SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jasna Sprawa

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Silver
Oprawa miękka
Liczba stron 336

Opis produktu:

U Loni, Haliny i Wisi wciąż dużo się dzieje. Lonia z Leonardem sprowadzają się na rok do Polski, bo Lonia ma nową misję - poprowadzenie kursu artystycznego szycia w domu kultury. Wisia wojuje z Tadeuszem o nowy wystrój domu i zmiany w ogrodzie. A przede wszystkim z troską obserwuje swoją ciężarną wnuczkę - na zmianę to się o nią zamartwiając, to ciesząc na myśl o zostaniu prababcią. Halinie i Romkowi przytrafiają się jednocześnie wielka radość i wielki cios. Co z nich ostatecznie wyniknie: wygrana czy przegrana?

Jak mówi Romek: `Czasem najpiękniejsze dary od losu dostajemy opakowane w problem`. Wyglądają tak, jakby miały nam przysporzyć samych nieszczęść, tymczasem wywołują zmiany i sieją twórczy zamęt, a z tego może wypłynąć wiele dobrego. Właśnie o tym jest Jasna sprawa - kontynuacja dwóch powieści `Bądź dobrej myśli` (nagrodzonej w konkursie BRAKUJĄCA LITERA na najlepszą książkę 2020 roku) oraz `Lepsze czasy`.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: literatura piękna,  Powieść społeczno-obyczajowa
Wydawnictwo: Silver
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 153x225
Liczba stron: 336
ISBN: 9788396172778
Wprowadzono: 04.10.2021

RECENZJE - książki - Jasna Sprawa - Paulina Płatkowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Katarzyna Peredzyńska.

ilość recenzji:142

1-03-2022 19:53

Lubicie historie z happy endem?
Jeśli tak to Was do przeczytania książek Pauliny Płatkowskiej. ?Jasna Sprawa? jest kontynuacją pozycji ?Bądź dobrej myśli? oraz ?Lepsze czasy?. Chociaż nie miałam przyjemności zapoznania się ze wcześniejszymi dziełami, nic nie stanęło na przeszkodzie bym zrelaksowała się czytając tę historię.
Głównymi bohaterkami są Lonia, Halina i Wisia, trzy dorosłe kobiety, które łączą więzi przyjaźni. Każda z nich jest zupełnie inna, a ich życie codzienne jest bardzo różnorodne. Pomimo tych różnic tworzą wspaniałe trio, opierające się na wparciu, zaufaniu i wzajemnej pomocy, zarówno w tych łatwych, jak i poważniejszych problemach. Lonia wraz ze swoim włoskim partnerem wraca do Polski, w czasie, gdy mąż Haliny dostaje zawału. Nowa sytuacja jest dla bohaterki prawdziwym ciosem, szczególnie gdy dowiaduje się jaka była przyczyna zawału męża. Pomimo własnych, rodzinnych problemów Wisia stara się pomóc przyjaciółce. Chociaż na co dzień boryka się z wielkim zmartwieniem, którym jest nieufność oraz strach przed nowym jej ciężarnej wnuczki. Pomimo trudności, niepewnych sytuacji, przyjaciółki trzymają się razem i dzięki temu? każdej z nich jest łatwiej.
Powieść Autorki jest przepełniona nadzieją oraz radością. Paulina Płatkowska pokazuje, że nawet z trudnych sytuacji można zawsze znaleźć rozwiązanie. Nie wierzycie ? Przecież to Jasna sprawa!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?