SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Joanne K. Rowling - biografia

Joanne Kacper Rowling, czy J. K. Rowling jak zna ją cały świat to słynna pisarka, która napisała cykl powieści z Harrym Potterem w roli głównej. Urodzona w Chipping Sodbury niedaleko Bristolu. Młoda Joanne dorastała wśród książek, jako że jej rodzicie uwielbiali czytać i już wtedy chciała zostać pisarką. Pomysł stworzenia bohatera o imieniu Harry Potter powstał podczas oczekiwania na spóźniony pociąg – był to rok 1990. Przez następne pięć lat Rowling wymyśliła cały koncept siedmiu tomów o słynnym czarodzieju. Pierwsza książka z serii Harry Potter i Kamień Filozoficzny ukazała się w Wielkiej Brytanii w roku 1997. Książki przez lata się znakomicie sprzedawały, a autorka wydawała kolejne tomy z serii. Harry Potter i Insygnia Śmierci – ostatnia książka wydana w uniwersum Harry Pottera została najszybciej sprzedającą się książka w historii tylko na rynku brytyjskim osiągając 2,65 miliona egzemplarzy w zaledwie 24 godziny. Książki o młodym czarodzieju zostały przetłumaczone na 78 języków i zostały sprzedane w ilości ponad 450 milionów kopii. JK Rowling jednak to nie tylko seria Harry Potter. To również Robert Galbraith, bo pod takim właśnie pseudonimem angielska autorka  wydaje swoje kryminalne książki.  Seria Cormoran Strike, nie odniosła, aż takiego sukcesu jak opowieści z Hogwartu ale Żniwa zła, Wołanie kukułki oraz Jedwabnik na stałe wbiły się w pamięć czytelników - szczególnie tych starszych. Książki z serii sensacyjnej serii zostały również wydane w postaci audiobooków, czytanych przez Macieja Stuhra. Serie Harry Potter czyta natomiast Piotr Fronczewski. W 2016 została wydana kolejna książka w formie scenariusza pod tytułem Harry Potter i przeklęte dziecko, która opowiada historie już dorosłego czarodzieja, którego wszyscy znamy z lat młodzieńczych.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 106 książek, których autorem jest: Joanne K. Rowling. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, poradniki, Literatura piękna, fantastyka, dla dzieci, Dla młodzieży, pakiety, fantastyka, encyklopedie i leksykony, dla dzieci i młodzieży, sensacja i literatura grozy, fantastyka, Książki na prezent 🎁, bestsellery, książki na ekranie, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, Książkowe ferie zimowe, nowości.

Na książki autora Joanne K. Rowling mamy rabaty sięgające do 44%.
... ...
Zobacz więcej produktów