Książki przygodowe dla młodzieży i dzieci. Najlepsze powieści dla nastolatków | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki przygodowe dla dzieci

Trudno zapomnieć o pierwszej powieści przygodowej, jaką kiedykolwiek przeczytałeś. Z pewnością pamiętasz, jak w Twojej głowie po raz pierwszy pojawiły się wizje ukrytych skarbów, zaginionych światów i odległych dżungli. W tej kategorii czekają najlepsze książki przygodowe dla dzieci, pełne opowieści o dalekich podróżach, historii o przetrwaniu na lądzie i morzu. Kto wie, dokąd zabierze Twoją pociechę następna lektura?

Czytaj dalej
image

Bestsellery - Książki literatura przygodowa

image

Nowości - Książki literatura przygodowa

z142
1 - 142 z 3394 ofert

Przygodowe książki dla młodzieży

Kto nie lubi przygód? Dla dzieci każdy dzień jest nową możliwością, aby odkryć coś ekscytującego. Jeśli Twoja pociecha cierpi na nieuleczalny zew przygody, ale nie macie pod ręką gadających zwierząt albo możliwości wyruszenia w epicką podróż, dobra przygodowa książka dla młodzieży to najlepsza opcja. Czytanie przeniesie go do odległych krain, wyimaginowanych światów lub niebezpiecznych zadań, a wszystko to w zaciszu własnego domu. Przygodowe książki dla młodzieży zapewnią ekscytującą ucieczkę od szarej codzienności. Wypełniając półki swojej pociechy ekscytującymi, fantastycznymi, mitycznymi lekturami wyświadczysz jej ogromną przysługę.

Dlaczego warto wybrać książki przygodowe dla młodzieży?

Dobra książka przygodowa dla młodzieży może wciągnąć w świat, którego inaczej młody człowiek nigdy by nie odkrył. Nauczyć dbać o osoby i rzeczy, które są dla nich ważne. Pozwala odwiedzać miejsca, do których normalnie nigdy sam by się nie wybrał i dostrzec w sobie samym iskierkę przygody, o której nie miał pojęcia, że tam jest. Książka przygodowa dla młodzieży inspiruje do działania. Dzięki niej nie można się doczekać, aby zobaczyć, co jest tuż za rogiem. Przygodowe opowieści są niezwykle wciągające. Można niemal usłyszeć odgłosy burzy albo przekonać się, jak to jest obudzić się na bezkresnym, falującym oceanie pod rozgwieżdżonym niebem. Po skończonej lekturze książki przygodowej dla młodzieży inaczej patrzy się na otaczający nas świat.

Angażujące czytanie przygodowych książek dla dzieci

Jeśli czytasz przygodową książkę dla dzieci na głos, na koniec koniecznie porozmawiajcie o tym, co właśnie się wydarzyło. Jeżeli Twoje dziecko lubi zadawać pytania, sięgnij głębiej. Poszukaj ciekawostek związanych z historiami, które je najbardziej zainteresowały. Pomyśl o pytaniach, które pomogą dziecku wyobrazić sobie, jak by to było być częścią tej opowieści. Zachęć je również do wymyślenia alternatywnego zakończenie przygodowej książki dla dzieci. Przedyskutujcie, w jaki sposób mogła potoczyć się fabuła. Wszystko to pomoże rozbudzić ciekawość i zamiłowanie do odkrywania czegoś nowego, a także pozwoli czerpać radość z przygód!

Książki dla młodzieży przygodowe – klasyka

Chcesz rozpalić ducha przygody? Wybierz klasyczne książki dla młodzieży przygodowe, których bohaterowie udowadniają, że w każdym wieku można wyruszyć w niezwykłą podróż. Ich autorzy wykreowali wyjątkowe, magiczne światy, takie jak Kraina Czarów, Narnia, Terabithia, Kraina Oz. Wykorzystali też tajemniczość niedostępnych dżungli czy bezludnych wysp, albo legendy narosłe wokół m.in. piratów. Na kartach książek dla młodzieży przygodowych spotkasz złe królowe, gadające zwierzęta i fantastyczne stworzenia, takie jak trolle. Przeżyjesz prawdziwą szkołę przetrwania i nieraz zdecydujesz, czy stanąć po stronie dobra czy zła.

Książki przygodowe dla nastolatków – współczesność

Popularność tego gatunku nie słabnie od lat. Współcześni autorzy także tworzą wyjątkowe książki przygodowe dla nastolatków. Nie sposób nie wspomnieć o znanych seriach, takich jak Harry Potter, Igrzyska śmierci czy Zwiadowcy. Jeśli chodzi o polskich pisarzy, dużą popularnością cieszą się chociażby cykle Felix, Net i Nika, Banda z Burej albo Magiczne Drzewo. Książki przygodowe dla nastolatków to świetny sposób na budowanie więzi rodzinnych – pobudzają kreatywność i wyobraźnię Twojego dziecka bez korzystania z żadnych ekranów. Zbierzcie się wspólnie, czytajcie na głos i cieszcie nimi podczas wspólnych wieczorów!