rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Dom w zgodzie z naturą Żyj prosto, ...

C. Liu

książka

28,27 zł taniej -29%

Dom z ognia

Wykonawca:

Barbara Wrońska

muzyka cd

Warner Music Poland

41,02 zł

Dom z Liści

M. Danielewski

książka (twarda)

63,34 zł taniej -8%

Dom letni z basenem

H. Koch

książka (miękka)

24,72 zł taniej -29%

Dom, kuchnia i życie w zgodzie z naturą ...

M. Norris

książka (miękka)

23,14 zł taniej -41%

Dom, kuchnia i życie w zgodzie z naturą ...

M. Norris

książka (miękka)

23,12 zł taniej -41%

Dom nie z tej ziemi

M. Strękowska-Z...

książka (twarda)

25,36 zł taniej -15%

Dom z marzeń - mobi, epub

D. Macomber

ebook, multiformat: mobi, epub

20,91 zł taniej -15%

Dom Kolorowanki z grubym obrysem

P. ZBIOROWA

książka (miękka)

7,60 zł

Dom Rozwodu nie będzie

A. Biedrzycka

książka (twarda)

14,34 zł taniej -9%

Dom Koloruję kredkami

M. Kwiecińska

książka (miękka)

4,34 zł

Dom

P. ZBIOROWA

książka (twarda)

5,42 zł

DOM Z WITRAŻEM
ocena: 6, głosów: 7
 
powiększenie

DOM Z WITRAŻEM (twarda)

książka

Wydawnictwo: Znak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 304

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 31,29

Cena detaliczna: 36,81

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

29,45

Powrót Darmowa wysyłka dla zamówień od 99zł. SPRAWDŹ!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (2)

DOM Z WITRAŻEM - opis produktu:

  W centrum Lwowa stoi stara kamienica, którą zdobi niezwykły witraż - ogromne i delikatne dzieło sztuki. Mikołaj, doświadczony artysta, dokonuje renowacji szklanego arcydzieła. Pomaga mu w tym młoda dziewczyna, mieszkanka kamienicy, wyraźnie zafascynowana dojrzałym mężczyzną, od którego pragnie się uczyć.
  Dojrzały mężczyzna odkrywa przed młodą kochanką Lwów - miasto spadających balkonów, ozdobnych niczym torty fasad kamienic i zdewastowanych pomników Lenina.
  Mikołaj wie o niej więcej, niż mogłaby przypuszczać. Przed laty bardzo kochał jej matkę. Dawne uczucie odżywa w relacji z młodziutką uczennicą, bo przeszłości i teraźniejszości w tym mieście wspomnień nie dzieli żadna granica.
  Losy matki i córki oraz innych mieszkanek kamienicy splatają się z burzliwą historią miasta i całej Ukrainy. "Dom z witrażem" to poruszająca opowieść o kobietach, które w kraju walczących mężczyzn toczą własne wojny. Bo to kobiety muszą i chcą ocalić to, co najważniejsze.
  To historia otwierania oczu na sztukę i historię. Opowieść o nieprzewidywalnych kolejach losu i rewolucji, który wywraca porządek świata, zabiera bliskich. Jest to wreszcie opowieść o rozbudzonym pragnieniu wolności. W życiu i myśleniu.

 `Słoniowska pisze subtelnie i pięknie -- każdy wyraz wyczarowuje obrazy, podobnie jak tytułowy witraż, który rzuca kolorowe światła. Od nas zależy, czy je dostrzeżemy.`
  Sylwia Chutnik

 `Ta historia mogła się zdarzyć tylko na Ukrainie. I mogła się zdarzyć wszędzie, bo krew na niebiesko-żółtej fladze to tylko początek bardzo intymnej opowieści o czterech pokoleniach kobiet.`
  Zofia Fabjanowska-Micyk, Zwierciadło

 `Słoniowska potrafi fascynująco opowiadać, pozwala też wniknąć w rzeczywistość ukraińską. To zaskakujące literackie odkrycie i szansa na odświeżenie naszej literatury.`
  Justyna Sobolewska, Polityka, Tygodnik Kulturalny

 `Miasto kobiecych tajemnic i Historia, którą autorka wciąż interpretuje na nowo. Żanna Słoniowska zaskakuje i uwodzi.`
  Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem


Żanna Słoniowska - ur. w 1978 roku we Lwowie, Ukrainka o polskich korzeniach, dziennikarka, tłumaczka. Mieszka w Krakowie. O swojej powieści mówi: `W trakcie pisania tej książki krew przelana za wolną Ukrainę była fikcją. Niestety w lutym 2014 roku przestała nią być`.
Zwyciężczyni konkursu na najlepszą powieść zorganizowanego przez Wydawnictwo Znak. Wybrana przez jury, w którego skład weszli m.in. Sylwia Chutnik, Justyna Sobolewska, Zofia Fabjanowska-Micyk, Jarosław Czechowicz.

DOM Z WITRAŻEM - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa:twarda
Okładka:twarda
Wymiary:125x194
Ilość stron:304
ISBN:978-83-240-2684-5
Wprowadzono: 18.02.2014
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

DOM Z WITRAŻEM - recenzje klientów

17/02/2015
recenzja dotyczy produktu: Książka

Na pewno uwagę zwraca język tej powieści. Jest bardzo plastyczny, łatwo wyobrazić sobie opisywane miejsca czy sytuacje. Mnie to sie bardzo podoba, ponieważ w tego rodzaju narracji akcentuje sie detale, na które zbyt rzadko zwracamy uwagę w życiu codziennym. Opowieść młodej dziewczyny mieszkającej we Lwowie pokazuje, jak żyją mieszkańcy pogranicza polsko-ukraińskiego i z jakimi problemami muszą się mierzyć. Nasza narratorka traci mamę - zabija ją system, a konkretnie Rosjanie... Spotyka Mikołaja, który adorował jej matkę, a teraz został jej nauczycielem w Akademii Sztuk Pięknych. Zbliżył ich do siebie witraż znajdujący się na ścianie lwowskiej kamienicy. Narracja sprawia wrażenie osobistej, narratorka bardzo szybko staje się bliska czytelnikowi. Konkurs, jak sadzę, całkiem sie opłacił. Autorka odsłoniła swój talent :) Warto zapoznać się z ta książką.

15/02/2015
recenzja dotyczy produktu: Książka

kotnakrecacz.blogspot.com

"Dużo później dowiedziałam się, że nie każda kamienica skrywa w swoim wnętrzu witraż, a jeżeli już, to dużo mniejszy. Nasz zajmował całą klatkę schodową. Niczym kurtyna oddzielał to, co było wnętrzem kamienicy, od podwórza, ciągnął się przez wszystkie piętra z góry na dół, a może odwrotnie - z dołu na górę. Mieszkałyśmy na pierwszym piętrze i wystarczyło otworzyć drzwi, aby zobaczyć jego część środkową: resztki brązowo-ognistych podziemi, z których wyrastał długi samotny pień drzewa, przecinający w pół turkusowe jezioro. Mieszkający nad nami sąsiedzi widzieli przeciwny brzeg, na którym wznosiły się zielone góry z niebieskimi choinkami. Gdy ktoś wspiął się na strych, widział, jak przechodzą w biel i liliowość obłoków. Sąsiadka z dołu, szalona Luba, nie widziała nic - najniższą część witraża utracono dawno temu (...)."

Cztery kobiety. Cztery pokolenia. Cztery rodzaje doświadczeń. Dom z witrażem na jednej z lwowskich ulic. I marzenia zaklęte w szkle, w murze i w ulicy. Ukraińskiej? Polskiej? Rosyjskiej? Prababka była zakochana w życiu tylko raz i to nie w mężu, którego w 37 zabrali Sowieci, zapoczątkowując niemal dożywotnie rytuały zamykania drzwi. Babka dostała męża niejako w spadku, ale z niejednego powodu umarł na to, co dziś nazwalibyśmy "przewlekłą depresją połączoną z marskością wątroby". Matka nie powiedziała ojcu dziecka o ciąży, by do ich poezji nie wkradła się proza. Córka zaś, i narratorka, wdała się w burzliwy i zakazany romans z... niech to na razie pozostanie tajemnicą.

Między nimi historia, która wpycha się drzwiami, oknami i witrażami. Ta fikcyjna i ta prawdziwa, osadzona gdzieś między czasami, gdy Lenin był wiecznie żywy, poprzez te, w których Lenina można było już zdemontować, ale utaplać w błocie jeszcze nie aż po te, kiedy to błoto pojawiło się na Majdanie. W historię zaś lubi wplatać się sztuka - tutaj w każdej formie - w zapachu, dźwięku, kolorach, ludziach. Sztuka artystyczna, ale też sztuka przetrwania, życia i miłości - macierzyńskiej, romantycznej i rodzinnej, pełnej zawiści i zrozumienia jednocześnie.

Żanna Słoniowska to autorka w pełnym tego słowa znaczeniu, a "Dom z witrażem" wymyka się wszelkim porównaniom, ponieważ porównania powstaną dopiero później - wobec Słoniowskiej. Wyznacza kierunek, jakiego do tej pory nie było, bo w rodzimej literaturze nikt tak nie pisze o Ukrainie i nikt tak nie pisze o sztuce. To czyste sztuką pisanie o Ukrainie i sztuce. I o śmierci, która jest jak piwnica pełna szkiców, a zdarza się, że wpada do szczeliny między epokami.

"Dom z witrażem" posiada jeden z tych literackich początków, który porywa duszę, rozrywa ją na kawałki małe jak szkiełka witrażu i każe nie zamykać książki ani razu, aż do ostatniej strony i ostatniej łzy. Podobno należy "strzec się ludzi, którzy mają moc zmiany naszych wspomnień". Należy również strzec się takich książek. Lub dać się im zmienić.

SKRÓT DLA OPORNYCH

Dla kogo na pewno tak: dla miłośników literatury trudnej w formie i treści, niebanalnej, zagmatwanej i jedynej w swoim rodzaju; czytelników zainteresowanych mikrohistorią Ukrainy.

Kto powinien omijać: czytelnicy oczekujący chronologii i jasnej fabuły - od A do Z, z motywem i morałem jasno wyrażonym ostatnimi zdaniami; wielbiciele klasycznych rozwiązań we współczesnej powieści.

10.00

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i ...

G. Rzeczkowski

książka (miękka)

25,85 zł taniej -35%

Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

A. Sapkowski

książka (pakiet)

224,99 zł taniej -25%

Nietoperz i suszone cytryny

M. Meller

książka (miękka)

25,89 zł taniej -35%

Odbiorę ci wszystko

R. Lillegraven

książka (miękka)

25,79 zł taniej -35%

Żanna Słoniowska - przeczytaj też

Przedwojenny Lwów Najpiękniejsze ...

Ż. Słoniowska

książka (twarda)

37,83 zł taniej -24%

Wyspa

Ż. Słoniowska

książka (twarda)

32,53 zł taniej -24%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

14.34 zł

taniej -9%

Dom Rozwodu nie będzie

Dzisiejszy świat `kręci się` wokół dziecka. Staramy się za wszelką cenę, aby nasze dziecko uczyło się, było wszechstronnie rozwinięte, ładnie ubrane i tak szczęśliwe, w jaki sposób rozumiemy to szczęście. Wybieramy dla niego koła zainteresowań, rozwijamy jego umiejętności artystyczne czy językowe poprzez dodatkowe lekcje prywatne i szczegółowo planujemy,...

książka

7.60 zł

taniej -0%

Dom Kolorowanki z grubym obrysem

Idealne pierwsze kolorowanki! Kolorowanki z grubym obrysem są przeznaczone dla wszystkich maluchów, które lubią nadawać barwy otaczającemu je światu. Książeczki zawierają duże i nieskomplikowane ilustracje w dwóch wersjach: czarno-białej i kolorowej, będącej wzorem kolorystycznym dla małych artystów. Dzięki grubym konturom dzieciom łatwiej jest odnosić...

książka

4.34 zł

taniej -0%

Dom Koloruję kredkami

Seria: - zawiera rysunki o prostych kształtach i wyraźnych konturach - rozwija motorykę ręki - uczy precyzji i koncentracji - rozwija wyobraźnię - rozbudza ciekawość świata - wzbogaca słownictwo - zapewnia pożyteczne i miłe spędzanie czasu

książka

5.42 zł

taniej -0%

Dom

Seria edukacyjnych książeczek przygotowana specjalnie dla maluszków. Sztywne strony, piękne zdjęcia oraz okrągłe narożniki sprawiają, że książeczka jest idealna dla najmłodszych dzieci od 0 do 3 lat. Książki z serii: Centrum Edukacji Dziecięcej.

książka

23.19 zł

taniej -7%

Dom

Piotr Ibrahim Kalwas wydał do tej pory cztery książki: Salam, Czas, Drzwi i Rasa mystica. W każdej ambicje uważnego obserwatora łączył ze skłonnościami rasowego filozofa, który niczego nie recenzuje z wyższością, lecz pragnie rzeczywistość zrozumieć stawia jej pytania, rozbijając stereotypy w myśleniu o Innych. Jego proza jest nieustanną konfrontacją...

film

22.09 zł

taniej -0%

Dom

Twórcy przebojowych filmów Jak wytresować smoka i Shrek zrealizowali kolejną znakomitą animowaną komedię, w której w oryginale głosów postaciom użyczyły takie gwiazdy jak: Jim Parsons, Rihanna, Steve Martin i Jennifer Lopez. Gdy Oh, uroczy stworek z innej planety, ląduje na Ziemi, poznaje nastolatkę Tip, z którą się zaprzyjaźnia. Razem przeżywają...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

2.99

14.99

2.99

1.98

8.99

2.35

2.84

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: