SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Podniebny (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Media Rodzina
Data wydania 2018
Oprawa twarda
Liczba stron 440

Opis produktu:

Nowa powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej `Trylogii Czasu` i `Silvera`. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po... właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!), oraz znaleźć pomysł na życie, a może nawet miłość... Niebanalny, trzymający w napięciu thriller dla młodzieży, w zachwycającej oprawie graficznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Media Rodzina
Kategoria: dla dzieci,  Dla młodzieży,  książki o miłości,  książki dla młodzieży fantasy
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2018
Wymiary: 205x143
Liczba stron: 440
ISBN: 9788380085084
Wprowadzono: 07.09.2018

Kerstin Gier - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Podniebny - Kerstin Gier

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 13 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

withwords_alexx

ilość recenzji:1

4-08-2019 10:37

?[...] półprawdy nic nie dają. W ostateczności sumują się w niezaprzeczalne kłamstwo?, czyli niebanalna historia Podniebnego hotelu.

Z autorką spotkałam się podczas czytania Silver (przede mną jeszcze ostatnia część) i bardzo spodobał mi się jej styl. Kerstin Gier tworzy książki przeznaczone dla młodzieży, ale i starszy czytelnik nie będzie nudził podczas lektury. Bardzo często wybieram książki po okładkach, a Podniebny od razu rzuca się w oczy swoją niepowtarzalnością.

Fanny Funke to siedemnastoletnia dziewczyna, która rzuciła szkołę przed zdaniem matury, aby odbyć praktykę w szwajcarskim hotelu Château Janvier, który wszyscy pieszczotliwie nazywają Podniebnym. W okresie świąteczno-noworocznym podupadły już nieco hotel z tradycjami przeżywa prawdziwe oblężenie. Zjeżdżają się najróżniejsi goście ? od światowej sławy łyżwiarki, przez autora krwawych thrillerów i dziennikarzy po rosyjskich oligarchów ? a przychylać im nieba będzie cały zastęp pracowników.

Hotel Podniebny znajduje się w szwajcarskich Aplach, więc możemy liczyć na zapierające dech w piersiach widoki. Książka obfituje w brawną galerię postaci: legendarna łyżwiarka, angielski aktor, boss mafii śmieciowej, rosyjski oligarcha, historyk sztuki, autor thrillerów czy też dziewięcioletni chłopiec umiejący doprowadzić do płaczu nawet doświadczonych nieugiętych ludzi. Gier przedstawia bohaterów w sposób ciekawy i nie powiela stereotypów. Każda postać ma swoją historię i charakter. Bohaterów jest wielu, ale autorka na końcu książki prezentuje spis osób, które występują. Niezwykle ułatwia to odnalezienie się. Kreacja bohaterów jest jednym z najlepszych aspektów tej książki.

Jak w każdej powieści młodzieżowej nie brak tutaj wątku romansowego, ale nie jest on nachalny. Do samego końca nie byłam pewna kogo wybierze Fanny ? Bena czy Tristiana? Podniebny jest określany mianem thrillera dla młodzieży, ale uważam, że nie do końca jest to zgodne z prawdą. Owszem mamy tutaj wątek kryminalny i wiele zagadkowych tajemnic, ale przez większość książki jest dosyć spokojnie. Poznajmy codzienną rutynę hotelu, ich pracowników i gości.

Kerstin Gier ma lekkie pióro i tekst nie będzie sprawiał problemów podczas czytania. Książka zawiera dość dużą czcionkę, która ułatwia czytanie.

Gier nie szczędzi humorystycznych wstawek i zagadek, dzięki czemu z przyjemnością czytamy o Fanny i jej zmaganiach w Podniebnym hotelu. A finał? Finał jest szokujący. Autorce naprawdę udało się mnie zaskoczyć. Jeśli szukacie lekkiej lektury na relaks, to Podniebny spełni wasze oczekiwania. Idealna dla młodzieży, ale nie tylko. Dobrze bawiłam się podczas lektury Podniebnego.

Czy recenzja była pomocna?

ilo99

ilość recenzji:2412

brak oceny 28-02-2019 21:59

Ta autorka naprawdę umie pisać. Jeżeli już zdoła zwrócić na swoją książkę uwagę czytelnika, to już jej nie uda mu się odłożyć. Nie wiadomo kiedy przepłynie przed oczami kilkaset stron i pozostanie zdziwienie ? jak to? To już koniec? Fakt, trzeba przymknąć oko na niesamowicie przystojnych młodych mężczyzn, na piękne kobiety, na nieznośne dzieci, lecz otworzyć je szeroko na klimat tej książki. Nie wiem jak pisarce się to udało, lecz przez dwa dni czułam się mieszkańcem tego starodawnego ekskluzywnego hotelu położonego gdzieś w szwajcarskich górach, smakowałam wykwintnych potraw przygotowanych przez ambitnych kucharzy oraz zaszywałam się w tajemniczych zakątkach. Intryga wciągająca. Zagadkę udało mi się rozwiązać, ale nie jest oczywista. Za to zabawę miałam przednią. Polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Książki Moni

ilość recenzji:597

brak oceny 28-10-2018 17:23

Fanny rzuca szkołę i zaczyna praktykę w Chateau Janvier. Piękne i urokliwe miejsce, które w okresie świąteczny przeżywa prawdziwy najazd turystów. Podniebny, bo tak nazywany jest hotel, to miejsce z tradycjami, lecz upływ czasu nie uszedł uwadze gości i niestety troszkę podupadł. Fanny zakochuję się w tym miejscu i kiedy zaczyna dochodzić do dziwnych zdarzeń, dziewczyna postanawia rozwikłać tajemnice. Z pomocą Bena, syna jednego z właścicieli, i Tristana, który błyszczy osobowością i licznymi talentami, postanawia znaleźć sprawcę.

Główna bohaterka to przeurocza dziewczyna, która jest bardzo ciekawska. Uwielbiam jej poczucie humoru i sarkazm. Tak naprawdę autorka wykreowała bohaterów niebanalnych i oryginalnych. Nie tylko Fanny jest interesującą osobą, bo Ben i Tristan również wzbudzają sympatię. Tak naprawdę wszyscy goście są charakterystyczni i zapadają w pamięci.

Podniebny jest miejscem wyjątkowym i bardzo klimatycznym. Muszę przyznać, że samej mi się zamarzyło spędzić tam święta. Książka idealna na jesień, bo utrzymana jest w zimowych klimatach, a temat świąt jest miłym, lecz niedominującym dodatkiem.

Tak naprawdę o książce nie potrafię powiedzieć za wiele, bo największym plusem są bohaterowie, których z łatwością polubiłam, jednak początek jak dla mnie jest słaby. Bohaterka przez niemal 150 stron opowiada o Podniebnym i jego mieszkańcach, co momentami strasznie mnie nudziło. Zabrakło mi jakiegoś punktu zaczepienia, który by mnie wciągnął. Na szczęście z czasem akcja przyspiesza i zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a wątek miłosny się rozkręca.


?Podniebny? to miła i przyjemna lektura idealna dla młodzieży. Przemili bohaterowie i tajemnica do rozwiązana w miejscu niezwykłym i pięknym. Jest to urocza i słodka lektura, ale bez większych zaskoczeń. Po słabym początku, końcówka okazała się bardzo dobra. Jeśli jesteście fanami autorki lub lubicie lekkie i niezobowiązujące powieści, to Podniebny będzie dobrym wyborem. 6/10

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

MargoRoth

ilość recenzji:132

brak oceny 24-09-2018 08:26

Siedemnastoletnia Fanny Fuke, która rzuciła szkołę, aby zostać praktykantką w hotelu, ma ręce pełne roboty. Hotel Château Janvier, nazywany przez wszystkich Podniebnym, w okresie świąteczno-noworocznym przeżywa prawdziwe oblężenie. Przeróżni goście zjeżdżają się do niego, aby wziąć udział w owianym sławą balu bożonarodzeniowym ? są wśród nich znany autor thrillerów, popularna łyżwiarka figurowa, niesamowicie bogaty rosyjski oligarcha z rodziną oraz wielu, wielu innych. Fanny wraz z całym zastępem pracowników musi zadbać o to, aby żadnemu z gości nie zabrakło niczego.

Niespodziewanie jednak będzie musiała poradzić sobie z jeszcze jednym, niebezpiecznym zadaniem. Wraz z pomocą Bena, syna właściciela hotelu, oraz Tristana, tajemniczego chłopaka, który nocą wspina się po dachach budynków, zmierzy się ze sprawą kradzieży pewnych przedmiotów o ogromnej wartości. Przed Fanny stoi niejedna zagadka do rozwiązania, ponieważ nie wszyscy goście hotelu są tymi, za których się podają.

Naprawdę lubię Kerstin Gier i jej lekką i zabawną prozę. Jeśli cofniecie się do samych początków istnienia a, znajdziecie wpisy dotyczące zarówno Trylogii Czasu (Czerwień rubinu, Błękit szmaragdu, Zieleń szafiru), jak i serii Silver. Wychodzi więc na to, że czytałam wszystkie książki autorki, jakie do tej pory ukazały się w Polsce, nie mogłabym więc sobie odmówić sięgnięcia po najnowszą, tym bardziej, że prezentuje się niesamowicie ? ale o tym później. Miałam wobec Podniebnego pewne oczekiwania, pragnęłam czegoś w rodzaju wcześniejszych powieści Gier, które polubiłam za ich humor, oryginalność i nutkę magii. Czy historia Fanny Fuke dorównała swoim poprzednikom?

Od samego początku z łatwością daje się wyczuć charakterystyczny dla Kerstin Gier styl. Z pewnością nie każdemu się on spodoba, ponieważ zabarwiony jest dużą dozą specyficznego humoru oraz jeszcze większą dozą komizmu. Nieco nieprawdopodobne, nie do końca poważne wydarzenia są bowiem czymś, co u autorki pojawia się za każdym razem. Nie jest to oczywiście historia na poziomie Jasia Fasoli, ale prawdą jest, że na część fabuły należy spoglądać z przymrużeniem oka. Ja nie mam nic przeciwko takiemu groteskowemu humorowi, ponieważ, jak mówię, jest to nieodłączny element Kerstin Gier, jej popisowy numer.

Podniebny jest na tyle dużym i renomowanym hotelem, że przewija się przez niego cała masa postaci, których nie sposób spamiętać. Choć każdy z nich wyróżnia się czymś dla siebie charakterystycznym ? czy to profesją, czy to zachowaniem ? to jest ich tak wielu, że autorka zdecydowała się zamieścić na końcu książki spis wszystkich bohaterów ? pracowników hotelu oraz wszystkich jego gości. Z pewnością jest to przydatny element, który pozwala nie gubić się w akcji, chociaż ja, szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia o jego istnieniu do czasu, aż skończyłam czytać książkę i mimowolnie natknęłam się na listę bohaterów.

Wiecie, co jest moim problemem, jeśli chodzi o Podniebnego? Brak konkretnej akcji. Właściwie przez całą książkę wciąż poznajemy nowych przyjezdnych, członków obsługi, nowe przestrzenie w hotelu i tajemnice Podniebnego. Większość powieści była swego rodzaju obszernym opisem hotelu, który ciągnie się w nieskończoność. Nie mówię, że był on nudny lub nużący ? z pewnością nie ? ale brakowało mi wątku wiodącego, który prowadziłby akcję do przodu. Choć innym czytelnikom może to nie przeszkadzać, ale ja zawsze miałam problem z książkami, które nie miały swojego motywu przewodniego i nie opowiadały właściwie o niczym konkretnym. Tak naprawdę w tym całym ciągłym przedstawianiu kolejnych bohaterów od czasu do czasu pojawiał się nowy ciekawy wątek, który mógłby nadać akcji tempo, jednak umierał on śmiercią naturalną po kilku stronach.

Dopiero 70 stron przed końcem książki coś naprawdę zaczyna się dziać. Po wcześniejszym uśpionym trybie czytania myślałam, że nic mnie już nie zdoła zaskoczyć, a jednak autorka na koniec zaserwowała bombę, która skutecznie mnie rozbudziła. To końcówka była właściwie elementem, dzięki któremu moja ocena książki podniosła się choć trochę w górę. Ten zadziwiający i niespodziewany wątek został pociągnięty aż do końca, co od razu polepszyło w mojej opinii całą postać książki ? postacie i miejsca akcji stały się tłem, a wydarzenia wyszły na pierwszy plan, tak jak powinno być od samego początku. Naprawdę żałuję, że autorka dopiero w ostatniej chwili zaczęła przypominać siebie ze swoich poprzednich książek.

Gdybym miała porównać Podniebnego z Trylogią czasu oraz serią Silver, książka, o której dziś piszę, wylądowałaby niestety na trzecim miejscu podium. O ile w Czerwieni rubinu elementem wiodącym były podróże w czasie, a w Silver były nim sny, to w Podniebnym ciężko jest mi wyróżnić wątek główny. Kradzieże? Podejrzani goście? Fakt, pojawiają się, ale przez długi czas pełnią rolę wątków epizodycznych, nie rzucając się za bardzo w oczy. Oczywiście atmosfera hotelowa, niezwykły klimaty Podniebnego, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia, zasługuje na pochwałę ? to wszystko było doskonałą przestrzenią, aby ulokować w niej porywający ciąg wydarzeń, którego ku mojemu rozczarowaniu zabrakło.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym wątku, który ? gdyby został pociągnięty dłużej zamiast jednorazowego wspomnienia ? mógłby stać się czymś fascynującym. Mówię tu o przeszłości głównej bohaterki, która zdecydowała się rzucić szkołę, nie zdając nawet matury, oraz rozpocząć pracę w hotelu. To, że jej rodzice byli niezadowoleni, to mało powiedziane ? jej decyzja pozostała dla nich niezrozumiałym wyborem, który uważają za największy błąd jej życia. Ciekawe, prawda? Rzadko spotyka się taki wątek w książce, jako że edukacja jest powszechnie uważana za szalenie istotną rzecz w życiu człowieka, a osoba bez zdanej matury postrzegana jest w sposób pejoratywny. Kerstin Gier kształtując tak przeszłość Fanny Fuke rozpoczęła ważny temat, który jednak nie doczekał się swojej kontynuacji ? wątek został porzucony, jak wiele innych w Podniebnym. Wielka szkoda.

Nie mogę nie wspomnieć również o wydaniu książki, które jest NIESAMOWITE (użycie wielkich liter jest w tym przypadku usprawiedliwione). Wydawnictwo Media Rodzina zawsze dba o oprawę graficzną swoich powieści, ale tutaj przeszło już samych siebie! Nie dość, że książka jest w twardej oprawie i utrzymana jest w pastelowej różowo-fioletowej kolorystyce, to (1) ma liczne złocenia (2) na okładce można dostrzec milion detali, które wiążą się z fabułą książki! Ja nie mogłam się na Podniebnego napatrzeć i wciąż nie mogę przestać go podziwiać.

Nie chciałabym, aby wydźwięk tej recenzji był zbyt negatywny. Podniebny to interesująca książka, która umili Wam czas, jednak w porównaniu z poprzednimi książkami Gier wypada słabo. Czytało się ją przyjemnie, ale brakowało jej dynamiki, którą zapewnić by mógł główny wiodący wątek. Pomysł na powieść, której akcja toczy się w hotelu, był fantastyczny i przestrzeń Château Janvier udało się autorce wykreować znakomicie. Jednak historia była w mojej opinii na tyle niedopracowana, że pozostawiła po sobie lekkie uczucie rozczarowania.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Książkoholik z powołania

ilość recenzji:1

brak oceny 21-09-2018 06:52

Jak doskonale wiecie nie przepadam za młodzieżówkami. Połowa z nich wydaje mi się infantylna i nie wnosi nic poza tym, co już wielokrotnie wałkowano w wielu powieściach. Z tego powodu też twórczość takich autorów jak Jay Asher, Cassandra Clare czy Kiera Cass jest mi zupełnie nie znana. Wraz z rozpoczęciem wakacji postanowiłam jednak wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować gatunków, po które do tej pory nie sięgałam.

Na pierwszy ogień poszła powieść obyczajowa, Nie ma mowy Helen Russell, którą pochłonęłam dosłownie w kilka godzin. Zachęcona pierwszym powodzeniem, postanowiłam zrobić krok dalej i sięgnąć po pozycję z półki powieści młodzieżowych. Nie było więc ku temu lepszej okazji jak premiera najnowszej powieści Podniebny Kerstin Gier, utytułowanej autorki bestsellerowych serii Silver czy Trylogia Czasu. Jednak czy i tym razem uda mi się wyjść zwycięsko z tego pojedynku? Czy może okaże się, że jestem po prostu za stara na takie powieści? Przekonajcie się sami.

Siedemnastoletnia Fanny, mimo sprzeciwu rodziców postanawia rzucić szkolę i poszukać szczęścia w innej dziedzinie życia. Zostaje zatrudniona na roczną praktykę w luksusowym hotelu u podnóża Alp - Château Janvier, zwanym również Podniebnym. I chociaż hotel w ciągu roku nie przynosi większych zysków, w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, ma przeżyć prawdziwe oblężenie. Wśród gości mają pojawić się: znany autor thrillerów i kryminałów, legendarna była łyżwiarka figurowa, potentat tekstylny z Karoliny Południowej oraz nieprzyzwoicie bogaty rosyjski oligarcha, w którego posiadaniu jest jeden z najcenniejszych brylantów świata.

Jednak znane osobistości to nie jedyna atrakcja jaka czeka Fanny w nadchodzących miesiącach. Wraz z pomocą nowych przyjaciół, dziewczyna będzie musiała pokrzyżować plany pewnych złych ludzi, znaleźć sposób by uchronić hotel przed zamknięciem i sprzedażą w ręce bosa mafii śmieciowej, a jednocześnie znaleźć pomysł na siebie i być może nawet nową miłość? Jedno jest pewne, w nadchodzące święta nikt nie będzie się nudzić!

"Panna Muller przecież już mnie kiedyś upomniała, że zbyt serdecznie uśmiecham się do gości. Według niej personel należy do ruchomego inwentarza hotelowego i nie powinien ani okazywać, ani wywoływać emocji. Gości nie wolno stawiać w kłopotliwej sytuacji,w której musieliby zająć określoną postawę wobec faktu, że personel żywi ludzkie uczucia, czy wręcz czuliby się zmuszeni odpowiadać mu uśmiechem."

Tak naprawdę, gdy zaczynałam lekturę Podniebnego nie oczekiwałam zbyt wiele. Przyznaję, byłam sceptycznie nastawiona, w końcu to młodzieżówka, które wydają mi się miejscami dziecinne. Jednak po lekturze, biję się w pierś i przyznaje, że się myliłam. Podniebny to naprawdę bardzo ciekawa i zabawna historia z wciągającą zagadką kryminalną w tle, której lektura sprawiła mi ogromną przyjemność.

Jeżeli miałabym wskazać najsłabszą stronę tej powieści, uznałabym że są nią bohaterowie. Wydają mi się odrobinę sztampowi, a miejscami brak im oryginalności. Nie oznacza to jednak, że można to zarzucić wszystkim postaciom. Moje serce z miejsca skradł Pavel i mały psychopata w osobie Dona Burkhardta Jr, no i oczywiście Monsieur Rocher, prawdziwy dobry duch hotelu Podniebny. To co mi się natomiast najbardziej podobało, to oczywiście, jak na prawdziwego miłośnika kryminałów przystało, zagadka kryminalna. Jest ona dopracowana i niezwykle wciągająca. Chociaż finałowa akcja rozpoczyna się dopiero na stu ostatnich stronach książki, to napięcie i poszlaki dawkowane są od samego początku, aż do momentu kulminacyjnego. Sprawia to, że od powieści naprawdę ciężko się oderwać, nim nie poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania.

"Musiałam się spieszyć, żeby zrobić sobie kapelusz z folii aluminiowej - odparłam. - Na spotkanie wyznawców teorii spiskowych ze starym Stuckym i autorem thrillerów"

Kerstin Gier ma bardzo lekki i przyjemny styl, co sprawia że historia właściwie czyta się sama. Miłym dodatkiem jest zamieszczony na końcu powieści słowniczek z krótkim opisem wszystkich miejsc i postaci. Jednak nie radzę czytać go przed zakończeniem historii. W przypadku niektórych bohaterów zdradza on zdecydowanie za dużo i może pewne rzeczy spojlerować, jeżeli za wcześnie zdecydujemy się na jego lekturę. Sama zauważyłam go dopiero jak już przeczytałam całą historię, stąd uważam go za naprawdę miłe uzupełnienie całości.

Podniebny Kerstin Gier po raz kolejny udowodnił mi, że czasem warto wyjść poza swoją strefę komfortu i poznać także inne gatunki, których do tej pory się unikało. Dzięki temu, można poznać naprawdę ciekawe historie, do których Podniebny z pewnością się zalicza. Sympatyczni bohaterowie, nagłe zwroty akcji i wciągająca fabuła to wszystko, a także wiele innych rzeczy, znajdziecie w najnowszej powieści Kerstin Gier, którą z czystym sercem serdecznie Wam polecam!

Czy recenzja była pomocna?