Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów - Janusz Christa - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów

(edycja góralska)

  • Promocja
    image-promocja

książka

Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów, (edycja góralska) - opis produktu:

Kajko i Kokosz - Dzionecek śpasów (czyli Dzień Śmiechały) to czwarty album przetłumaczony na gwarę góralską (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album Ogromniasto gońba, w roku 2018 Posiady guślorek, a w 2019 - Wodzicka zdrowości).
Cykl opowiada o dwóch wojach - dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks autorstwa mistrza komiksu Janusza Christy powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego Świat Młodych.
W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze. Kajko i Kokosz ruszyli na polowanie i... sami stali się łowną zwierzyną! Na szczęście niedźwiedź, który na nich zapolował, nie był zainteresowany zjedzeniem wojów, lecz ubiciem interesu. Był to bowiem Dziad Borowy, który za dnia jest zwierzęciem, nocą przybiera ludzką postać, a przez cały czas troszczy się o dobro lasu. Tymczasem z boru znika w ostatnim czasie mnóstwo drzewa! Kajko i Kokosz mają wyjaśnić sprawę. I szybko rozwiązują zagadkę: wandalami wycinającymi las w pień okazują się Zbójcerze, którzy mają szczególny pomysł na uczczenie pewnego jubileuszu - 50. próby zdobycia Mirmiłowa. A następnego dnia w grodzie dzieją się dziwne rzeczy: łóżko z Kokoszem odnajduje się rano na dachu jego chaty, Mirmił odkrywa, że zniósł w nocy jajko, a w dzbanie Kowala harcują myszy. O co chodzi? Zaczęło się święto dowcipu - Dzień Śmiechały! Barwna gwara skalnego Podhala w połączeniu z unikalnym humorem Chirsty to znakomita zabawa, a przy okazji materiał pomocniczy przy kultywacji gwary góralskiej. Nic dziwnego więc, że powstał już kolejny album po góralsku!

Więcej książek z serii Kajko i Kokosz

Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów, od Janusz Christa. Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Janusz Christa. Nie będziesz żałował! Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów (edycja góralska), pochodzi z wydawnictwa Egmont. Autorem książki jest Janusz Christa. Należy do gatunków: komiks, dla dzieci i młodzieży, polski, Kajko i Kokosz. Książka Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów liczy 44 stron. Jej wymiary to 216x285. Oprawa jest miękka. Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów jest częścią serii Kajko i Kokosz.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Egmont - najlepsze tytuły
Kategoria: komiks,  dla dzieci i młodzieży,  polski,  Kajko i Kokosz
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 216x285
Ilość stron: 44
ISBN: 9788328198340
Wprowadzono: 25.10.2020

Janusz Christa - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Kajko i Kokosz Dzionecek śpasów, (edycja góralska) - Janusz Christa

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: