Klocki LEGO dla 2, 3 latka dla dziewczynki i chłopca | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

LEGO dla 2-latka i 3-latka

LEGO to ponadczasowa marka klocków, które sprawdzają się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieciom w wieku dwóch lub trzech lat proponuje się najczęściej LEGO Duplo. Na Naszej stronie znajdziesz wiele interesujących propozycji, które mogą spodobać się Twojemu maluchowi.

Klocki LEGO Duplo

Przedsiębiorstwo zabawkarskie LEGO zostało założone w 1932 roku i początkowo produkowało drewniane klocki. Pierwsze, tak znane w dzisiejszych czasach, klocki LEGO z tworzyw sztucznych pojawiły się w 1947 roku. W 1969 roku powstało LEGO Duplo, które przeznaczone jest przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. LEGO Duplo dla 2-latka i 3-latka są dwukrotnie większe od systemowych klocków LEGO. Przeznaczone dla małych rączek, dodatkowo mają ciepłą, jasną kolorystykę, która ułatwia pierwsze kroki w budowaniu świata LEGO, a także wpływa na rozwój wyobraźni. Klocki LEGO dla 2-latka oraz LEGO dla 3-latka to idealny sposób na to, by wykształcić w dziecku miłość do nauki przez zabawę. Istotny wydaje się również fakt, że klocki Duplo pasują do systemowych klocków LEGO, co oznacza, że dorastające dziecko wciąż może korzystać z ulubionych zestawów i łączyć je z innymi zabawkami LEGO.

LEGO dla dzieci

LEGO Duplo to bezpieczny wybór dla najmłodszych. Wśród LEGO dla 2-latka znajdziemy zachwycające zestawy takie jak, chociażby Disney. Urodzinowy pociąg. Istnieje nawet kategoryzacja poszczególnych modeli ze względu na płeć i wiek. W ofercie LEGO Duplo dla dziewczynki 2-latka możesz wypatrzeć Zestaw z różowymi klockami czy Kreatywny kuferek. LEGO dla dziewczynek 3-latka wkraczają w podobne kategorie. W ofercie znajdziemy między innymi Wielofunkcyjny domek lub Piekarnię. LEGO Duplo może mieć od dziewięciu do siedemdziesięciu elementów.

Serie klocków są tematyczne i bardzo często odnoszą się do ulubionych filmów i bajek. LEGO Duplo dla chłopca 2-latka lub w starszym wieku składa się z propozycji związanych z pojazdami, posterunkiem policji, pociągiem towarowym. LEGO dla 3-latka chłopca wyraźnie różni się tematyką od propozycji przeznaczonych dla dziewczynek w wieku od 2 do 3 lat. Na półkach znajdziemy wiele motywów serialowych i filmowych, jak Harry Potter czy Star Wars. Poszczególne klocki Duplo dla 2-latka są odpowiednie także dla starszych dzieci.

Mimo że zestawy dla dzieci będących w wieku 2 lub 3 lat są niezwykle podobne i przeznaczone do ogólnego użytku, klocki lego dla 2-latka powinny być duże i nieskomplikowane. W zestawie LEGO dla 3-latka znajdziemy trudniejsze elementy i pomysły konstrukcyjne, co wpłynie na rozwój wyobraźni i predyspozycji kreatorskich. Starsze dziecko powinno otrzymywać zestaw przede wszystkim z większą ilością klocków, co z pewnością wpłynie na tworzenie bardziej skomplikowanych budowli.

LEGO dla 2-latka i 3-latka

Pierwszy rodzaj klocków LEGO z tworzyw sztucznych został wyprodukowany pod koniec lat 40. XX wieku, natomiast pod koniec lat 50. XX wieku opatentowano sposoby ich łączenia. Niedługo potem zestawy LEGO pozwalały już budować miasta, zwłaszcza że były wyposażone w modele domów, samochodów, figurek mieszkańców. W 1975 roku pojawiły się minifigurki, jednak ich ruchoma wersja, którą znamy dziś, została wprowadzona trzy lata później.

Aktualny asortyment LEGO jest ogromny i cały czas się powiększa. Poszczególne zestawy są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, a wiele propozycji ma już charakter kolekcjonerski. Nowoczesne, wieloelementowe modele LEGO wpływają na kilkugodzinną zabawę, dzięki możliwości tworzenia rozbudowanych konstrukcji. W LEGO Duplo dla 3-latka lub 2-latka tych elementów jest znacznie mniej, jednak wciąż przygotowane zestawy gwarantują niezapomnianą zabawę, a także ułatwiają rozwijanie predyspozycji manualnych i pozwalają ćwiczyć wyobraźnię.

LEGO Duplo dla 2-latka i 3-latka

Jeśli szukasz pomysłu na prezent, warto zastanowić się nad zestawem LEGO Duplo dla 2-latka i 3-latka. Mimo że poszczególne zestawy mają założoną ilość elementów, które stworzą konkretną konstrukcję, kolekcja poszczególnych klocków z różnych serii pozwoli dwulatkom i trzylatkom zbudować własny wymyślony świat i funkcjonować w nim według ustalonych przez siebie reguł. Pomóż swojemu dziecku stworzyć jego wymarzoną rzeczywistość i ucz się w niej istnieć razem z nim.


image

Nowości - LEGO dla 2 i 3 latka

z13
1 - 13 z 304 ofert