SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Remigiusz Mróz - biografia

Remigiusz Mróz – niezwykle ważna postać na rynku literackim. Utalentowany pisarz, mający na swoim koncie kilkadziesiąt popularnych powieści. Ukończywszy z wyróżnieniem studia prawnicze i osiągnąwszy tytuł naukowy doktora nauk prawnych, zdecydował się zrezygnować z tej ścieżki kariery. Podjął decyzję o byciu pisarzem. W swojej twórczości, Remigiusz Mróz czerpie z różnych gatunków literackich – powieści historycznej, kryminału, thrillera prawniczego czy horroru. 

Serie książek Remigiusza Mroza


Pod własnym nazwiskiem Remigiusz Mróz opublikował kilka uznanych cykli. Do najpopularniejszych należą: 1. Trylogia Parabellum, na którą składają się tytuły: Prędkość ucieczki, Horyzont zdarzeń oraz Głębia osobliwości. Parabellum to powieści historyczne opisujące niezwykłą tułaczkę dwóch braci po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie... Oraz kochać piękne kobiety. 2. Seria książek Remigiusza Mroza z komisarzem Forstem liczy sobie pięć tytułów: Ekspozycja, Przewieszenie, Trawers, Deniwelacja i Zerwa. Bohaterem kryminalnego cyklu jest komisarz Wiktor Forst, którego poznajemy w momencie, gdy całą Polską wstrząsnęło zabójstwo człowieka na Giewoncie. Niekonwencjonalny w swych metodach Forst rozpoczyna śledztwo, którego konsekwencje będą ciągnęły się za nim przez długie lata... 3. Niezwykle popularna seria z Joanną Chyłką liczy dziś już dwanaście tomów: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja, Oskarżenie, Testament, Kontratyp, Umorzenie, Wyrok, Ekstradycja i Precedens. Dwie pierwsze części cyklu zostały nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru (po raz pierwszy w historii nagrody dwie książki jednego autora znalazły się w finale). Ze względu na wykształcenie, Remigiusz Mróz odnajduje się doskonale w realiach thrillera prawniczego. Jego bohaterka Joanna Chyłka jest nieprzebierającą w środkach prawniczką, która zrobi wiele by odnieść zwycięstwo w sądowej batalii. Cykl doczekał się nawet adaptacji na serial telewizyjny. Program emitowany był na kanale TVN od 2018 roku, we wrześniu 2019 rozpoczęto zdjęcia do drugiego sezonu. 4. Cykl w kręgach władzy składa się z trzech tytułów: Wotum nieufności, Większość bezwzględna i Władza absolutna. Jest to pierwsza polska seria political fiction. W należących do niej książkach Remigiusz Mróz połączył wątki kryminalne z politycznymi intrygami na najwyższych szczeblach władzy, tworząc nad wyraz wciągającą powieść.

Remigiusz Mróz pod pseudonimem


Remigiusz Mróz zdecydował się również stworzyć cykl książek pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Autor przygotował Trylogię z Wysp Owczych, a jej tomy to: Enklawa, Połów, i Prom. To powieści kryminalne, opowiadające o wydarzeniach na Wyspach Owczych, uchodzących za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Farmerzy żyją tam spokojnie, zajmując się swoimi sprawami i przejmując jedynie tym, by liczba turystów w sezonie nie spadła. Pewnej nocy wszystko się zmienia...

Remigiusz Mróz - książki niezależne


Remigiusz Mróz jako niebywale płodny pisarz, ma na swoim koncie także wiele niezależnych powieści, w tym kontrowersyjną Czarną Madonnę, która uchodzi za horror religijny, a także pełen zagadek Hashtag. Pozostałe powieści to Wieża milczenia, Turkusowe szale, Chór zapomnianych głosów, W cieniu prawa, Świt, który nie nadejdzie, Lot 202 oraz Osiedle RZNiW.

Jaka jest twórczość Remigiusza Mroza?


Remigiusz Mróz nie ogranicza się w swojej twórczości do jednego gatunku. Pisze zarówno kryminały, czy thrillery, jak i powieści historyczne czy science fiction. To, co łączy wszystkie jego historie, to dynamiczna fabuła i liczne zwroty akcji. Autor chętnie spaja ze sobą elementy charakterystyczne dla wielu gatunków. Nierzadko porusza też w swoich powieściach tematy aktualne społecznie. Komentował między innymi kwestie przemocy domowej (jest zresztą ambasadorem kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet „Kocham. Szanuję”), mniejszości narodowych oraz uchodźców. Nie boi się też opowiadać o wychodzeniu z traum i trudnych doświadczeniach. Książki Remigiusza Mroza zostały przetłumaczone na wiele języków obcych, w tym niemiecki, czy japoński. Pisarz jest laureatem wielu nagród literackich oraz plebiscytów. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 376 książek, których autorem jest: Remigiusz Mróz. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, biografie i wspomnienia, literatura piękna, fantastyka, sensacja, sensacja, nagrody literackie, pakiety, fantastyka, literatura piękna, biografie, wspomnienia, sensacja i literatura grozy, fantastyka, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, książki na ekranie, Bestsellery, audiobooki w podróży, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, pakiety, ebooki na ekranie, Książki po ukraińsku, książki Young Adult, Top 100 Gandalfa, nowości, Bestsellery.

Na książki autora Remigiusz Mróz mamy rabaty sięgające do 60%.
... ...
Zobacz więcej produktów