SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pamiętniki Bluebell Gadsby Czas na Jasmine (twarda)

Pamiętniki Bluebell Gadsby Tom 4

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Dwukropek
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 352

Opis produktu:

Rodzeństwo Gadsbych początkuje nowy rok szkolny.

Nie będzie to nieskomplikowany czas. Twig zaczyna uprawiać brutalne sporty zespołowe, Jas zmaga się z dokuczaniem w szkole, a Bluebell musi podjąć ważną decyzję. Dochodzi do bójek i napadów płaczu. Do głosu dochodzą zagmatwane przyjaźnie i zmieniające życie wybory. Ale jest również śmiech, a najczęściej miłość - czyż nie na tym polega bycie rodziną?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książkowe ferie zimowe
Kategoria: Dla młodzieży,  książki o miłości,  książki przygodowe
Wydawnictwo: Dwukropek
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 203x145
Liczba stron: 352
ISBN: 9788381415774
Wprowadzono: 01.12.2023

Natasha Farrant - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Pamiętniki Bluebell Gadsby Czas na Jasmine, Pamiętniki Bluebell Gadsby Tom 4 - Natasha Farrant

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

zkotemczytane

ilość recenzji:55

27-12-2023 17:12

Powrót i pożegnanie z rodziną Gadsbych jest dla mnie niezwykle bolesne, bo uważam, że tak wartościowe książki nie powinny się kończyć. Cztery historie, cztery opowieści, kiedy to, moi Mili, zleciało? Nie chcę zdradzać za dużo fabuły, bo to IV tom, a każdy z nich jest istotny dla rozwoju bohaterów. I co ważniejsze: jest istotny dla Waszych dzieci. Książka jest przeznaczona od dziewiątego roku życia, choć będę twierdzić, że Natasha Farrant napisała o rodzinie Gadsbych dla tych, którzy zmagają się z kryzysem. Smutek gniecie ich w żołądku, presja i potrzeba bycia kochanym, zaakceptowanym. W okresie nastoletnim trudno o przyjaźnie, o znalezienie takiej bratniej duszy, która wesprze w potrzebie. Nikt z nas nie ma życia usłanego różami, a młodzież potrzebuje CZYTAĆ, że w kryzysie, w walce o swoje poczucie wartości, akceptacji w grupie, pierwszych miłościach, rozstaniach, zawodach i szukaniu własnej drogi życiowej NIE JEST SAMA. Ta książka nie zastąpi psychologa, nie zastąpi też przyjaciela, ale pokaże nam, że NIE JESTEŚMY SAMI, że WSPARCIE jest tuż obok. I ileż trzeba się natrudzić, aby po najgorszych chwilach w swoim życiu na nowo się przed kimś otworzyć i mu ZAUFAĆ. Ta książka pokazuje SIŁĘ WARTOŚCI: przyjaźni, rodziny, wsparcia, oddania, komunikacji, WARTOŚCI czasu z drugim człowiekiem. Siła WIĘZI oraz poszukiwanie WŁASNEGO JA jest poruszające, wzruszające, niezwykle potrzebne młodzieży, która w obecnych czasach czuje się zagubiona. Czy ta książka jest dla osób wysokowrażliwych? Zapewne tak, ale jako nauczycielka będę głosić: jest dla każdego ucznia, bez względu na płeć, bo pokazuje, ILE ZYSKUJEMY dzięki ciekawości do świata, zadawaniu innym pytań, rozmowy, odbudowaniu WIĘZI i walce o własne SZCZĘŚCIE.
Dla zagubionych, dla tych, którzy wciąż czują się niedoskonali, dla tych, co muszą uwierzyć w siebie, to niezwykle WAŻNA książka dla młodzieży, bo o WARTOŚCIACH należy mówić głośno.
Z dumą i oddaniem mówię: czytajcie, kupujcie dla swoich latorośli i ROZMAWIAJCIE. Bądźmy dla siebie wsparciem, bądźmy dla siebie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

daj*************************

ilość recenzji:173

15-12-2023 10:05

,,Czas na Jasmine" to finałowy tom serii o rodzinie Gadsbych, cierpiącej po stracie Iris - ukochanej córki i siostry. Choć od jej niespodziewanego odejścia minęło już kilka lat, ból nadal towarzyszy bliskim dziewczynki. Żałoba nie dominuje jednak tej historii - Pamiętniki Bluebell Gadsby to też po prostu ciekawa codzienność zwariowanej wielodzietnej rodziny, opisana przez główną bohaterkę w formie pamiętnika.

????????

Pokochałam tę serię od pierwszego tomu i z każdym kolejnym utwierdzam się w tym uczuciu.

Natasha Farrant stworzyła historię, z której każdy może wyciągnąć coś dla siebie. Wykreowała całą gamę barwnych i autentycznych postaci, z którymi łatwo jest się utożsamić.

Podobnie jak w poprzednich częściach, ważnym aspektem historii są relacje - głównie rodzinne, ale nie tylko. W tym tomie autorka położyła też duży nacisk na problem nękania w szkole i jego wpływu na osobę poszkodowaną.

Jeśli szukacie ciepłej, zabawnej rodzinnej historii - koniecznie sięgnijcie po tę serię. Polecam ją Wam z całego serca ????

??????????

[9+]

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?