SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ja Inkwizytor. Głód i Pragnienie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Fabryka Słów
Data wydania 2014
z serii Cykl Inkwizytorski
Oprawa miękka
Ilość stron 352
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Przekaż punkty na drzewa

Opis produktu:

Po styczniowej odsłonie drugiej części `Szubienicznika` Piekara serwuje kolejny gorący kąskek. To miła niespodzianka dla fanów inkwizytora, bo ostatni tom z jego przygodami został wydany ponad 2 lata temu. 7 marca wychodzi `Ja, inkwizytor. Głód i Pragnienie`.

`Nic nie jest w stanie przyćmić blasku Mordimera` - zapewnia jeden z fanów Cyklu Inkwizytorskiego. Mordimer Madderdin, wierny wierze i oddany sprawie o którą walczy, oskarżyciel o niezwykłych zdolnościach ponownie wymierza sprawiedliwość i posyła przed sąd nieuczciwców. Za wszelką cenę stara się dotrzeć do prawdy.

`Mogę być waszym najgorszym koszmarem, jeśli tylko zechcecie.`

Świat tortur, stosów i prześladowań osadzony w alternatywnej wersji naszego średniowiecza, w którym Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i tych, którzy w niego nie uwierzyli. W którym losy kościoła i wiary potoczyły się odmiennymi torami.

Przenieś się do innej rzeczywistości, gdzie główne karty w świecie należą do Świętego Oficjum oraz jej piekielnie skutecznych służb zwalczających wszelkie herezje. W imię wiary i na pożytek Inkwizytorium!

`Nawet nie przypuszczasz, ile rzeczy da się wyrzeźbić za pomocą jednego dłuta.`

Więcej książek z serii Cykl Inkwizytorski
Sługa Boży Tom 1
Młot na czarownice Tom 2
Miecz aniołów Tom 3
Łowcy dusz Tom 4
Płomień i krzyż t.1 Tom 5
Wieże do nieba Tom 6
Dotyk zła Tom 7
Bicz boży Tom 8
Głód i pragnienie Tom 9
Kościany galeon Tom 10
Płomień i krzyż t.2 Tom 11
Płomień i krzyż t.3 Tom 12
Przeklęte krainy tom 13
Przeklęte kobiety Tom 14
Przeklęte przeznaczenie Tom 15
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  Dark fantasy,  książki na jesienne wieczory,  książki o czarownicach
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2014
Wymiary: 125x196
Ilość stron: 352
ISBN: 978-83-7574-973-1
Wprowadzono: 27.02.2014

RECENZJE - książki - Ja Inkwizytor. Głód i Pragnienie - Jacek Piekara

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 11 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

MaciejKa

ilość recenzji:1

brak oceny 22-04-2014 15:09

Strasznie się cieszę, że Piekara wrócił z Mordimerem w starym, dobrym stylu ze Świętym Oficjum w tle. Ci, którzy nie znają serii pewnie i tak się odnajdą, bo autor jak zwykle postawił na znaną z poprzednich części formę, a więc książka składa się z odrębnych opowiadań, w których Inkwizytor stawia czoła innym wyzwaniom. Świat przedstawiony w "Głodzie i pragnieniu" został osadzony w alternatywnej wersji średniowiecza, w którym ze złem, herezją, bestiami i mrocznymi postaciami walczą wierni i oddani kościołowi inkwizytorzy. Czyli wszystko po staremu :). Fani odnajdą kilka elementów nawiązujących do poprzednich tomów, ale pomysły na nową fabułę są całkiem świeże, więc czyta się bardzo przyjemnie. Polecam zdecydowanie, szczególnie fanom gatunku.

Czy recenzja była pomocna?

Paula

ilość recenzji:1

brak oceny 24-03-2014 09:56

Alternatywna historia Chrystusa i Kościoła? Zszedł z krzyża, żeby nie przebaczać? Kij w mrowisko polskiego poczucia katolicyzmu, nieprawdaż? Ale to jest wątek tła, a w "Głodzie i pragnieniu" mamy, jak zwykkle u Piekary, realistyczne i mroczne postacie i ich własne historie. Głowna z nich - znudzony inkwizytor, kat i oprawca - Mordimer. Bohater antypozytywny. Piekara ma jednak dar przekonywania czytelnika do swoich nawet najciemniejszych charakterów. Czytając pierwsze z dwóch opowiadań, staramy się odkryć, co wymyśli Świński Ryj, "biznesmen" ścigany za długi, by wywinąć się z łap inkwizytora wraz z łupem. W drugim, bogatszym w intrygę i wątki, wsiąkamy w tak charakterystyczny dla Piekary brutalny świat i fabułę godną dobrego kryminału. Ogólnie OK, ale polecam głównie fanom Piekary.

Czy recenzja była pomocna?

Kasia

ilość recenzji:1

brak oceny 17-03-2014 10:13

Ile tomów pre-sequelów można napisać do jednej historii? Autor chyba pobił rekord? Ale mimo tego, że "Głód i pragnienie" cofa nas w czasie do młodości jednego z bohaterów, zamiast iść do przodu, to nadal jest to książka warta polecenia. Piekara i tym razem nie zawiódł - nie da się oderwać. Nawet narracja jest ciekawa.

Czy recenzja była pomocna?