Polecamy

6 najnowszych audiobooków, które poprawią Ci humor na wiosnę

Avatar
Napisane przez Gandalf

Oficjalnie możemy już cieszyć się wiosną! Dlatego też przygotowaliśmy dla Was listę sześciu najnowszych audiobooków, które z pewnością poprawią Wasze humory, naładują pozytywną energią i zainspirują do sięgania po swoje marzenia. Optymistyczne historie, romantyczne opowieści i nieco poważniejsza literatura, która skłania do refleksji. Zobaczcie, co dla Was wybraliśmy!

„Był sobie pies” – Bruce W. Cameron

Niezwykle pogodna, bardzo optymistyczna i pełne humoru historia, która chwyta za serce! Poznacie w niej psa, który trafił na ten świat z pewną misją do wykonania. Jaką? Postanowił, że nauczy swoich właścicieli miłości i pogody ducha! Zanim jednak ją rozpoczął był tylko znudzonym i zapomnianym przez wszystkich kundlem. Ku swojemu zdziwieniu odrodził się jednak jako mały, rezolutny szczeniak, który trafił do kochającego Ethana. I właśnie jego miłością postanowił podzielić się z innymi swoimi właścicielami, bo ten pies tak, jak kot – ma dokładnie 9 żyć. Historia Bailey’a, czyli „Był sobie pies” doczekała się ekranizacji, jednak Wy możecie posłuchać jej podczas prowadzenia samochodu lub wykonywania codziennych obowiązków. Gorąco polecamy!

„Żaba w papilotach” – Maria Biłas-Najmrodzka i Elżbieta Narbut

Ta książka została określona mianem najlepszego antydepresantu, który doskonale zastępuje tabletki na poprawę nastroju. „Żaba w papilotach” to kontynuacja uwielbianej przez czytelniczki powieści „Bigos w papilotach”, w której możemy zajrzeć do prywatnej korespondencji przezabawnych bohaterek. Co w niej na nas czeka? Wszelkie smutki, wzloty, upadki oraz większe i mniejsze problemy podeszłego wieku. Ale czy „starość” musi oznaczać kłopot? Zdecydowanie nie! Oto sposób, jak sobie radzić z życiem traktując je tylko pół-serio. Audiobook czytany przez Ewę Abart i Joannę Gajór umili Wam każde wiosenne popołudnie i naładuje Was pozytywną energią!

„To się da!” – Joanna Gajór

Tym razem trochę bardziej romantycznie. „To się da!” to opowieść o ważnych życiowych decyzjach, namiętnościach i odwiecznym konflikcie pomiędzy tym, co mówi rozum, a co sądzi serce. Joanna – główna bohaterka powieści, zdecydowała się na roczny urlop, który spędza u swojej cioci Zofii w Kociewiu. Kobieta wraz z córką Lusią decyduje się rozwikłać tajemnicę z przeszłości energicznej starszej pani i odnaleźć Henryka, w którym ciotka była niegdyś szaleńczo zakochana. W końcu miłość może przetrwać próbę czasu i to nie tylko w przypadku Zofii… Niezwykle optymistyczny, zabawny i zmuszający do refleksji audiobook – idealny dla fanek typowo kobiecej literatury!

„Po prostu bądź” – Magdalena Witkiewicz

„Po prostu bądź” to historia zaskakującej miłości. Ona i on i wielkie uczucie. Gdy jego zabrakło, cały jej świat runął i pozostała tylko niczym niewypełniona pustka. W pobliżu zawsze był jednak jej przyjaciel, z którym mogła zawrzeć pewien pakt. Jemu nie wolno było czuć, ale zaopiekował się nią na dobre i złe, a potem dołączył do nich ktoś jeszcze. Ale czy da się oszukać serce zakazami, które dyktuje rozum? Miłość w końcu przychodzi po cichu i wtedy, gdy nikt jej się nie spodziewa. Bardzo romantyczna opowieść, która wzrusza i dotyka najbardziej skrywanych uczuć czytana przez Agnieszkę Wagner.

„Miłość niczyja” – Sławomir Bogacki i Maria Jurkiewicz

Niezwykle prawdziwa historia dwojga ludzi, którzy spotykają się zupełnym przypadkiem. Tak, jak ci, których mijamy na ulicy lub mieszkają tuż za rogiem. Ona jest matką i doskonale radzi sobie z prowadzeniem domu. On jest samotny, kocha muzykę i realizuje się jako dziennikarz radiowy. Tak naprawdę jednak ona czuje potrzebę realizowania swoich artystycznych pasji, a on boryka się ze stanami lękowymi. Obydwoje zakochani w sztuce poznają się, dzięki zrządzeniu losu, a każda ich rozmowa zbliża do odkrycia swoich marzeń i sensu, jaki tkwi w pogoni za nimi. „Miłość niczyja” to opowieść o małych radościach, nadziei, braterstwie dusz i walce ze schematami, które określają to, co wypada, a czego nie wolno. Zmusza do myślenia i niezwykle inspiruje!

„Na brzegu życia” – Dorota Schrammek

Ten audiobook to propozycja dla fanek typowo obyczajowych powieści. W „Na brzegu życia” wyruszamy w krótką podróż do nadmorskiego kurortu, gdzie spotykają się najróżniejsze charaktery. Matylda i Władysław to szczęśliwe małżeństwo i świeżo upieczeni dziadkowie, których spokój zakłóca nowy mieszkaniec Pobierowa. Zofia i Ryszard natomiast kupili właśnie domek na obrzeżach Gostynia, który kryje pewną, sięgającą jeszcze wojennych czasów tajemnicę. „Na brzegu życia” jest kontynuacją „Horyzontów uczuć”, w której autorka po raz kolejny z niezwykłą przenikliwością ukazuje barwną panoramę nadmorskiego miasteczka oraz ludzi, którzy trafili tam w wyniku własnych wyborów lub zupełnym przypadkiem.

To oczywiście tylko kilka wiosennych propozycji, które znajdziecie w naszej ofercie audiobooków. A może macie swoje ulubione tytuły, po które zawsze sięgacie wiosną lub czekacie na jedną z wielu zbliżających się premier? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

 

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf