SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Egmont

Wydawnictwo Egmont to jedno z wiodących wydawnictw na rynku książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ich bogata oferta obejmuje zarówno znane klasyki literatury światowej, jak i nowatorskie seriale oraz bestsellery. Dzięki wysokiej jakości wydawnictwom oraz ciągłemu poszukiwaniu nowych talentów pisarskich, Egmont zyskał sobie zaufanie czytelników. Ich książki cechuje zarówno estetyczne wydanie, jak i treści mądre, zabawne czy pouczające, dostosowane do różnych grup wiekowych. Egmont to nie tylko wydawnictwo, ale także ważny gracz na literackiej scenie, aktywnie wspierający rozwój czytelnictwa i promocję literatury.

Książki Wydawnictwa Egmont 


Od przeszło 30 lat Egmont Wydawnictwo dba o rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych przygotowano serię Czytam sobie, która wspomaga naukę czytania i rozwija wyobraźnię, a także Biblioteczkę Montessori, czyli karty, które poszerzają wiedzę o świecie. Gandalf oferuje także książki Wydawnictwa Egmont z cykli Poczytaj ze mną, Złota Księga Bajek, Nierozłączki, Rick i Morty, Strrraszna historia, Hania Humorek oraz wiele innych. Do czytania najmłodszych zachęcają publikacje z ulubionymi bohaterami w rolach głównych: Star Wars, Robot Trains, My Little Pony, Trolle, Barbie czy Masza i Niedźwiedź. W naszym sklepie znaleźć można też książki Wydawnictwa Egmont dla dorosłych. Polecamy publikacje kulinarne, zrób-to-sam, albo kolorowanki antystresowe.  

Komiksy Wydawnictwa Egmont 


W ramach Klubu Świata Komiksu, należącego do Egmontu, ukazują się najlepsze tytuły twórców z kraju i ze świata. Od 2014 roku wydawnictwo publikuje m.in. ekskluzywną kolekcję Kanon Komiksu. Rok później podpisano także umowę z DC Entertainment, dzięki czemu oferta Wydawnictwa Egmont znacząco się poszerzyła, a czytelnicy mają dostęp do kultowych tytułów. Marka wydaje komiksy fantasy, science-fiction, historyczne, sensacyjne, kryminalne, obyczajowe, horrory oraz te z superbohaterami w rolach głównych. 

Komiksy Egmont dla dzieci


Najmłodsi uwielbiają komiksy – czytanie o przygodach ulubionych bohaterów potrafi wciągnąć ich na długie godziny. Choć przez wiele lat medium to cieszyło się złą sławą, coraz więcej dorosłych zdaje sobie sprawę z tego, że nie odciąga ono dzieci od tradycyjnych książek. Wręcz przeciwnie – dzięki komiksom Egmont dla dzieci dziewczynki i chłopcy łatwiej rozwiną umiejętność czytania i chętniej będą sięgać po ‘prawdziwą’ literaturę. Wydawnictwo swoją przygodę z historyjkami obrazkowymi rozpoczęło od Kaczora Donalda. Dziś jego portfolio jest jednak o wiele bogatsze. Dużą popularnością cieszą się Egmont komiksy zaliczane do klasyki, np. Asteriks i Obeliks, Kajko i Kokosz, Smerfy, Lucky Luke lub Tytus, Romek i A’Tomek. W ofercie oficyny znalazło się też wiele współczesnych tytułów, np. na podstawie bajek (Mój kucyk Pony), gier komputerowych (Minecraft), filmów (Kraina lodu) i interesujące serie młodych polskich twórców. Najmłodsi, nastolatki, dziewczyny i chłopcy – wśród komiksów Egmont każdy znajdzie coś dla siebie.

Komiksy Egmont dla dorosłych


Historie obrazkowe dawno już przestały być uważane za lektury dla dzieci. Komiks Egmont dla dorosłych to tytuły bestsellerowe, najlepszych scenarzystów i rysowników z kraju i świata. W serii Mistrzowie Komiksu znajdziesz tytuły, które zmieniły oblicze powieści graficznych. Fani superbohaterów mogą spędzić długie godziny na lekturze komiksów Egmont z uniwersów DC oraz Marvela. Superman, Batman, Kapitan Marvel, Spider-Man, Avengersi – z nimi na pewno nie będziesz się nudzić! A może wolisz krainę Wikingów? W ofercie wydawnictwa czeka na Ciebie również kultowa seria Thorgal, o ostatnim potomku Ludu z Gwiazd. Postać tę wykreował najsłynniejszy polski ilustrator, Grzegorz Rosiński. Komiksy Egmont to także wiele interesujących pozycji gatunkowych. Fani fantasy mogą sięgnąć po Wiedźmina, historii – Bradl, obyczajowości – Blueberry, przygód – Asteriksa i Obeliksa, sensacji i kryminału – Sherlocka Holmesa albo adaptacje sagi Millenium, grozy – Providence i Hellblazer, a science-fiction – Rick i Morty lub Star Wars. Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu lub czujesz się zbyt zmęczony, by czytać książki, komiks Egmont będzie świetną alternatywą!

Egmont – komiksy konkursowe


Wydawnictwo Egmont jest również pomysłodawcą konkursu im. Janusza Christy. Był on jednym z najbardziej znanych polskich twórców komiksów. Zawdzięczamy mu dwie kultowe serie: Kajtek i Koko oraz Kajko i Kokosz. W konkursie uczestniczą młodzi polscy twórcy komiksów dziecięcych. Wiele wyróżnionych w nim tytułów staje się bestsellerami i na stałe trafia do oferty Egmont. Komiksami, które nagrodzono w tym konkursie były na przykład popularne dziś serie Maja i minizaury, Lil i Put, Kubatu, Rufus czy Oto Tosia. Sprawdź, czy Tobie też spodobają się zwycięskie tytuły!  

Wydawnictwo Egmont czasopisma


Egmont wiedzie prym, jeśli chodzi o prasę dla dzieci i młodzieży. Większość czasopism Wydawnictwa Egmont związana jest z bohaterami Disneya, m.in. Auta, Barbie, Kaczor Donald, Kraina lodu, Księżniczka, Kubuś i Przyjaciele. Wiele tytułów nawiązuje do seriali telewizyjnych: Bing, Masza i Niedźwiedź, Psi Patrol, Strażak Sam czy Power Rangers, a także serii zabawek: My Little Pony, Littlest Pet Shop, Fisher Price. Czasopisma Wydawnictwa Egmont bawią i uczą. Z ulubionymi postaciami maluchy chętnie zdobywają nową wiedzę i umiejętności.

Wydawnictwo Egmont – początki


Był rok 1878. 17-letni Egmont Harald Petersen za pożyczone od matki pieniądze kupił swoją pierwszą maszynę drukarską. We własnym domu otworzył małą drukarnię, którą nazwał P. Petersens Bogtrykkeri. Idąc po sprzęt, znalazł na ulicy monetę 10 ore, co uznał za dobry omen. Już trzy lata później Petersen wykonywał pierwsze kolorowe druki i zatrudniał 4 osoby. Na przełomie wieków wygrał kontrakt na druk baśni Andersena. W 1914 Egmont H. Petersen stał się oficjalnym drukarzem dworu królewskiego i zmienił nazwę firmy na Gutenberghus. Niestety, w tym samym roku zmarł. Jego firma rozwijała się jednak dalej. Po drugiej wojnie światowej nastąpił przełom – marka podpisała kontrakt z Waltem Disneyem i zaczęła wydawać komiksy na jego licencji w Skandynawii oraz Niemczech. W latach 80. rozpoczeła ekspansję na inne rynki zagraniczne i otworzyła biura w Wielkiej Brytanii, Azji i Europie Wschodniej. W 1991 marka zmieniła nazwę na Egmont, funkcjonującą do dziś.

Egmont w Polsce


W naszym kraju Wydawnictwo Egmont otworzyło swoje biuro w 1990 roku. Pierwszą publikacją było czasopismo Mickey Mouse, przemianowane później na Kaczor Donald. Dziś Egmont jest wiodącym wydawcą literatury, prasy i komiksów dla dzieci i młodzieży, a także gier planszowych. Rocznie jego nakładem ukazuje się kilkadziesiąt tytułów prasowych i kilkaset książek. Wydawnictwo Egmont otrzymało za nie liczne nagrody i wyróżnienia.
... ...
Zobacz więcej produktów