy z autorką, której książki pokochała zarówno współczesna młodzież, jak i dorośli! Natalia Brożek, autorka pięciu książek, nie tylko zachwyca swoich czytelników, ale także wywołuje ważne dyskusje na temat bohaterek swoich książek. Wykreowane przez nią postaci kobiece inspirują i motywują do podejmowania walki o siebie i swoje marzenia. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

Co najbardziej w sobie cenisz jako kobiecie i pisarce? Czy jesteś z siebie dumna?

Wydaje mi się, że najbardziej cenię w sobie determinację i upór, bo bez tego nie doszłabym do tego momentu, w jakim jestem – nie wydałabym tylu książek i nie planowałabym kolejnych. Czy jestem z siebie dumna? Ciągle się tego uczę.

Czy do kreacji bohaterek Twoich książek inspirują Cię inne kobiety?

Oczywiście, że tak. Czerpię inspirację przede wszystkim z życia, więc również kobiety, które mnie otaczają i które spotykam w książkach i serialach są dla mnie inspiracją, która sprawia, że moje bohaterki nabierają kolorytu. Mam kilka inspirujących kobiet w życiu, które motywują mnie do działania, a jednocześnie stają się bazą dla moich bohaterek.

Która z Twoich książek, według Ciebie, miała największy wpływ na Twoje czytelniczki? Może któraś wywołała szczególnie silne reakcje lub dyskusje?

Wydałam już pięć książek, kolejne przede mną. Natomiast wydaje mi się, że najistotniejszą była: „Wszystkie nasze granice”. To jest właśnie ta książka, która wywołała dyskusję i która bardzo dużo osób poruszyła. Gaja była bohaterką, z którą wielu się utożsamiło i której wielu kibicowało w drodze do zadbania o siebie i pokonaniu swoich demonów z przeszłości – bo tutaj warto zaznaczyć, że Gaja miała bardzo trudną przeszłość, z którą musiała się mierzyć w dość niekomfortowych warunkach.

Która bohaterka literacka jest Ci najbardziej bliska? Z Twoich książek i książek innych autorek?

Wydaje mi się, że właśnie wspomniana wcześniej Gaja jest dla mnie bardzo istotną bohaterką, ale gdybym miała wybrać jedną jedyną, to wydaje mi się, że najważniejszą jest dla mnie Anna z książki „Nie chcę być tobą” – mojego debiutu literackiego. Bardzo istotna jest dla mnie sama tematyka dążenia do spełniania marzeń, więc nic dziwnego, że wybrałam postać, która poświęciła praktycznie wszystko, żeby odnaleźć siebie i żeby na nowo zacząć marzyć. Jeśli chodzi o książki innych autorów i autorek to wydaje mi się, że mam jeden typ bohaterki, który po prostu uwielbiam – bohaterka zdeterminowana, która umie postawić na swoim i nie jest szarą myszką, a bardziej „boss lady”. Dlatego jeśli dany autor albo autorka coś takiego mi zaproponują, biorę w ciemno! 🙂

Jaką radę dałabyś Natalii z dzieciństwa?

Co ciekawe, uważam, że to chyba najtrudniejsze pytanie z całego wywiadu. Małej Natalii powiedziałabym, żeby była z siebie dumna – nawiązując do tego pierwszego pytania i ciągłych moich starań, żeby tę dumę odczuć i żeby być po prostu z siebie dumną. Powiedziałabym jej również, że nie musi wcale tak mocno cisnąć, tylko może odpocząć, kiedy chce i kiedy tego potrzebuje. I żeby nie poddawała się w dążeniu do swoich marzeń. Jeżeli ma jakieś pasje, to niech próbuje i niech spełnia wszystkie, aby później miała po prostu z czego wybierać. Żeby nie była zamknięta tylko na jedną drogę w życiu. Trochę się tego uzbierało. 🙂

Jaką wiadomość chciałabyś przekazać swoim czytelniczkom w Dniu Kobiet?

Wydaje mi się, że to, co jest najważniejsze w Dniu Kobiet to to, żeby docenić samą siebie. Żeby zacząć właśnie od siebie i czuję się trochę w obowiązku nauczycielskim, żeby zadać zadanie domowe 😀 Spróbujcie w ten konkretny dzień bądź w najbliższe dni zrobić dla siebie coś cudownego: wybrać się na masaż czy ulubionej kawiarni, aby spędzić chwilę z książką i kawą. Cokolwiek lubicie, spełnijcie to, zadbajcie o siebie i pamiętajcie przede wszystkim o sobie i swoich potrzebach.

Natalia Brożek – krótki biogram

Natalia Brożek – zyskała uznanie dzięki swoim powieściom poruszającym ważne tematy, w tym także emocjonalne. Od młodych lat wykazywała zainteresowanie literaturą i pisaniem. Z czasem przekształciło się to w jej życiową pasję. Natalia jest autorką pięciu książek, cenionych m.in. za wnikliwe przedstawienie postaci kobiecych, które często stawiane są w sytuacjach wymagających odwagi i determinacji.

Udostępnij:
8 marca 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.