Historia 6. Podręcznik - Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia 6. Podręcznik

Nowa podstawa programowa - wyd. 2019

podręcznik

Historia 6. Podręcznik, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019 - opis produktu:

Podręcznik Historia do klasy 6 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od początku epoki nowożytnej (wielkich odkryć geograficznych) do końca czasów napoleońskich (1815 r.). Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik w tym rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D rozbudza zainteresowanie uczniów i pomaga im wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w przeszłości. Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień z dziejów epoki nowożytnej. Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. dokumentów, tekstów literackich, historiograficznych czy pamiętnikarskich). Liczne mapy historyczne pozwalają kształcić umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni. Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością. Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne. Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji. Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów. Osie czasu na stronach działowych i kalendaria (Pamiętaj o datach!) w lekcjach powtórzeniowych pomagają w chronologicznym porządkowaniu najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych. Bloki zadań Sprawdź się! oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok. Struktura podręcznika Historia do klasy 6: Dział I. Europa i świat w XVI wieku Dział II. Polska w XVI wieku Dział III. Europa i Polska w XVII wieku Dział IV. Świat w XVIII wieku Dział V. Polska w XVIII wieku Dział VI. Epoka napoleońska

Historia 6. Podręcznik Nowa podstawa programowa - wyd. 2019, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 6 / Historia i społeczeństwo. Historia 6. Podręcznik jest częścią serii Historia. Numer dopuszczenia podręcznika to: 882/3/2019.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Historia 6. Podręcznik, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.