SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kamyk filozoficzny

Starożytność-Renesans

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 144
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Pierwszy tom z serii podręczników do filozofii dla liceum i technikum prezentuje wybrane zagadnienia filozoficzne od starożytności do renesansu. Autorka skupia się na najważniejszych ideach w historii myśli i ? co istotne ? przedstawia je w sposób jasny i przystępny. W wykładzie znajdziemy również biogramy najsłynniejszych filozofów oraz informacje na temat głównych kierunków filozoficznych omawianego okresu. Na uwagę zasługują też różnorodne ćwiczenia i pytania, nie tylko pomocne w przyswojeniu sobie treści wykładu, lecz także inspirujące do samodzielnego myślenia. Niewątpliwą zaletą książki są fragmenty dzieł filozoficznych wraz z pytaniami ułatwiającymi zrozumienie tekstu oraz wybór utworów literackich inspirowanych filozofią. Przykłady z literatury pięknej ilustrują żywotność idei filozoficznych w kulturze i ułatwiają integrację wiedzy humanistycznej. Dzięki swej różnorodnej zawartości Kamyk... może być wykorzystany zarówno jako podręcznik do nauki filozofii, jak i książka pomocnicza do języka polskiego lub historii.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  Kulturoznawstwo,  literatura faktu, publicystyka,  nauki humanistyczne,  filozofia,  filozofia religii,  filozofia starożytna,  filozofia średniowiecza,  historia filozofii,  różne,  nauki społeczne
Wydawnictwo: STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 264x201
Liczba stron: 144
ISBN: 9788363462840
Wprowadzono: 01.11.2022

RECENZJE - książki - Kamyk filozoficzny, Starożytność-Renesans - Estera Lasocińska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: