SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Frank Herbert - biografia

Frank Patric Herbert był amerykańskim pisarzem, specjalizującym się w tematyce science-fiction, największy sukces osiągnął dzięki wydaniu serii książek Kroniki Diuny. W swoich książkach Frank Herbert rozwija również zagadnienia ekologii, ekonomii czy psychologii. Nie jest zwolennikiem techniki, wręcz przeciwnie — uważa ją za zagrożenie dla człowieka i planety. Bardziej od niej, ceni naturę i przewrotność losu ludzkiego. Autor już od młodzieńczych lat wyróżniał się lekkim piórem, marzył o poważnej karierze pisarskiej, która umożliwiłaby mu swobodne życie bez ograniczeń.

Słynne książki Franka Herbeta – Diuna


Największy rozgłos Frank Herbert zyskał dzięki serii książek science-fiction — Kroniki Diuny. Początkowo powieść ukazywała się w gazecie Analog Science Fiction and Fact, jednak dzięki ogromnemu zainteresowaniu doczekała się wydania książkowego w 1965 roku. Książka Franka Herberta została ciepło przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytyków, którzy nagrodzili dzieło nagrodami literackimi Hugo i Nebula. Sukces był zapalnikiem do dalszej pracy pisarza, który w niedługim czasie stworzył kolejne 5 części Diuny. Pracę nad serią przerwała śmierć Herbeta w 1986 roku. Kontynuacji tworzenia sagi, na podstawie pozostawionych przez autora materiałów, podjął się Brian Herbert — syn pisarza. W 2021 roku powieść Franka Herberta doczekała się ekranizacji, która podobnie jak książka została ciepło przyjęta. W rolach głównych w filmowej Diunie zobaczyć możemy między innymi Zendayę czy Timothéego Chalamet.

Książki Franka Herberta – idealny prezent dla fana gatunku science-fiction


Prócz słynnej Diuny spod pióra Franka Herberta wyszło wiele interesujących powieści oraz zbiorów opowiadań. Na uwagę zasługuje między innymi powieść Zielony mózg, która wprowadza czytelnika w świat opanowany przez inwazję zmutowanych owadów, które zajęły już znaczną część globu. Bohaterowie książki Herberta, aby odkryć pochodzenie tajemniczych stworzeń zmierzyć muszą się z tytułowym, monstrualnym Zielonym mózgiem, który zdecydowanie nie będzie łatwym przeciwnikiem. Opowiadania Franka Herbeta zadowolą natomiast każdego, kto preferuje krótsze, różnorodne historie.

Frank Herbert – ciekawostki


Syn Franka Herberta we wspomnieniach dotyczących ojca określił pisarza mianem „bitnika, zanim weszli w modę”, nawiązując do awangardowego ruchu literackiego z lat 50. Herbert propagował zbliżone do bitników ideę, między innymi niechęć do konsumpcjonizmu, zainteresowanie buddyzmem oraz filozofią. Ponadto autor odpowiadał charakterystycznemu dla grupy wyglądowi, w szczególności uwagę zwracała jego charakterystyczna druga broda. Frank Herbert nim osiągnął sukces pisarski, pracował w najpopularniejszych wówczas mediach; telewizji i radiu. Zajmował się fotografią, redakcją, a również spełniał się jako operator kamery. Podczas drugiej wojny światowej służył w amerykańskiej marynarce wojennej.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 65 książek, których autorem jest: Frank Herbert. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, fantastyka, komiks, pakiety, fantastyka, literature, literatura piękna, fantastyka, Książki na prezent 🎁, bestsellery, książki na ekranie, Bestsellery, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, ebooki na ekranie, Książki po ukraińsku, nowości, Bestsellery.

Na książki autora Frank Herbert mamy rabaty sięgające do 37%.
... ...
Zobacz więcej produktów