SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pakiet Pasażer (pakiet)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Literackie
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Ilość stron 760
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

W skład pakietu wchodzą:

1. Stella maris Pasażer Tom 1

2. Pasażer Pasażer Tom 2Stella maris

Stella Maris to najnowsze dzieło mistrza prozy Cormacka McCarthy`ego. Autor zabiera czytelnika w głęboką i mroczną podróż wewnątrz ludzkiego umysłu. Główna bohaterka, dwudziestoletnia Alicia Western, to utalentowana skrzypaczka i doktorantka matematyki na Uniwersytecie Chicagowskim. Pod wpływem depresji i niepokojących halucynacji, Alicia decyduje się na zgłoszenie do zakładu psychiatrycznego Stella Maris. Tu zaczyna się cała historia, która jest skomplikowana i niedostępna, ale niewątpliwie fascynująca.

Gra z percepcją czytelnika


McCarthy w Stella Maris zręcznie manipuluje narracją, prowadząc czytelnika przez zawiły labirynt prawdy, kłamstw i iluzji. Każde wyznanie Alicii jest zagadką - nigdy nie wiadomo, kiedy mówi prawdę, a kiedy manipuluje swoim terapeutą. Ta gra z percepcją wprowadza niezwykłe emocje, które utrzymują czytelnika w napięciu do samego końca.

Zderzenie nauki, filozofii i sztuki


Jednym z najbardziej pociągających aspektów Stella Maris jest intelektualna warstwa powieści. Alicia nie tylko dzieli się swoimi przemyśleniami na temat depresji i halucynacji, ale także opowiada o dzieciństwie w Los Alamos, barwach liczb, mechanice kwantowej i filozofii Schopenhauera. Te rozmowy dają nam wgląd w jej świat, ale także prowokują do refleksji na temat nauki, sztuki i filozofii.

Eksploracja dualizmu i kontrastu


Nietypowa struktura powieści, z Pasażerem i Stella Maris jako dwiema stronami lustra, jest jednym z najbardziej intrygujących aspektów twórczości McCarthy`ego. Każda z tych powieści wydaje się negować prawdziwość drugiej, tworząc jednocześnie fascynujący kontrast. Czy prawda jednej powieści naprawdę zaprzecza prawdziwości drugiej, czy może raczej są one dwiema stronami tej samej monety? Tylko czytanie Stella Maris może dostarczyć odpowiedzi na te pytania.

Pasażer

Po długim czasie Cormac McCarthy przerywa milczenie i powraca w mrocznym stylu, oddając w ręce czytelników mistrzowską dylogię. Część pierwsza - Pasażer - to misternie skomponowana powieść łącząca w sobie elementy thrillera, powieści egzystencjalnej i dramatu. Mistrz snuje przeszywającą opowieść o dręczącej miłości i palącym poczuciu winy. Czym jest nasza rzeczywistość? Wir wartkiej historii przyspiesza, a odpowiedź wyślizguje się z rąk. A może wcale nie istnieje? Autor rozdał karty - czy podejmiesz się tej intelektualnej gry?

Ślady katastrofy w głębinach


Niewielki samolot wart trzy miliony dolarów idzie na dno. Na miejscu katastrofy pojawia się nurek głębinowy poszukujący czegokolwiek, co wyjaśniłoby to nieszczęście. Odnajduje jednak głównie braki - zniknęła czarna skrzynka, a po torbie pilota nie ma ani śladu. Przepadło także ciało jednego z pasażerów. Nurek wyczuwa kłopoty i podejrzewa, że ktoś musiał dotrzeć do wraku przed nim. Na powierzchni okazuje się jednak, że problemem nie jest wrak... a on sam. Co tutaj się dzieje? Kto i w co gra? Sensacyjna fabuła Pasażera Cormaca McCarthyego wciągnie Cię już od pierwszych stron w prawdziwe głębiny tej pokrętnej historii.

Trudne poszukiwanie prawdy


Zamienił jedną niebezpieczną profesję na drugą - wyścigi rajdowe na nurkowanie głębinowe. Gdyby tylko Bobby Western wiedział, że ta praca tak się skończy... Mieszkanie trzydziestosiedmioletniego nurka zostaje przetrzepane, a jego konto w banku - zablokowane. Agenci federalni podążają za nim jak cienie. W jaki sposób wpakował się w tę tajemniczą sprawę, na której zatajeniu najwyraźniej zależy rządowi? Media milczą jak zaklęte na temat wypadku samolotu. Być może to wszystko ma związek z zagmatwaną historią jego rodziny? Gdyby tylko mógł to sprawdzić... Utracił jednak swoją ukochaną siostrę, a ojciec, uczestnik Projektu Manhattan, już nie żyje. Gdzie ma szukać odpowiedzi? Czy na tej sprawie naprawdę piętno odcisnęła jego rodzina? Jak ma się pogodzić ze stratą najbliższych? Pasażer Cormaca McCarthyego bezlitośnie punktuje niewiadome, a odpowiedzi podaje w nieoczywisty sposób.

Tam nie dociera już światło


Pasażer to odbicie Stelli Maris w krzywym zwierciadle; a Stella Maris to skrzywiony obraz Pasażera. W ciemności głębin trudno rozeznać się, która z powieści jest prawdą - Cormac McCarthy drażni czytelnika, podsuwając mu tę mistrzowską dylogię. Odpowiedzi są całkiem blisko... i coraz mniej wiarygodne.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery
Wydawnictwa: Literackie
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść psychologiczna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  pakiety,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: miękka
Okładka: pakiet
Rok publikacji: 2023
Ilość stron: 760
Wprowadzono: 11.07.2023

RECENZJE - książki - Pakiet Pasażer - Cormac McCarthy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: