Ja, inkwizytor. Młot na czarownice / Jacek Piekara 39,81 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
przeczytaj fragment

Ja, inkwizytor. Młot na czarownice (miękka)

książka

Ja, inkwizytor. Młot na czarownice - opis produktu:

Większości ludzi Święte Oficjum kojarzy się wyłącznie ze stosami i torturami. Niesłusznie. W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu. Niektórzy wątpią, czy Chrystus rzeczywiście zstąpił z krzyża. A zwątpienie nie jest rzeczą ludzką... jest dziełem Szatana. Wątpisz? Bój się. Stosy znów zapłonęły, by ocalić sprawiedliwych i sługi Boże.

Tym razem inkwizytora czekają nowe wyzwania, nowe zagadki, nowe walki. Starcia z wiedźmami i demonami, często gorszymi od nich, heretykami i bluźniercami oraz złowrogą potęgą, która rodzi się w Watykanie. Czy by przetrwać wystarczą żarliwa wiara, stalowe nerwy i ostry niczym brzytwa umysł? Jaką cenę trzeba będzie zapłacić za współczucie okazane niewinnym ofiarom?

inne wydania :

 • -30%
Młot na czarownice

Jacob Sprenger , Henryk Kraemer

19,58 zł 27.98
produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Młot na czarownice - mobi, epub

Jacek Piekara

26,70 zł 31.41
 • -13%
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -42%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
26,04 zł 44.90
 • -25%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
224,99 zł 300.00
 • -30%
Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -31%
 • -43%

Jacek Piekara - przeczytaj też

Bestie i ludzie

Jacek Piekara

miękka
39,81 zł
 • -11%
Ja, inkwizytor. KOŚCIANY GALEON

Jacek Piekara

twarda
48,74 zł 54.77
 • -35%
Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy

Jacek Piekara

twarda
25,85 zł 39.77
Zapowiedź - październik 2019
Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy

Jacek Piekara

miękka
39,81 zł
 • -31%
Mój przyjaciel Kaligula

Jacek Piekara

miękka
27,47 zł 39.81
 • -12%
 • -32%
 • -31%

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Ja, inkwizytor. Młot na czarownice
5/5 ( 8 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Mrokia

mrokia(at)wp.pl
 • 14-02-2007
 • 14:41

recenzja nagrodzona 2.00pkt

„Większości ludzi Święte Oficjum kojarzy się wyłącznie ze stosami i torturami. Niesłusznie. W sercu sługi Bożego, młota na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.

Niektórzy wątpią, czy Chrystus rzeczywiście zstąpił z krzyża. A zwątpienie nie jest rzeczą ludzką... jest dziełem Szatana. Wątpisz? Bój się.

Stosy znów zapłonęły, by ocalić sprawiedliwych i sługi Boże.”

„Młot Na Czarownice” to drugi tom opowiadań o Mordimerze Madderdinie, licencjonowanym inkwizytorze Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu. Czekają go nowe zadania, zagadki, staje oko w oko z heretykami i bluźniercami, zmaga się z demonami i czarownicami.
Mroczne czasy średniowiecznej inkwizycji zawsze fascynowały pisarzy – Piekara przedstawia je ciekawie, a czasem nawet z dawką humoru. Autor zmienił też „wersję” chrześcijaństwa. Otóż Jezus Chrystus zszedł z krzyża, aby pokarać swoich wrogów ogniem i mieczem, ukarać winowajców, podobnych do Judasza. Dzielnie wybił z Apostołami prawie wszystkich mieszkańców Jerozolimy i zawładnął światem. Tak też mieli postępować Jego naśladowcy. Ludzie w świecie stworzonym przez Piekarę są pobożni, lecz istnieją tam też demony, które wodzą ich na pokuszenie. A Anioły są często zajęte czymś innym. Każdy ma swojego Anioła Stróża, a rzesza braci Inkwizytorów umie się z nimi porozumieć. Anioły nie są tu przedstawione jako grzeczne, potulne istotki, zwykłe pomagać ludziom „ot, tak”. Gniewu swojego Anioła Stróża boi się nawet Mordimer.
Inkwizytor wykonuje swoje „chrześcijańskie obowiązki” często przy pomocy Bliźniaków, którzy mają nadludzkie zdolności i Kostucha, który przeraża swym wyglądem z blizną przecinającą mu połowę twarzy, którą ukrywa pod kapturem. To ich przygody, związane z obroną jedynej prawdziwej wiary możemy z przyjemnością czytać.
Główny bohater nie jest do końca pozytywnym: bo cóż, likwiduje rzesze ludzi, czasami niewinnych, chociaż stara się wszystko jak najlepiej udowodnić. Wiele spraw daje nam dużo do myślenia, gdyż nie są one zwykłą opowiastką o tym, jak „zabili go i uciekł”. O nie, tu są zagrywki niejednokrotnie psychologicznie, a z książki mógłby powstać niezły thriller połączony z odrobiną horroru.
Inkwizytorzy uważają, że paląc ludzi na stosie, pomagają biednym grzesznikom w oczyszczeniu z grzechów. Mówią o sobie: "Jesteśmy ludźmi cichymi oraz pokornego serca i wolimy stać na uboczu, śledząc świat z głębokiego cienia. Nie ma w nas /.../ dumy, pychy oraz arogancji, a tylko pragnienie wytężonej służby Panu." Święta Inkwizycja zawsze ma rację: to wie nawet kilkuletnie dziecko. W obecności Inkwizytora nie wolno powiedzieć niczego, co wydałoby mu się z góry dziwne, gdyż zacznie prowadzić „szczegółowe” śledztwo.
Atmosfera, w którą wprowadza nas autor, nie jest od razu jasna i przejrzysta: widzimy wszystko jakby za zasłoną mgły… ale w miarę biegu zdarzeń wszystko zaczyna się rozjaśniać i stajemy się tak jakby „współbohaterem” z inkwizytorem ;)
Książka Piekary z pewnością jest jedną z przedziału tych, które czyta się łatwo i przyjemnie. Bynajmniej jednak nie jest to książka pozbawiona wątpliwości moralnych, spraw duszy.
Jest także przesiąknięta mistycyzmem, pełna tego, czego zwykliśmy się obawiać oraz tego, o czym nie zwykliśmy mówić. Roi się w niej od demonów najróżniejszej maści, nie zabrakło również nieumarłych, których da się wyczuć w ciemnościach pobliskiego zamku…
Według mnie to bardzo dobra książka dla osób interesujących się historią alternatywną i dla sympatyków literatury fantasy. Polecam ;)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ania-W

 • 8-02-2018
 • 18:11

Cykl powieściowy trochę bardziej ambitny niż to, co często można znaleźć na półkach z fantastyką. Pokazuje - tak w skrócie - jak blisko jest największemu złu do największego dobra. Wprowadza trochę zamętu moralnego :) [w sumie Wiedźmin też wprowadza trochę, ale tutaj mam wrażenie, że dowiemy się ostatecznie na końcu wszystkich tomów, czy dobro było dobrem czy ...nie:)]

Ale uwaga! Bardzo (ekstremalnie!) wkurzający główny bohater. Szczególnie dla osób, którzy w ekstremizmy nie wierzą lub im nie ufają :)

Jeszcze większa uwaga! Wciąga, niestety, skutecznie, jak czarna dziura. Moje dziecko chciało zniszczyć tę książkę na zawsze (tak, wiem, zła matka, ale dziecko też nie przebierało w środkach...).

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Inkwizytor Mordimer Madderdin wraca po czterech latach! Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: `jestem!`, nie patrząc i nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa. Kraina, gdzie plenią się herezja i pogaństwo, a inkwizytorzy nazywani są...

 •   Odkryj świat, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.   Piętnaście wieków od zdobycia Rzymu przez Armię Jezusa, światem rządzą inkwizytorzy. Jednym z nich jest Mordimer Madderdin, człowiek fanatycznie oddany swej profesji, a przy tym...

 •   Odkryj świat, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.   Piętnaście wieków od zdobycia Rzymu przez Armię Jezusa, światem rządzą inkwizytorzy. Jednym z nich jest Mordimer Madderdin, człowiek fanatycznie oddany swej profesji, a przy tym...

 • Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem żądzą inkwizytorzy. Mordimer Madderdin, inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu, pozna największy sekret chrześcijańskiej...

 • Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem żądzą inkwizytorzy. Jeżeli zadajesz sobie pytania, strzeż się, gdyż możesz usłyszeć odpowiedź - mówi stare porzekadło. Inkwizytor...

 • Ja, inkwizytor: Bicz Boży pierwsza powieść Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie i jednocześnie najdłuższa książka z cyklu "inkwizytorskiego". Jacek Piekara tak mówi o tej powieści: "Bicz Boży to nie tylko historia skomplikowanego śledztwa prowadzonego przez młodego jeszcze...