SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Joanna Jax - biografia

Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak jest młodą pisarką, która udowadnia, że można połączyć pracę zawodową i pasję literacką. Autorka, pochodząca z Olsztyna, na co dzień pracuje jako menager – początkowo w branży ogrodniczej, aktualnie w branży finansowej. Pisanie, traktując przy tym jedynie jako hobby. 

Joanna Jax – początki kariery


Joanna Jax jako miłośniczka literatury, zdecydowała się założyć blog, gdzie publikowała swoje opowiadania i przemyślenia. W roku 2014 zdecydowała się wydać pierwszą książkę Dziedzictwo von Becków, która została pozytywnie odebrana przez czytelników. Powieść dotyczy losów dwojga ludzi, którzy poznali się tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej – polskiej nauczycielki Marii Tarnowskiej i oficera SS. Akcja książki rozgrywa się na przestrzeni osiemdziesięciu lat – więc w Dziedzictwie von Becków poznajemy również potomków wspomnianych bohaterów. Joanna Jax zdecydowała się kontynuować sagę, tworząc drugi tom powieści zatytułowany Piętno von Becków

Joanna Jax – książki


Joanna Jax wydała w roku 2015 książkę niezwiązaną z sagą von Becków. Długa droga do domu, w której autorka opowiada o losach młodej dziewczyny, córki polskich emigrantów, która zakochuje się w narzeczonym własnej siostry. Skandal rodzinny zmusza młodych do opuszczenia rodzinnych stron i wyjazdu na Kubę, gdzie sielanka nie trwa długo. Widoczne u Joanny Jax zamiłowanie do historii, pomogło popełnić jej dwie, niezwykle popularne powieści. Syn zakonnicy opowiada o zakazanej miłości z czasów wojny i jej owocu – dziecku zakonnicy i niemieckiego oficera. Bohater próbuje odzyskać tożsamość i poznać historię rodziców. Powieść Podróż do krainy umarłych opowiada o początkach wojny na Kresach wschodnich i o dramacie bohaterów związanymi z wywózkami do ‘innego świata’. Joanna Jax jest także autorką sześciotomowego cyklu Zemsta i przebaczenie, na który składają się części Narodziny gniewu, Otchłań nienawiści, Rzeka tęsknoty, Morze kłamstwa, Bezkres nadziei oraz Dolina Spokoju. Ukazała w nim losy dwóch spokrewnionych ze sobą mężczyzn, Juliana Chełmickiego i Emila Lewina (rozdzielonych w latach dziecięcych) oraz ich potomków. Fabuła cyklu osadzona jest w kilku krajach na przestrzeni wielu lat. Joanna Jax jest pisarką, która zdecydowała się opisać cierpienie, gorycz oraz namiętności bohaterów z wielką historią w tle. 

Joanna Jax – nowości


Najnowsza seria spod pióra Joanny Jax nosi tytuł Duchy minionych lat. Póki co, ukazały się w niej cztery tytuły: Wiosenne przebudzenie, Letnie przesilenie, Jesienne pożegnanie i Zimowy sen. Historia osadzona w powojennej Polsce pokazuje czytelnikowi, jakie zmiany zachodziły nie tylko w państwie, ale i w mentalności jego mieszkańców. Jej bohaterowie szukają dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 206 książek, których autorem jest: Joanna Jax. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, Literatura piękna, sensacja, kryminał, nagrody literackie, pakiety, literatura piękna, literatura piękna, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, audiobooki w podróży, wysyłka 24h, pakiety, Książkowe ferie zimowe, Książka Roku 2023.

Na książki autora Joanna Jax mamy rabaty sięgające do 42%.
... ...
Zobacz więcej produktów