SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Janusz Christa - biografia

Kojarzycie Kajka i Kokosza? Komiksy o przygodach dwóch słowiańskich wojów, mieszkających w grodzie kasztalana Mirmiła są już w zasadzie legendą, na której wychowały się pokolenia młodych ludzi. Jeżeli Wy też należycie do fanów tej dwójki niezwyciężonych przyjaciół to lepiej usiądźcie, bo już za chwilę przedstawimy wam autora tej wspaniałej serii. Janusz Christa to prekursor polskiego komiksu, znakomity rysownik i scenarzysta, którego kreski nie da się pomylić z żadną inną! Zapoznajcie się z naszą ofertą pozycji autorstwa Janusza Christy. Książki, które tam znajdziecie, obudzą w Was miłe wspomnienia, a nieco młodszych czytelników, sięgających po nie po raz pierwszy wciągną bez reszty.

Janusz Christa – udany debiut i początek kariery rysownika


Janusz Christa zadebiutował w 1957 roku w magazynie Przygoda oraz Jazz. Rok później w popołudniówce Wieczór Wybrzeża zaczął ukazywać się jego komiks o dwóch marynarzach – Kajtku i Majtkiem. Tak narodziła się seria, która podbiła serca czytelników i doczekała się wielu wydań i wznowień. Pod koniec lat 70. XX wieku Janusz Christa postanowił zaskoczyć czytelników nową parą przyjacielskich marynarzy – Guckiem i Rochem. Rysunki znacznie różniły się od opowieści o Kajtku i Majtku. Podczas gdy pierwsza para byli rysowani lekko zdeformowaną kreską, tak charakterystyczną dla humorystycznych publikacji, Guck i Roch zostali ukazani w znacznie bardziej realistycznej odsłonie. Jednak największą sławę przyniosła Januszowi Chriście znana i kochana do dziś seria  o Kajku i Kokoszu.

Janusz Christa – książki komiksowe o dwóch mężnych wojach


Seria komiksów Janusza Christy – książki o Kajku i Kokoszu zdobyły ogromną popularność w latach 70. i podbiły serca Polaków. Na fali popularności Janusz Christa tworzył kolejne tomy serii. Dwaj wojowie, zamieszkujący w grodzie kasztelana Mirmiła, których głównymi przeciwnikami byli groźni Zbójcerze, stali się kultowymi postaciami, uwielbianymi nie tylko przez najmłodszych. Do najbardziej znanych i docenianych przez czytelników części tej serii należą m.in. pozycje takie jak: Kajko i Kokosz. Skarby Mirmiła, Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały, czy Kajko i Kokosz. Urodziny Milusia. Na podstawie obrazów postaci, stworzonych przez Janusza Christę powstały liczne zabawki, gry komputerowe, a w 2021 roku, rok przed pięćdziesiątą rocznicą powstania komiksu Janusza Christy, książka doczekała się adaptacji w formie serialu animowanego na Netflixie, który szybko pobił rekordy oglądalności.

Janusz Christa – dalsze losy komiksowych bohaterów


Mimo upływu lat i zakończeniu kariery rysownika przez Janusza Christę w latach 90. z powodów zdrowotnych, stworzone przez niego postaci nie przeszły na emeryturę. Książki Janusza Christy wciąż wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród czytelników małych i dużych. Autor latami otrzymywał liczne propozycje zekranizowania jego komiksów. Kajko i Kokosz zadebiutowali na ekranach w 2006 roku w szesnastominutowej produkcji studia Virtual Magic. Fabuła kreskówki oparta była na wchodzącym w skład serii komiksie Zamach na Milusia.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 57 książek, których autorem jest: Janusz Christa. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, komiks, Lektury szkolne, Dla młodzieży, literature, bestsellery, książki na ekranie, wysyłka 24h, Książkowe ferie zimowe, Książki po ukraińsku.

Na książki autora Janusz Christa mamy rabaty sięgające do 35%.
... ...
Zobacz więcej produktów