SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nowe życie

Na obcej ziemi Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 384

Opis produktu:

Poruszająca historia ludzi, którzy muszą zacząć budować swoje życie od nowa, w zupełnie nowym, nieznanym im miejscu. Po opuszczeniu Wołynia, Wissarion, Nadia, Marcel i Marta z bratem przyjeżdżają do Wrocławia, by rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Na miejscu czują się rozczarowani, ponieważ wszystko wygląda zupełnie inaczej niż przedstawiała to radziecka prasa. Dla Lemańskiego i jego przyjaciół powojenny rozgardiasz to dobry moment na zarobienie dużych pieniędzy, dla Andrzeja i jego rodziny to ciężka próba zmiany swojego życia a nawet wartości, którymi się dotychczas kierowali. Obraz Ziem Odzyskanych, ponura epoka stalinizmu w której bohaterowie powieści muszą się odnaleźć, by przetrwać. Joanna Jax kolejny raz udowadnia, że jest mistrzynią w osadzaniu opowieści w historycznych realiach.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książka Roku 2023,  wysyłka 24h
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki na jesień
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 384
ISBN: 9788383290720
Wprowadzono: 12.03.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Nowe życie, Na obcej ziemi Tom 1 - Joanna Jax

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 8 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

pau**************

ilość recenzji:7

8-05-2023 22:48

Wissarion, Nadia, Marcel i Marta z bratem. Wszyscy próbują rozpocząć nowe życie we Wrocławiu. Powojenna rzeczywistość okazuje się trudna, czasem okrutna, pełna dylematów oraz zmuszająca do przewartościowania własnych przekonań.

,,Na obcej ziemi. Nowe życie" to obraz Ziem Odzyskanych, epoki stalinizmu, powojennych zmian i trudności, prób życia na nowo. Początkowo miałam ogromny problem z połapaniem się zarówno w ilości bohaterów jak i całej akcji. Przyznaję, że troszkę zajęło mi uporządkowanie tych całych wydarzeń, ale gdy już w nie wpadłam, utonęłam. Dałam się porwać autorce w opowieść tak pięknie wpisaną w historycznych realiach. Wsiąkłam w świat bohaterów, zżyłam się z nimi, jednych podziwiając, innych zupełnie nie potrafiąc zrozumieć. Zauroczył mnie styl pisarski autorki, każdy dialog, kreacja postaci, tak fantastyczne osadzenie powieści w historii. Zakończenie zupełnie nie daje mi spokoju, a więc wyczekuję niecierpliwie kontynuacji.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Zakochanawksiażkach1991

ilość recenzji:990

29-04-2023 12:53

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Bardzo sobie cenię historię, które na papier przelewa Pani Asia, za każdym razem wywołują one we mnie ogrom emocji i w przypadku książki "Nowe życie" również tak było! Bohaterów tej książki spotkałam już przy okazji lektury cyklu sagawołyńska, niemniej jednak "Nowe życie" to calkiem nowa seria naobcejziemi i tak naprawdę nie jest wymagana znajomość poprzednich książek. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko i z dużym zainteresowaniem, ja pochłonęłam ją w jeden poranek i nie mogłam się oderwać od lektury. Fabuła została nakreślona w bardzo interesujący sposób, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani, to niezwykle autentyczne, prawdziwe postaci, które wręcz ożywają na kartach powieści. Razem z bohaterami przenosimy się do Wrocławia, gdzie każdy z nich planuje rozpocząć nowe życie. Muszę odnaleźć się w powojennej rzeczywistości, która przyszykowała dla nich wiele przeciwności losu do pokonania. Autorka w niesamowicie plastyczny i pobudzający wyobraźnię sposób opisuje realia tamtych czasów i to jak wyglądało życie ludzi po niszczycielskiej wojnie. Wielokrotnie miałam wrażenie jakbym razem z nimi uczestniczyła we wszystkich wydarzeniach. Całą sobą chłonęłam emocje towarzyszące bohaterom - martwiłam się, kibicowałam i wspierałam ich w każdej chwili. Chciałam by w końcu byli szczęśliwi.... "Nowe życie" to emocjonująca, poruszająca i wartościowa historia pełna życiowych mądrości oraz doświadczeń. Zakończenie, które tutaj zaserwowała autorka zostawiło mnie z nie małym szokiem na twarzy... i mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na kontynuację! Polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

boo**************

ilość recenzji:105

27-04-2023 14:54

Upadek? to trzeci tom serii Fall Away od Penelope Douglas. Bardzo lubię tę serię i mam dla niej ogromny sentyment, jednak, mimo to muszę stwierdzić, że ten tom podobał mi się nieco mniej od poprzednich.
W żadnym wypadku nie była to zła książka, była dobra, jednak nie poczułam do niej tego samego co przy dwóch poprzednich tomach.
Być może na to też dlatego, że główną bohaterka nie zrobiła na mnie wrażenia, szczerze mówiąc początkowo jej nie polubiłam, na szczęście im dalej w fabule, tym mój stosunek do niej się zmieniał.
Inną sytuację miałam, jeśli chodzi o głównego bohatera, do niego właściwie od razu poczułam ?to coś?, a moją uwagę zwrócił już w poprzednim tomie, a ten tylko spotęgował moja sympatię do niego. Tak naprawdę z wielką ciekawością śledziłam każdy jego krok, a także jego konsekwencje.
?Upadek? to książka, którą dobrze mi się czytało, nie zabrakło w niej emocji, które uważam za wyznacznik dobrej książki. Może i nie przywiązałam się go głównej bohaterki, aż tak mocno jak do pozostałych bohaterów, jednak mimo wszystko, będę dobrze wspominać tę książkę.
Książki spod pióra Penelope Douglas zawsze wciągają mnie do tego stopnia, że nawet odkładając książkę, myślę o niej, analizuje i przeżywam historię bohaterów.
Jestem ciekawa, co autorka przygotowała dla nas w czwartym tomie ?Płomienie" która swoją premierę będzie miał 25.05. Ja już przebieram nóżkami na tę premierę!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1028

24-04-2023 13:38

Bohaterowie poznani w ?Sadze wołyńskiej? powracają w cyklu ?Na obcej ziemi?, by w 1947 roku rozpocząć nowe życie we Wrocławiu, malowanym niczym ziemia obiecana, mlekiem i miodem płynąca. Rzeczywistość uderza ich jak młotem, a bogate przed wojną miasto wita ruinami, zdewastowanymi mieszkaniami, brakiem perspektyw.

Autorka z właściwą sobie empatią kreśli portrety ludzi wciągniętych w tygle historii, dla których zakończenie wojny nie oznacza końca problemów, a każdy z nich próbuje na swój sposób odnaleźć się w nowych realiach. W przepełnionych ponad miarę ludźmi, fetorem hodowanych kur, ciągłymi, naturalnie eskalującymi w takich warunkach sporami mieszkaniach. Czy w tych czasach próbę dostosowania się do partyjnych wymogów można nazwać zdradą, czy koniecznością? A trwanie przy własnych wartościach patriotyzmem czy głupotą?

Tu nic nie jest białe albo czarne. Życie bohaterów malowane jest wszystkimi odcieniami szarości, a ich trudne decyzje, dylematy, wybory niosą konsekwencje nie tylko dla nich. Przeszłość, choć zdaje się pozostawiona daleko w tyle, podąża za nimi, a jej odkrycie może kosztować czyjeś życie. Ich działaniom przypatrują się nieprzychylne oczy kierujące się własną korzyścią, zawiścią czy obsesją.

Osoby, które nie czytały Sagi Wołyńskiej początkowo będą miały poczucie wejścia w środek historii, ale stopniowo poznajemy też tragedie i poplątane drogi, które doprowadziły bohaterów do tego miejsca. Tych znowuż, którzy znają twórczość autorki z pewnością nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po tę książkę, bo wiedzą już jak wielką przyjemnością jest zanurzenie w jej opowieściach pisanych emocjami zwykłych ludzi wrzuconych w wir historii. Tym bardziej jeśli są to bohaterowie, których już zdążyli poznać i pokochać, a ich dalsze losy nie są im obojętne.

To piękna, choć przepełniona wieloma trudnymi emocjami opowieść z zakończeniem, po którym chciałoby się natychmiast sięgnąć po kolejną część.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

boo**************

ilość recenzji:105

24-04-2023 10:53

?Nowe Życie? to nowa saga Joanny Jax, która jest kontynuacją losów bohaterów Sagi Wołyńskiej. Uważam, że aby lepiej poznać, to co ukształtowało bohaterów i zrozumieć ich w pełnym stopniu, należy czytanie zacząć właśnie od Sagi Wołyńskiej. Uwielbiam książki Joanny Jax, za to jak doskonale umie pisać o czasach minionych, nadając temu odpowiedni ton. Nawet dialogi prowadzonej między bohaterami potrafią wprowadzić w odpowiedni nastrój do czytania tej powieści. W każdej książce najważniejsi są bohaterowie, ich kreacja, portrety psychologiczne, ale także przyzwyczajenia i uczucia które noszą w sobie i obdarzają nimi innych. Rozwinięcie wszystkich tych cech zawsze znajduje w książkach pani Joanny. Czytając książki z tłem historycznym zawsze mam na uwadze, że tamte czasy bezpowrotnie minęły, ludzie myślą już teraz inaczej, a zachowanie które kiedyś szokowało, obecnie jest na porządku dziennym. Dlatego też czasem te powieści są trudne, bo ciężej nam zrozumieć bohaterów danej powieści.
Niezwykle się cieszę, że Saga Wołyńska doczekała się kontynuacji, ponieważ bardzo zżyłam się większością występujących w niej postaci. A ponowne spotkanie z nimi, to była dla mnie ogromna przyjemność.
?Nowe życie? to książka, która jak mówi tytuł opowiada właśnie o nowym życiu w powojennej rzeczywistości, poszukiwaniu swojej drogi na nowo i pokazuję, że nie zawsze tę drogę tak łatwo znaleźć. Jak każda historia spod pióra pani Joanny, ta również przepełniona jest emocjami, które osadzają się w czytelniku jeszcze na długo po skończonej lekturze.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

z_ksazka_w_plecaku

ilość recenzji:916

21-04-2023 20:03

?Nowe życie? jest pierwszym tomem, który rozpoczyna cykl ?Na obcej ziemi? Opowiada o czasach zrujnowanej, komunistycznej Polsce. Z Wołynia do Wrocławia przyjeżdża Wissarion, Nadia, Marcel i Marta. Chcą oni zacząć nowe życie, jednak gdy docierają na miejsce jedynie co czują to rozczarowane. Wszystko co widzą jest zupełnie inne od tego co sobie wyobrażali, o czym im opowiadano. Większość bohaterów występujących w tej książce czytelnik miał już okazje poznać w ?sadze wołyńskiej?. Jest tutaj też wiele innych postaci, które wzbudzają nie mniej emocji niż ci, których znamy. Chociaż nie jest nam obcy Wissarion, Nadia, Marta czy Andrzej to losy ich zaczynają się jakby on nowa. Na nowej, obcej im ziemi, która miała być czymś lepszym niż otaczające ich życie w Wołyniu.
Książkę czyta się bardzo szybko i to nie tylko dlatego, że jej bohaterów już znamy, ale również ze względu na fantastycznie oddany klimat epoki Stalinizmu. Autorka wspaniale ukazała powojenny Wrocław oraz ludzi, którzy musieli zmierzyć się z szarą rzeczywistością w jakiej przyszło im żyć. Mieli wiele dylematów, rozterek i trudnych decyzji. Wraz z bohaterami odczuwałam strach i niepokojów związany z brakiem pracy, przesiedleniami i samego dostosowania się do panującego nowego ustroju. Są również momenty, które wywołają uśmiech na twarzy. Znalazło się również miejsce na uczucie. Natomiast zakończenie jest mega i sprawa, że każdy będzie chciał od razy sięgnąć po kolejną cześć.
Jeśli lubicie twórczość Joanna Jax lub książki, których akcja osadzona jest w świecie, który dzisiaj już nie istnieje, jest zupełnie inny to bardzo polecam zarówno ?Sagę wołyńską? jak również ?Nowe życie?. Autorka jak nikt inny potrafi oddać ducha minionej epoki.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?