SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Dan Simmons - biografia

Dan Simmons to amerykański pisarz książek i opowiadań z gatunku science fiction, fantasy oraz horroru. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, pierwszą z nich, nagrodę Phi Beta Kappa za swoje wybitne osiągnięcia dziennikarskie, artystyczne i pisarskie zdobył na ostatnim roku studiów.

Dan Simmons - życiorys


Simmons Dan urodził się w 1948 roku w Illnois w Stanach Zjdenoczonych. Ukończył filologię angielską na Webash College stopniem licencjata, a następnie uzyskał stopień magistra w dziedzinie pedagogiki na Uniwerystecie Waszyngtona. Kolejne osiemnaście lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej. Opracował w niej swój własny program, który miał poprawić umiejętności pisarskie jego uczniów. W trakcie swojej kariery pedagogicznej jego osiągnięciem było dotarcie do finału konkursu na najlepszego nauczyciela w stanie Kolorado.

Dan Simmons - debiut literacki


Jako autor zadebiutował w 1982 roku opowiadaniem "Pod prąd Styksu", które opublikowano na łamach "Twillight Zone Magazine", jako najlepsze z siedmiu tysięcy prac. Jako powieściopisarz pierwszą nagrodę – World Fantasy- zdobył w 1985 roku za powieść "Pieśń bogini Kali". Wtedy też porzucił karierę pedagogiczną, na rzecz kariery literackiej.

Dan Simmons - książki


Najbardziej znaną powieścią Dana Simmonsa jest "Hyperion", opowiadająca o siedmiu pielgrzymach – Kapłanie, Żołnierzu, Poecie, Uczonym, Detektywie, Kapitanie oraz Konsulu. Wyruszają oni w podróż, której celem jest dotarcie do mitycznych grobowców, aby powstrzymać budzącą grozę istotę od zagłady ludzkości. Książka ta otrzymała w 1990 roku nagrodę Hugo za najlepszą powieść i Locusa za najlepszą powieść dark fantasy, a także była nominowana do nagrody BSFA. Losy ludzkości zostały przez autora kontynuowane w kolejnych tomach: "Upadek Hyperiona", "Endymion" oraz "Triumf Edymiona". Dan Simmons książkami " Ilion" oraz "Odysejon" wprowadził czytelnika po raz kolejny w świat science fiction. Dzieła te są adaptacją "Iliady" Homera, przedstawionej w środowisku Marsa, gdzie bogowie olimpijscy są w rzeczywistości dysponującymi zaawansowaną technologią post ludźmi. Dan Simmons książki pisze z rożnych gatunków - takich jak horror, którego przykładem są powieści „Letnia noc” i „Carrion Comfort”, fantasy, jak „Pieśni bogini Kali”, oraz książki z pogranicza powieści historycznej, horroru i thrillera – przykładem mistrzowskiego połączenia tych gatunków literackich jest „Terror” oraz „Drood”. Dan Simmons aktualnie przebywa w stanie Kolorado, czasem wyjeżdża do swojej posiadłości znajdującej się niedaleko Parku Narodowego Gór Skalistych – bramy na teren posiadłości strzeże rzeźba Dzierzby znanej z „Hyperionu”.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 36 książek, których autorem jest: Dan Simmons. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, dla dzieci, Literatura piękna, fantastyka, sensacja, horror, kryminał, sensacja, Dla młodzieży, outlet, sensacja i literatura grozy, fantastyka, Książki na prezent 🎁, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, Bestsellery.

Na książki autora Dan Simmons mamy rabaty sięgające do 32%.
... ...
Zobacz więcej produktów