SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Róża w rozkwicie (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo MG
Oprawa twarda
Liczba stron 400

Opis produktu:

Dwudziestoletnia Rose wraz z wujem Alecem i przyjaciółką Phebe wraca z podróży dookoła świata. W domu czekają na nią stęsknieni kuzyni. Czterej najstarsi z nich - Archie, Charlie, Mac i Steve - są już mężczyznami, którzy szukają swojego powołania i zaczynają rozglądać się za towarzyszkami życia. Młodzi ludzie ze zdumieniem odkrywają, że ich dziecięce relacje będą musiały ulec przewartościowaniu. Tymczasem Rose ceni sobie niezależność i ma pomysł na życie, który niekoniecznie zakłada zamążpójście.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Kategoria: Literatura piękna,  klasyka,  Powieść historyczna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki dla starszych pań
Wydawnictwo: MG
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 400
ISBN: 9788377797464
Wprowadzono: 15.09.2021

Louisa May Alcott - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Róża w rozkwicie - Louisa May Alcott

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

2/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kacper Sarzyński

ilość recenzji:1

20-10-2021 23:28

"Róża w rozkwicie" Louisa May Alcott

Nastał wielki dzień. Rose wraz z przyjaciółką Phebe i wujem Alecem powracają z długiej podróży dookoła świata, która stanowiła spełnienie ich najskrytszych marzeń. Są oni wyczekiwani przez gromadkę wesołych kuzynów, obecnie poszukujących swojej życiowej ścieżki. Wkrótce także Rose stanie przed dylematami dorosłości...
"Róża w rozkwicie" to druga książka z cyklu "Ośmioro kuzynów" autorstwa Louisy May Alcott. Pierwszy tom opowieści o przygodach Rose i jej kuzynów bardzo mi się podobał. Stanowił on naprawdę przyjemną, relaksującą lekturę, pełną spokoju, ale i świetnej zabawy. A jakie jest moje postrzeganie "Róży w rozkwicie"?
Autorka po raz kolejny w swojej książce porusza tematy aktualne również w dzisiejszych czasach. Koncentruje się nad tym, by wpoić czytelnikowi pewne wartości, przyjęte normy moralne, a nawet jeśli nie uda się ich na stałe zakorzenić, to choć przedstawić. Główna bohaterka ? Rose może stanowić wzór do naśladowania. Cechy jej charakteru zgodne są z tym, co się ceni, a mianowicie pokorę, przyjaźń, empatię, pogodę ducha i radość. Alcott świetnie wplotła te aspekty w fabułę, lecz mimo to momentami wybijają się one zbyt mocno, stają się natarczywe i nachalne, a konkretny fragment przybiera formę moralizatorskiego kazania.
W "Róży w rozkwicie" przodującym motywem jest rozpoznawanie swojego powołania, poszukiwanie siebie i swojej drogi, którą bohaterowie podążać będą całe życie. I w tym miejscu jest mój kolejny zarzut co do książki ? wątek wspomniany wcześniej ze wszystkich sił próbuje wedrzeć się na scenę fabularną, tym samym spychając z niej resztę pobocznych, według mnie, o wiele bardziej interesujących epizodów z życia Rose i jej rodziny. Przez to, że sprawy nabierają takiego, a nie innego obrotu powieść staje się do bólu powtarzalna, przewidywalna, monotematyczna, nie czerpiemy dużej przyjemności z lektury, ale oczekujemy na to, aż ta monotonia dobiegnie końca.
Przyznam, że "Róża w rozkwicie" utwierdziła mnie w przekonaniu, że twórczość Alcott nie jest "moja", nie spełnia moich oczekiwań i nie jest tym, czego szukam w literaturze.
?4/10

...

Czy recenzja była pomocna?