Polecamy

7 książek, które pomogą Ci zwolnić i zachować spokój ducha

7 książek, które pomogą Ci zwolnić i zachować spokój ducha
Napisane przez Gandalf

18Chciałoby się rzec, że Święta, Święta i… po Świętach. Ale z pewnością udało Wam się trochę zwolnić i skupić na tym, co naprawdę ważne. Niestety ten wewnętrzny spokój niewiarygodnie łatwo zgubić, gdy tylko wrócimy do codzienności. Dlatego też prezentujemy Wam listę XX książek, które pomogą Wam nie tylko zachować go na dłużej, ale także stale pielęgnować spokój ducha!

„Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim” – Katarzyna Szkarpetowska

Jego portret Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim

Niewielu jest z pewnością takich, którzy nigdy nie słyszeli o księdzu Janie Kaczkowskim. Zawsze pogodny, emanujący dobrą energią i spieszący z pomocą tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Sam siebie określał „onkocelebrytą” i choć zmagał się z ciężką chorobą, prowadził Puckie Hospicjum i uczył młodych, jak rozmawiać o śmierci. „Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim” to tak naprawdę wspomnienia jego najbliższych przyjaciół i znajomych, dzięki którym ks. Jan jest ciągle żywy i może nieść nie tylko nadzieję, ale i wprowadzać dużo dobra. Niezwykle optymistyczna książka, po którą warto sięgnąć.

„Biografia Syna Bożego” – Maria Miduch

Biografia Syna Bożego

„Biografia Syna Bożego” Marii Miduch, która ukazała się nakładem wydawnictwa WAM to książka, która z pewnością zainteresuje nie tylko osoby wierzące. To coś więcej niż teologiczne dogmaty oraz dowody zebrane przez historyków. To tak naprawdę opowieść o Bogu, która rozpoczęła się wiele tysiącleci temu, ale trwa do dziś. Maria Miduch poszukuje Jego śladów w Ziemi Świętej i opracowaniach naukowców, ale dostrzega je także we współczesnej codzienności. Pierwsza „biografia”, która w ten sposób ukazuje Syna Bożego i istotę wiary.

„Ludzie w czasach Jezusa” – Szymon Hołownia

Ludzie w czasach Jezusa

Nie da się ukryć, że o Jezusie i Chrześcijaństwie mało kto potrafi pisać tak, jak Szymon Hołownia. Znany i ceniony dziennikarz tym razem zastanawia się nad tym, jak mógł wyglądać świat i życie prywatne osób, które żyły na samym początku naszej ery. Czy tak, jak my poszukiwali na swoich stołach pyszności i potrafili cieszyć się swoimi sukcesami? „Ludzie w czasach Jezusa” to książka oryginalna, zaskakująca, zupełnie nietuzinkowa i z całą pewnością warta przeczytania!

„Im mniej tym więcej” – Joshua Becker

Im mniej, tym więcej

„Im mniej tym więcej” to niezwykle przydatny poradnik napisany przez pastora Joshuę Becker’a, który w swojej książce (a także poza nią!) promuje filozofię minimalizmu. Dla autora największym minimalistą w historii był… sam Jezus Chrystus, zaś Becker zrozumiał wagę tego podejścia tuż po rozmowie na temat sprzątania, która przeprowadził z sąsiadką. Ale o co tak naprawdę chodzi? O to, że mniej posiadanych rzeczy oznacza mniej przywiązania i stresu, co zaś przekłada się bezpośrednio na szczęśliwsze i pełniejsze życie. Mniej oznacza tak naprawdę więcej czasu, pieniędzy, hojności i dobra, a to doskonały przykład także dla maluchów.

„Brzuchem do góry” – Urszula Palusińska

Brzuchem do góry

Udało Wam się trochę poleniuchować w Święta? Za oknem wiosna, więc trudno było nie rozmarzyć się o wakacjach, prawda? „Brzuchem do góry” to obrazkowa książka dla tych, którzy nie mają ochoty się spieszyć i chcą oddać się słodkiemu lenistwu brzuchem do góry, gdy nad nimi słońce i błękitne niebo. Bo w końcu nic nam więcej nie potrzeba! Urszula Palusińska stworzyła niezwykle pomysłowy tytuł, który pokazuje jak może wyglądać świat oglądany z leniwej perspektywy i jak cieszyć się każdą prostą chwilą.

„Hygge. Na szczęście” – Signe Johansen

Hygge. Na szczęście

Hygge stało się w tym roku niezwykle modnym pojęciem. Ta książka to kolejna pozycja dotycząca skandynawskiej filozofii, która jednak wprowadza wiele świeżości i podejmuje tematykę „hygge” w nieco inny sposób. „Hygge. Na szczęście” to bowiem całe mnóstwo przepisów na fizyczną aktywność na zewnątrz, spotkania z przyjaciółmi, pyszne smakołyki i co najważniejsze – zdrowy hedonizm i dystans do codzienności. Świetna książka, który uczy radości z prostych chwil!

„Księga herbaty” – Okakura  Kakuzo

Księga herbaty

„Księga herbaty” to niewielka książka, która choć skupia się na parzeniu i piciu gorącego napoju, tak naprawdę niesie ze sobą o wiele głębsze przesłanie. To tytuł traktujący o filozofii i estetyce Dalekiego Wschodu – miejsca, gdzie celebrowanie tak prostych momentów, jak picie herbaty ma ogromne znaczenie. Kakuzo podkreśla, że może być traktowane nawet przez pryzmat socjologii i ekonomii, bowiem życie w prostocie bez zbędnego przepychu może okazać się nie tylko szczęśliwe, ale i wygodne.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf