SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pakiet Saga wołyńska: Głód Tom 1 / Wojna Tom 2 / Exodus Tom 3 (pakiet)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 1168

Opis produktu:

Głód


`Saga wołyńska. Głód` to najnowsza powieść Joanny Jax. Zabierze czytelnika w podróż po tragicznych czasach pełnych niepokoju i niepewności, a także nieustającej nadziei na lepsze jutro. Niezwykła opowieść o sile człowieczeństwa i uczuć na skraju życia i śmierci wzruszy do łez każdego wielbiciela książek.

Akcja kolejnej powieści Joanny Jax osadzona jest w okresie wielkiego głodu na Ukrainie, gdzie piątka bohaterów walczy nie tylko o przetrwanie, ale również o choć odrobinę szczęścia w tak trudnym czasie. Od walki o miłość Marty Osadkowskiej i Marcela Lemańskiego do prostej chęci przeżycia jeszcze choć jednego dnia w piekielnej rzeczywistości - książka ta jest wręcz wypełniona niezwykłymi lekcjami na temat odwagi, ludzkiej godności oraz ogromnej roli uczuć w życiu każdego człowieka. Niezwykłe momenty pełne radości w tak trudnym czasie wielkiego głodu i skomplikowanych relacji między Polską a Ukrainą sprawiają natomiast, że powieść jest idealnym rozwiązaniem na chłodne zimowe wieczory spędzone sam na sam z książką.

O autorce

Joanna Jax to autorka wielu książek historycznych, które w stosunkowo krótkim czasie zyskały niezwykłą popularność wśród czytelników. Powieści takie jak `Wojenna miłość` lub `Duchy minionych lat` zostały również docenione przez wielu krytyków, dzięki czemu Joanna Jax została laureatką wielu nagród z dziedziny literatury m.in. Literackiej Nagrody Warmii i Mazur.

Wojna

Kontynuacja emocjonującego głodu. Czy bohaterom uda się przetrwać chaos wojny i iść naprzód mimo tylu nieprzychylnych ludzi?

`Wojna` to drugi tom popularnej serii powieści historycznych `Saga Wołyńska`. Życie bohaterów, poznanych już w poprzedniej części, coraz bardziej się komplikuje. Zbliża się rok 1939. Marta, Nadia, Wissarion i Andrzej mogą zapomnieć o dotychczasowej stabilizacji. Wojna odbiera im wszystko, co mieli i co kochali. Marcel Lemański widzi w niej natomiast swoją szansę na wydostanie się z niewoli.

Setki ludzi muszą żyć pod okupacją niemiecką, a później sowiecką. Problem stanowią też ukraińscy naziści, przyklaskujący działaniom Trzeciej Rzeszy, w nadziei na utworzenie samodzielnego państwa. Ich działania już wkrótce doprowadzą do tragedii, jaką trudno sobie nawet wyobrazić. Tysiące ofiar to żniwo, jakie zbiera ten nieprzyjazny czas. Ludzie prezentują różne stanowiska, światopoglądy, kłopoty moralne i ciągły, obezwładniający strach to codzienność tamtejszej rzeczywistości. Które z emocji zwyciężą? Czy ciężar porażki nie okaże się zbyt duży, by dalej walczyć?

`Saga wołyńska. Wojna` Joanny Jax to opowieść o woli życia w warunkach, w których każda nadzieja jest heroicznym wyczynem.
O autorce

Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak jest polską pisarką, copywriterką oraz felietonistką. W przeszłości pracowała dla dużych korporacji finansowych. Działa także jako wolontariuszka Fundacji dla Rodaka. Jej debiut literacki miał miejsce w 2014 roku, a książka `Dziedzictwo von Becków` zebrało pozytywne recenzje. Wśród jej powieściowych cykli znalazły się takie tytuły, jak: `W pogoni za nazistą`, `Córka fałszerza` czy `Drugi brzeg`.

Exodus

Joanna Jax kolejny raz wrzuca stworzonych przez siebie bohaterów w wir historycznych wydarzeń.

Krwawa niedziela, która zmieniła Orliczyn w pogorzelisko, sprawia, że ocalali z pożogi muszą poukładać sobie życie na nowo. Marta z rodziną wyjeżdża do Lwowa, Nadia przeprowadza się do krewnych Zinowjewów zamieszkałych w okolicy Łucka, a Andrzej z Marcelem postanawiają wesprzeć oddziały samoobrony, które formują się w wielu miejscach Wołynia, by stawić czoło oszalałym z nienawiści Ukraińcom z UPA. Wissarion przyrzeka zaś sobie, że odnajdzie człowieka, który zniszczył jego życie.

Tymczasem Armia Czerwona przekracza dawną granicę Polski na wschodzie i wypiera Niemców na zachód, a dowództwo AK przygotowuje się do akcji `Burza`. Wielu partyzantom nie podoba się sojusz z Sowietami, ale liczą, że inne państwa sprzymierzone przeciwko Trzeciej Rzeszy nie dopuszczą do przejęcia Kresów przez Związek Radziecki. Niestety, zwycięstwo nad Niemcami okazuje się klęską dla Polaków i Ukraińców, a bohaterowie rychło przekonują się, że zdobycie Berlina wcale nie zakończy ich problemów...
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Matki - literatura społeczno - obyczajowa,  Prezent świąteczny 🎄,  Dzień Kobiet 🌷,  książki na wakacje,  beletrystyka,  Książkowe ferie zimowe,  Skarpa Warszawska - najlepsze tytuły,  wysyłka 24h
Kategoria: Literatura piękna,  Dla kobiet,  Powieść filozoficzna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  Powieść wojenna,  Romans,  Romans historyczny,  pakiety,  książki dla babci,  książki dla starszych pań,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Oprawa: miękka
Okładka: pakiet
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 205 x 135
Liczba stron: 1168
Wprowadzono: 13.12.2022

RECENZJE - książki - Pakiet Saga wołyńska: Głód Tom 1 / Wojna Tom 2 / Exodus Tom 3 - Joanna Jax

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 3 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: