SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zanim wyblakną wspomnienia

Zanim wystygnie kawa Tom 3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Trzecia część bestsellerowej serii Zanim wystygnie kawa.Czworo tajemniczych nieznajomych i zupełnie nowa kawiarnia.
Na zboczu góry Hakodate w północnej Japonii kawiarnia Donna Donna słynie z olśniewających widoków na port.
Ale to nie wszystko. Podobnie jak urocza tokijska kawiarnia Funiculi Funicula, Donna Donna oferuje swoim klientom niezwykłą możliwość podróży w czasie.
Zanim wyblakną wspomnienia to historia czworga nowych klientów, z których każdy ma nadzieję przenieść się w czasie i naprawić przeszłość.
Wśród znajomych twarzy z poprzednich powieści Toshikazu Kawaguchiego pojawią się też: córka, która ma żal do rodziców, że ją osierocili; tęskniący za ukochaną komik; pogrążona w żałobie młodsza siostra i młody mężczyzna, który zbyt późno uświadamia sobie swoje uczucia.
Czy odnajdą to, czego szukają?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Prezent świąteczny 🎄,  wysyłka 24h
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 140x210
Liczba stron: 320
ISBN: 9788367817677
Wprowadzono: 24.10.2023

Toshikazu Kawaguchi - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Zanim wyblakną wspomnienia, Zanim wystygnie kawa Tom 3 - Toshikazu Kawaguchi

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:
Nagrodzona Recenzja

maitiri_books

ilość recenzji:107

26-01-2024 23:58

Trzecia odsłona bestsellerowej serii Toshikazu Kawaguchiego ?Zanim wyblakną wspomnienia? przenosi czytelnika na zbocze góry Hakodate w północnej Japonii, gdzie znajduje się urokliwa kawiarnia Donna Donna, która zachwyca olśniewającymi widokami na port. Podobnie jak w poprzednich tomach, magiczne moce kawiarni oferują możliwość podróży w czasie, która wprawdzie nie zmienia teraźniejszości, ale nadal kusi. Czterej nowi bohaterowie, wśród których pojawiają się znajome twarze z wcześniejszych powieści, pragną przenieść się w czasie i naprawić swoje życie. Powieść skupia się na czterech różnych postaciach: córce, która żyje z żalem do zmarłych rodziców, komiku, który osiągnął sukces, ale stracił ukochaną żonę, siostrze skrywającej tajemnicę, aby nie zasmucić drugiej siostry oraz młodym mężczyźnie, który uświadamia sobie swoje uczucia zbyt późno. Każda z tych historii dotyka tematów relacji, emocji, a także potrzeby naprawienia błędów z przeszłości.

Lektura powieści jest jak spotkanie z najlepszym przyjacielem. Od początku spotkania wiemy, czego możemy się spodziewać. Ta przewidywalność wątków może początkowo przeszkadzać, jednak każda z przedstawionych historii jest inna i zgodnie z przewrotnym stylem autora, każda rozwija się w zaskakujący sposób, ukazując głębokość ludzkich emocji i skomplikowane relacje między nimi. Czytelnik zostaje wprowadzony w świat czterech różnych postaci, z których każda niesie ze sobą własne obciążenia i pragnienia. I choć akcja przenosi nas do nowego miejsca i nowej kawiarni, to podróże w czasie pozostają niezmiennie fascynujące. Pytanie przewodnie serii, czy podróż w czasie może rzeczywiście zmienić bieg wydarzeń, odnajduje swoje odpowiedzi w historiach kolejnych bohaterów.

Powieść kontynuuje tradycję prostych, ale poruszających opowieści utrzymanych w duchu japońskiego realizmu magicznego. Kawaguchi, pomimo pewnej prostoty w stylu i ograniczonej głębi psychologicznej postaci, potrafi dotknąć najczulszych strun w sercu czytelnika. Powieść eksploruje różne aspekty żałoby i próby radzenia sobie z utratą, zarówno przez osoby, które kogoś straciły, jak i przez tych, którzy przygotowują się na własny koniec. Centralnym tematem jest również akceptacja tego co było i gotowość do zmiany na lepsze. Bohaterowie, pragnąc naprawić swoje życie, muszą zaakceptować własne błędy, a jednocześnie podjąć kroki w kierunku pozytywnej transformacji. Podróże bohaterów w przeszłość wyraźnie pokazują, że najważniejsze zmiany dokonują się w nas samych. Mowa jest w powieści również o przebaczeniu i zrozumieniu. Książka stawia pytania o to, czy można naprawdę przebaczyć i czy zrozumienie przeszłości może pomóc w uzdrowieniu. Bohaterowie, często obciążeni błędami lub decyzjami z przeszłości, próbują znaleźć sposób na pojednanie się z sobą samymi i z innymi. Ma to oczywiście związek z relacjami międzyludzkimi, które również podlegają w powieści analizie. Bohaterowie starają się naprawić swoje związki, wyrażają uczucia, zmagają się z tęsknotą i próbują zrozumieć, jak ważne są dla nich relacje z innymi ludźmi.

?Zanim wyblakną wspomnienia?, podobnie jak poprzednie części, potrafi utrzymać uwagę czytelnika. Powtarzalność nie jest tu wadą, a wręcz staje się charakterystycznym elementem, który nadaje serii rytm i spójność. Kawaguchi nie boi się poruszać tych samych tematów, ale za każdym razem podchodzi do nich z nowym spojrzeniem. Jednym z największych atutów powieści jest zdolność autora do wprowadzenia czytelnika w świat emocji i tajemnic, jakie kryją się w głębi ludzkiej psychiki. Autor doskonale operuje czasem i emocjami, prowadząc czytelnika przez labirynt życiowych wyborów i ich konsekwencji. Książka stawia pytania nie tylko o znaczenie przeszłości, ale także o to, czy naprawdę jesteśmy w stanie naprawić to, co już zostało zrobione. Cała seria jest doskonałym przykładem tego, że opowieści o życiu, śmierci i odnajdywaniu ukojenia mogą być jednocześnie proste i niezwykle poruszające, a na pewno są ponadczasowe.

Jednym z ciekawych nowych elementów w ?Zanim wyblakną wspomnienia? jest książka ?A gdyby jutro miał nastąpić koniec świata? Sto pytań?, której używa mała dziewczynka zadając dorosłym pytania wymagające szybkich decyzji i uzasadnień. To niewielki, ale istotny dodatek, który skłania czytelnika do refleksji nad swoimi priorytetami i decyzjami życiowymi. Wprowadza element interaktywności, pozwalając czytelnikowi bardziej zaangażować się w treść i zastanowić się, jak sam odpowiedziałby na te pytania. Dodatkowo podkreśla przesłanie książki o nieodkładaniu ważnych rozmów i decyzji na później.

?Zanim wyblakną wspomnienia? to kolejna udana odsłona serii, zachowująca jej charakterystyczny klimat i zdolność do poruszania czytelnika. To piękna, choć czasami gorzka opowieść o życiu, śmierci i odnajdywaniu ukojenia w podróży przez czas. Potrafi wzruszyć, skłonić do myślenia i przypomnieć nam o tym, że największe zmiany dokonują się w nas samych, niezależnie od epoki, w której żyjemy. Polecam ją każdemu, kto ceni sobie uniwersalne opowieści o ludzkich przeżyciach, podane w niezwykle ujmujący sposób.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

instytutksiazek

ilość recenzji:80

27-11-2023 22:26

4,3 /5

?Nawet gdy życie wydaje się trudne, może całkowicie się odmienić dzięki jednej chwili olśnienia.?

?Zanim wyblakną wspomnienia? to cztery opowiadania o czterech osobach pragnących przenieść się w czasie, by przez kilkanaście minut porozmawiać z bliską im osobą. Rozmowa nie zmieni obecnej rzeczywistości. ?Ale pewne rzeczy mogą się zmienić, nawet jeśli teraźniejszość się nie zmieni.?

Chociaż byłam bardzo ciekawa nowego tomu to poza tym, że zmieniła się kawiarnia wszystko inne pozostało, więc co mogłoby być w nim odkrywczego?

Nim się obejrzałam skończyłam pierwsze opowiadanie. Jego historia była analogiczna do poprzedniego tomu. Sama do niej nawiązywała. Jednak poruszyła mnie i była nowa.

Podobnie kolejne opowiadania okazały się bardzo dobre. Wzruszały mnie swoim przekazem i zachęcały do refleksji. Odnosiły się do ważnych aspektów życia, spojrzenia na śm1erć i dawały pokrzepienie.

Autor powtórzył się sprawiając, że historie zawarte w opowiadaniach były piękne i poruszające, a sama książka znowu była komfortowa. Jednak to by było na tyle.

Warto sięgnąć po kolejny tom nie tylko po to by poznać dalsze losy jej głównych bohaterów.

Warto by skłonić się do refleksji.
By odważniej podejmować decyzje jak rozmyślający nad pytaniami z książki ?A gdyby jutro miał nastąpić koniec świata? Sto pytań?.
By ujrzeć świat oczami drugiej osoby.
By przewartościować znaczenie śm1erci.
By dążyć do własnego szczęścia.
By uświadomić sobie, ?jak ważne jest zwykłe życie, które traktujemy jako pewnik, i jak wiele szczęścia można doświadczyć dzięki temu, że jest przy nas ktoś dla ważny?.
By nie odkładać słów na jutro, bo czasem nigdy nie zostają wypowiedziane.

?Może ta książka ma nam przypominać o tym wszystkim, co powinno być oczywiste??

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

daj*************************

ilość recenzji:165

12-11-2023 18:17

????????

Kawiarnia Donna Donna to przytulne miejsce z pięknym widokiem na port. Podobnie jak w jej siostrzanym tokijskim lokalu Funiculi Funicula, również tutaj klienci mają niezwykłą możliwość podróży w czasie. Wystarczy tylko zastosować się do kilku zasad, z których najważniejsza brzmi: wrócić, zanim wystygnie kawa.

??

,,Zanim wyblakną wspomnienia" to trzeci tom serii, która od początku urzekła mnie swoim klimatem i przekazem. Czytając te książki, czuję się jak jedna z klientek kawiarni i jest to niesamowite uczucie. Każdy rozdział to dla mnie wyjątkowa i pełna emocji podróż.

Tym razem autor postanowił wprowadzić do historii powiew świeżości i osadził fabułę w nieznanym dotychczas czytelnikom lokalu, co uważam za ciekawy zabieg. Nie wszystkie postaci jednak są nowe, dzięki czemu nie czułam się zupełnie ogrodzona od wcześniejszych tomów.

Niestety tej części, mocniej niż w poprzednich, miejscami drażniły mnie proste (czasem bardzo) dialogi i powtarzalność niektórych scen. Nie wiem na ile to kwestia stylu, na ile tłumaczenia, a na ile faktu, że jest to już trzeci tom skonstruowany w podobny sposób. Poza tym jednak lektura sprawiła mi wielką radość i z chęcią sięgnę po kontynuację.

?????

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?