SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zawsze będę obok Siostry z ulicy Wiśniowej

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Replika
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 376

Opis produktu:

Chcieli przechytrzyć miłość, a to ona sobie z nich zadrwiła.

Jagna nie znalazła jeszcze partnera. Sytuacja ta najbardziej nie daje spokoju jej babci, która chciałaby już piastować prawnuki. Staruszka nie przebiera w środkach i robi, co może, żeby przemówić do rozumu wnuczce. Jednak nie ma pojęcia, że Jagna od jakiegoś czasu koresponduje z tajemniczym mężczyzną poznanym przez internet.

W końcu wychodzi na jaw, że internetowym znajomym, któremu Jagna zwierzała się przez ostatnie tygodnie, jest Krystian Walczak, jej przełożony, z którym od dawna ma na pieńku. Oboje są w równym stopniu zaskoczeni. Jedno i drugie bowiem planowało zaproponować udawany związek, byle przekonać bliskich - Jagna babcię, a Krystian mamę - że nie potrzebują ich wstawiennictwa w celu znalezienia partnera.

Jednak po jakimś czasie sytuacja wymyka się spod kontroli. Jagna ma wyrzuty sumienia, że nie może o wszystkim powiedzieć siostrom, w dodatku do głosu zaczynają dochodzić uczucia, co nie ułatwia całej mistyfikacji.

Czy plan kontrolowania emocji się powiedzie? A może życie już napisało dla tej dwójki własny scenariusz?

Do czego może doprowadzić wtrącanie się rodziny w życie osobiste dwojga singli? Przekonacie się z tej budzącej uśmiech, ale jakże prawdziwej życiowo opowieści o klątwie i sile miłości. Znakomita rozrywka, pełna optymizmu i ciepła!

Jola Bugała-Urbańska, czytanienaplatanie
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść społeczno-obyczajowa
Wydawnictwo: Replika
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 376
ISBN: 9788367295178
Wprowadzono: 08.07.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Zawsze będę obok Siostry z ulicy Wiśniowej - Joanna Nowak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Zakochanawksiażkach1991

ilość recenzji:991

2-09-2022 12:31

Jagna jako jedyna z trojaczek nie znalazła jeszcze partnera, babcia dziewczyny robi wszystko żeby ta w końcu zmieniła zdanie i się z kimś związała, nie wie jednak, że Jagna od jakiegoś czasu koresponduje z mężczyzną poznanym przez internet. Okazuje się, że internetowym znajomym Jagny jest Krystian Walczak, jej przełożony, z którym dziewczyna ma na pieńku. Oboje mieli w planie zaproponować temu drugiemu udawany związek, by w końcu ich bliscy odpuścili. Po jakimś czasie wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy podążą za głosem serca?

Książka "Zawsze będę obok" jest trzecim i ostatnim tomem cyklu, każda z książek opowiada historię innej z trojaczek, jednak zalecała bym czytanie w odpowiedniej kolejności. Czytałam oczywiście poprzednie powieści z tej serii i ogromnie mi się podobały, dlatego nie mogłam się doczekać kiedy w końcu będę mogła poznać historię Jagny. Autorka ma bardzo lekkie i przyjemne pióro, co sprawiło, że książkę wręcz pochłonęłam w jedno popołudnie. Pani Joanna po raz kolejny postawiła na bardzo realne postaci, zmagające się z problemami dnia codziennego, z którymi z powodzeniem większość z Nas mogłaby się utożsamić. Na kartach powieści mamy tak naprawdę ukazane losy Jagny, Krystiana oraz Emilii - byłej partnerki Krystiana. Każda z postaci każdego dnia zmuszona jest mierzyć się z natręctwem ze strony swoich rodzin, wścibskimi pytaniami, które często okazywały się bardzo krzywdzące. Autorka w swojej powieści udowadnia, że kłamstwo ma krótkie nogi, a prawda prędzej czy później i tak wychodzi na jaw. Muszę przyznać, że miło było obserwować rodzące się pomiędzy bohaterami uczucie, jeśli chodzi o tą sferę to wszystko toczyło się swoim niespiesznym rytmem, co ogromnie mi się podobało. Nie zabraknie poruszających i emocjonujących momentów, a całość okraszona jest poczuciem humoru, ale i skłania do refleksji. Cieszę się, że mogłam również się dowiedzieć co słychać u Ady i Sary. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści autorki. Moja ocena 9/10.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1031

19-07-2022 11:58

Do czego może doprowadzić wtrącanie się rodziny w życie osobiste dwojga singli? Przekonacie się z tej budzącej uśmiech, ale jakże prawdziwej życiowo opowieści o klątwie i sile miłości.

W ?Zawsze będę obok? poznajemy losy trzeciej z trojaczek, Jagny. Czy udane związki jej sióstr są dla niej dobrym omenem, czy może tylko na niej skupi się klątwa rzucona przez ich matkę zranioną przez męża? Z pewnością pytania zadawane przez wścibską rodzinę mogą uprzykrzyć życie, którego nie ułatwia również kiełkująca zazdrość o szczęście sióstr.

Również w pracy Jagna nie odczuwa satysfakcji, a niesprawiedliwość, jakiej zaznała ze strony szefa budzi frustrację. Jedyną odskocznią okazuje się internetowa korespondencja z tajemniczym mężczyzną, który zdaje się ją dobrze rozumieć.

Tymczasem jej szef, Krystian, po bolesnym rozstaniu również boryka się z naciskami bliskich. Do czego okaże się zdolna para singli, by uciszyć męczące pytania ze strony rodziny o ich życie osobiste?

Jak zawsze okazuje się, że świat jest mniejszy niż się wydaje, a kłamstwo ma krótkie nogi.

Choć fabuła może sugerować, że znajdziecie w niej sporo powodów do uśmiechu, to tych do refleksji jest równie dużo. W mojej ocenie jest to jednak najlżejsza z części trylogii stanowiąca znakomitą rozrywkę, pełną optymizmu i ciepła. Dla ?Sióstr z ulicy Wiśniowej? warto zrobić miejsce w walizce, z pewnością uprzyjemni Wasz wakacyjny wyjazd.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?