SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Legion Nieśmiertelnych Świat Skraju

Legion Nieśmiertelnych Tom 14

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Samotna planeta skalista okrąża gwiazdę na samym skraju Rubieży 921. Na tym świecie, do którego prawa roszczą sobie zarówno Mogwa, jak i Skayowie, wytwarzane są towary handlowe o kluczowym znaczeniu. Wojna między tymi dwiema frakcjami Galaktyków staje się coraz bardziej prawdopodobna. James McGill zostaje wysłany wraz z Legionem Varus, aby bronić planety nazywanej Światem Skraju. Obraca się ona wokół własnej osi tak powoli, że doba trwa tam jeden ziemski rok. Osłoneczniona strona jest spalona nieustającym żarem, a pogrążona w ciemności półkula jest mroźna i pełna dziwacznych stworzeń. Natomiast strefę na skraju dnia i nocy zwaną Półmrokiem zamieszkują nomadzi. Właśnie ten koczowniczy lud muszą chronić legioniści. Do układu przylatują trzy floty należące do trzech stron sporu - Mogwa, Skayów oraz Ziemi. Rozpoczynają się rozmowy pokojowe, ale wtedy McGill otwiera usta i mówi, kiedy powinien milczeć. Sprawy przyjmują zły obrót


S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Fantastyka,  Science-fiction,  Cyberpunk,  Post-apokalipsa,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 195x125
Liczba stron: 640
ISBN: 9788367053884
Wprowadzono: 06.12.2023

RECENZJE - książki - Legion Nieśmiertelnych Świat Skraju, Legion Nieśmiertelnych Tom 14 - B. V. Larson

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1152

4-04-2024 10:44

Tym razem McGill i legion Varus zostają wysłani na sam skraj Rubieży 921, gdzie wedle starego powiedzenia diabeł mówi dobranoc. Ich celem jest samotna skalista planeta zwana Światem Skraju, gdzie doba trwa jeden ziemski rok. Ponadto panujące tam temperatury wahają się od mrożącego krew w żyłach chłodu do piekielnego żaru. Miejsce to jest jednak bardzo ważne dla obu stron trwającego konfliktu dwóch frakcji Galaktyków. Zadaniem Jamesa i legionu jest nie tylko obrona planety, a znajdującej się tam technologii, która może zmienić oblicze wojny.

Larson kolejny i udany raz zręcznie buduje napięcie, stopniowo odkrywając przed czytelnikiem sekrety Świata Skraju. Tajemnice te być może nie należą do najbardziej zaskakujących, ale doskonale powiązane są z różnymi wątkami fabuły (również tymi z wcześniejszych tomów). Bardzo ciekawie prezentuje się za to początkowa koncepcja rozdzielenia fabuły na dwa różne miejsca akcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu intryga gęstnieje z każdą stroną, a zwroty akcji sprawiają, że książka staje się mocno angażująca. Autor nie stroni tu również od charakterystycznej dla serii mocnej akcji z odrobiną niezbyt przesadzonej brutalności. Obok tego pełno tu rozbudowanych opisów mrocznych zakamarków planety, co nadaje powieści odpowiedniego klimatu i realizmu.

Słowa pochwały należą się także projektowi McGilla. Ponownie James ukazany jest jako charyzmatyczny człowiek zmagający się z wieloma własnymi demonami, które znacząco wpływają na jego życie i niektóre podejmowane decyzje. Małą łyżeczką dziegciu są jednak momenty, w których zaczyna on myśleć innymi częściami ciała niż mózgiem (na szczęście tym razem jest ich naprawdę mało).

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?