SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Podróże w czasie

Czasu wiecznie jest nam za mało, mimo że wydaje się, iż dłuży się w nieskończoność. Bardzo miło spędza się go przy dobrej planszówce lub książce. Komu w drogę, temu czas, który obala nawet najtwardszą stal, bez przerwy nas goni, leczy rany. Trudno zliczyć, jak wiele razy chcieliśmy cofnąć czas, jak często chcemy jutra, następnego tygodnia, kolejnego miesiąca… Zajrzyj na stronę Gandalf.com.pl i sprawdź, czy podróże w czasie są możliwe.

Podróże w czasie – o co chodzi?

28 czerwca 2009 roku Stephen Hawking wyprawił przyjęcie dla podróżników w czasie. Wszystko było należycie przygotowane. Rozwieszono balony i transparent witający gości, przygotowano poczęstunek. Problem pojawił się wtedy, kiedy na przyjęciu nikt się nie pojawił. Dlaczego? Ponieważ astrofizyk – dowcipniś wysłał zaproszenia dopiero po imprezie, aby obecni na przyjęciu dowiedzieli się o nim dopiero po przyjęciu... W ten sposób – raz na zawsze – chciał wykazać, że podróże w czasie są niemożliwe. Dowiódł swego. A może podróżnicy z dalekiej przyszłości – lub przeszłości – nie mieli ochoty się pojawić?

Podróże w czasie w literaturze

Czas, jego upływ, nieustanność od zawsze był czymś tajemniczym, nieodgadnionym. Niezwykle często bywał tematem rozważań filozofów. Ujarzmienie i kontrola czasu wiązała się z nienaturalną potęgą czy zaawansowaną technologią. Dlatego też był często brany na warsztat przez pisarzy. Książki o podróżach w czasie stanowią istotny dział w literaturze fantasy i science fiction.

Motyw podróży w czasie jest często wykorzystywany w książkach i filmach, a pod lupę szczególnie bierze się dział fantastyki naukowej. Zazwyczaj podróż w czasie pełni rolę wątku pobocznego, swoistej drogi do celu – rzadziej jest celem sama w sobie. W zamierzchłej przeszłości lub nieznanej przyszłości kryły się rozwiązania zagadek, potężne artefakty lub inne możliwości uratowania świata, dlatego chętnie porusza się motyw podróżowania w czasie, by bohaterowie mieli szansę zdobyć to, czego im trzeba.

Jednym z pierwszych utworów wykorzystujących ten motyw jest Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa. Poruszająca historia obrazuje przygody bohatera, który podróżuje przez dzieje, poznając istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Podróżuj w czasie

Zanurz się w głębię czasów z książkami o podróżach w czasie. Uratuj Johna F. Kennedy’ego (Dallas’63). Cofnij się w czasie z Harrym Potterem (Harry Potter i Więzień Azkabanu). Zbuduj wehikuł czasu według klasyka fantastyki naukowej autorstwa Herberta George Welles’a (Wehikuł Czasu). Sprawdź przyszłość w 26 i pół. Wyprawa w przeszłość. Podróże w czasie są na wyciągnięcie ręki.

Nie jest koniecznym organizowanie specjalnego przyjęcia, budowanie wehikułu czasu ani używanie Oka Agamotto. Wystarczy sprawdzić stronę Gandalf.com.pl., gdzie znajdują się książki o podróżach w czasie dla młodzieży i dorosłych. Bezpieczeństwo, komfort podróży, satysfakcja i świetne doświadczenia gwarantowane! Książki o podróżach w czasie oficjalnie niezawodnymi wehikułami!


... ...
Zobacz więcej produktów