SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Świat Burz

Legion nieśmiertelnych Tom 10

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

James McGill zostaje wysłany do Układów Centralnych. Niestety, posłaniec z Ziemi nie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem, a nieporozumienia wkrótce sprowadzają zagrożenie na całą ludzkość. Ziemia musi dowieść, że potrafi przysłużyć się Imperium lepiej niż ktokolwiek inny - a McGill robi, co może, aby udowodnić Galaktykom wartość swojej ojczyzny.Wojna między Rigelem a Ziemią przenosi się na Świat Burz. Okrążana przez sześć księżyców planeta jest nękana przez nieustające ulewy, sztormy i pływy morskie. Bitwy toczą się przy huraganowym wietrze, a śmierć nie oszczędza żołnierzy po żadnej ze stron. McGill zaciekle walczy i umiera w błocie, aż wykona zadanie. Jednak czy to wystarczy, aby zaspokoić wściekłych Mogwa?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  Science-fiction,  cyberpunk,  podróże w czasie,  książki na jesienne wieczory,  Książki o podróżach
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 195x125
Liczba stron: 634
ISBN: 9788367053587
Wprowadzono: 23.03.2023

RECENZJE - książki - Świat Burz, Legion nieśmiertelnych Tom 10 - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti.

ilość recenzji:1111

2-08-2023 08:49

Każdy, kto miał do czynienia z serią, doskonale wie, że McGill często nie potrafi powstrzymać swojego języka i nieposkromionej natury. Można się więc dziwić, że został on wybrany do roli posłańca i wysłany do Układów Centralnych. Oczywiście nie spotkał się on tam z entuzjastycznym przyjęciem i koniec końców ponownie ściągnął on kłopoty na naszą planetę. Ziemia i jej mieszkańcy znowu muszą więc udowodnić swoją przydatność Galaktykom. Nie ma ku temu lepszej okazji niż wyprawa na tytułowy Świat Burz, gdzie na bohatera i Legion czekają nowe militarne wyzwania.

Kolejne wydane części serii w dużej mierze opierały się na podobnych schematach: McGill wplątywał się w nowe kłopoty, Legion brał udział w nowej krwawej i wyniszczającej kampanii wojennej, gdzieś w tle w tym samym czasie rozgrywały się większe galaktyczne intrygi. Elementy te również pojawiają się w recenzowanej książce Legion Nieśmiertelnych. Na pewno nie można jednak tytułu określić mianem nudnego i mało odtwórczego. Wręcz przeciwnie autor kreśli tu wydarzenia, które zwiastują nadejście nowego niezwykle ciekawego etapu historii. Każdy z wymienionych wątków przenika się tu na wielu płaszczyznach, nadając tytułowi znaczącej głębi, dzięki czemu kolejne strony pochłania się naprawdę bardzo przyjemnie.

Jedną z bardziej znaczących zalet scenariusza jest tu między innymi trochę inne niż dotychczas podejście do nieśmiertelności. Autor mocniej zagłębia się tu w negatywne skutki ciągłego wskrzeszania, które muszą mieć jakiś wpływ na człowieka (chociażby jego psychikę). Wątek jest intrygujący i nieźle prowadzony, mógłby on tu odgrywać nawet bardziej znaczącą rolę. Obok tego nie mogło tu również zabraknąć typowej dla serii mocniejszej akcji i humoru. Warstwa humorystyczna tym razem nie opiera się tylko na żartach z podtekstem (chociaż te nadal się pojawiają).

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?