SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Nagroda Nike książki na Gandalf.com.pl.

Nagroda Literacka Nike jest to polska nagroda pisarska na najlepszą książkę roku, przydzielana cyklicznie każdej jesieni już od ponad 25 lat. Jej głównym celem jest promocja naszej, rodzimej literatury, ze szczególnym zwróceniem uwagi na powieść. Mimo to jednak, w konkursie Nagrody Nike mogą brać także inne formy literackie – biografie, reportaże, a nawet proza. Warto jednak zaznaczyć, że brane są pod uwagę publikacje z roku wcześniejszego. Wszystkie Nagroda Nike nominacje dostępne są na stronie internetowej Gandalf.com.pl.

Nagroda Literacka Nike Zgłoszenia

Proces wyboru Nagrody Literackiej Nike Laureata jest złożony oraz skomplikowany. Składa się on aż z trzech etapów – rozciągniętych w czasie na sześć miesięcy, od maja do pierwszej niedzieli października. Wtedy to na uroczystej gali wybierany jest zwycięzca Nagrody Nike. W pierwszym etapie zespół złożony z jury wybiera 20 pozycji, które stają się nominowane. Następnie grupę tą zawęża się do siedmiu finalistów, z których to wybiera się ostatecznie zwycięzcę. Autor Nagrody Literackiej Nike Laureata otrzymuje nie tylko złotą statuetkę oraz czek pieniężny, ale także ogólnopolską sławę, dzięki czemu więcej osób jest w stanie dowiedzieć się o jego dziele i samemu ocenić, czy jurorzy mieli rację, decydując się na tą, a nie inną książkę.

Nagroda Literacka Nike to nie tylko nagroda jurorów, ale także i nagroda publiczności. Często jest ona ceniona znacznie wyżej niż te przyznawane przez grono ekspertów. Przydzielana jest ona w internetowym plebiscycie, w którym to każda osoba może zagłosować na jeden z Nagroda Nike zgłoszeń. Zwycięska publikacja otrzymuje tytuł Nagrody Publiczności. Wszystkie nominowane dzieła – nie tylko do głównej nagrody, ale także i do nagrody czytelników – dostępne są na stronie Gandalf.com.pl.


... ...
Zobacz więcej produktów