Ja, inkwizytor. Sługa Boży / Jacek Piekara | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Ja, inkwizytor. Sługa Boży (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Fabryka Słów
 • z serii O Mordimerze Madderdinie
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 400
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Ja, inkwizytor. Sługa Boży - opis produktu:

Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary.

Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem żądzą inkwizytorzy.

Oto czas, w którym czarnoksiężnicy odprawiają bluźniercze rytuały, demony zstępują na świat, czarownice knują mroczne intrygi. A temu wszystkiemu musi przeciwstawić się Mordimer Madderdin - człowiek, którego serce jest tak gorące jak ogień stosów, na które posyła swe ofiary.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -27%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai

Andrzej Ziemiański

miękka
34,97 zł 47.89
 • -40%
Starość Aksolotla

Jacek Dukaj

twarda
26,94 zł 44.90
 • -41%
Fałszywy pieśniarz

Martyna Raduchowska

miękka
26,54 zł 44.99
 • -31%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
29,60 zł 42.90
 • -39%
Upadek Gondolinu

John Ronald Reuel Tolkien

twarda
25,61 zł 41.99
 • -37%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
28,29 zł 44.90

Jacek Piekara - przeczytaj też

 • -16%
Bestie i ludzie

Jacek Piekara

miękka
33,43 zł 39.81
Ja, inkwizytor. KOŚCIANY GALEON

Jacek Piekara

twarda
54,77 zł
 • -13%
Ja, inkwizytor. Kościany galeon

Jacek Piekara

miękka
38,97 zł 44.78
 • -16%
Ja, inkwizytor. Łowcy dusz

Jacek Piekara

miękka
33,43 zł 39.81
 • -35%
Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy

Jacek Piekara

twarda
25,85 zł 39.77
Zapowiedź - styczeń 2020
 • -13%
Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy

Jacek Piekara

miękka
34,63 zł 39.81
 • -16%
 • -31%

Zobacz również

 • -25%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
224,99 zł 300.00
 • -31%
 • -34%
Wiedźmin. SEZON BURZ

Andrzej Sapkowski

miękka
27,17 zł 41.17
 • -37%
 • RRecenzje
 • Książka
 • Ja, inkwizytor. Sługa Boży
5/5 ( 21 ocen )
  5
  21
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

niunia00

 • 23-02-2011
 • 17:21

recenzja nagrodzona 2.00pkt

„Sługa boży” to nieprzeciętna, nie banalna i mroczna książka. Mimo to czyta się ją szybko i przyjemnie, a wszystko dzięki nieprzeciętnemu stylowi Jacka Piekary. Jego niemałe poczucie humoru, odrobina mroku i wspaniała książka gotowa. Myślę, że przygody, jeśli można to tak nazwać, Mordimera na pewno spodobają się każdemu z was. Szybka akcja i nieoczekiwane zwroty wydarzeń ni pozwolą wan nudzić się przy tej książce. Idealna na mroźne zimowe wieczory. Naprawdę warto sięgnąć po tą książkę. Serdecznie polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Rafal

rafal_ae(at)wp.pl
 • 18-06-2008
 • 21:26

Chciałbym zauważyć, że wszystkie recenzje na temat tej książki, gdziekolwiek są zamie[...] zaczynają się tak samo: od słów z tylniej okładki. Przywołuje się słowa o brutalności tej książki. Świecie zła i morderstw. Jednak moim skromnym zdaniem jest to całkowicie nie trafione i wręcz irytujące. Poprzez zejście Jezusa z krzyża z mieczem i ogniem, autor sprytnie usprawiedliwia istnienie instytucji do której należy głóny bohater - czyli inkwizytorium, która ma na celu walkę z niewiernymi. Po przeczytaniu opisu tej książki, przygotowany byłemna na niespotykaną dotąd grozę i mroczny świat, w którym wszędobylską jest śmierć, a główny bohater to "Kuba rozprówacz" bez żadnego wyrazu i sumienia. Okazuje się, że wcale tak nie jest. Mordimer to sympatyczny i inteligentny inkwizytor, który ma za zadanie walczyć z wypaczeniami religii i choć z całą pewnością niejednokrotnie robi to w niekonwencjonalny sposób to, pomijając zaledwie kilka fragmentó nie spotykamy tak szczególnie mrożących krew w żyłach scen i ociekających ze wszystkich stron, kilkusteonicowych opisó morderstw. Nie ujmując przy tym autorowi. Można pozazdrościć mu tylko talentu gdyż wszystkie opisane przygody bohaterów są fenomenalne a książke czyta się świetnie. Pierwszoosobowa narracja, któa pozwala nam dobrze przyjżeć się głównemu bohaterowi, ciekawe i często zabawne dialogi oraz rzeczowy opis świata sprawiają, że książka ta najlepiej jak to możliwe spełnia swoją rolę czyli pozwala się uśmiechnąć i rozerwać. Z całą pewnością bardzo różni się od "Wiedźmina" jednak Sapkowskim w swoim dziele zastosował inną formę i styl. Nie ulega wątpliwości, że "Słudze Bożemu" daleko do kultowej sagi ale myślę, że pan Piekara jest na najlepszej drodze by dorównać najlepszym. I ja z całego serca mu tego życzę i bardzo polecam "Sługę Bożego".

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

otek

otekarago(at)wp.pl
 • 10-03-2007
 • 20:43

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Jak nietrudno się domyślić, Jezus, który zszedł z krzyża, raczej nie umarł za grzechy ludzkości. Wręcz przeciwnie - z żelaznym mieczem w jednej dłoni i gorącym ogniem w drugiej postanowił wyegzekwować sprawiedliwą karę dla grzeszników. Po nim zaś nastała era Kościoła, era religii, która kontynuowała jego dzieło. Taki też świat, świat brutalny, pełen okrucieństwa i mordu, zarysowuje się w Słudze Bożym. Książkę wydawca określił jako "najbardziej wstrząsającą i bluźnierczą wizję w historii polskiej fantastyki". Sporo w tym prawdy. Głównym bohaterem kilku bardzo luźno powiązanych ze sobą opowiadań jest fanatyczny inkwizytor, Mordimer Maddardin. Nie byłoby w tym nic szczególnie szokującego, gdyby nie specyficzny rys nadany mu przez Piekarę - rys człowieka pozornie skromnego, do czytelnika mówiącego o sobie "wasz uniżony sługa", z drugiej zaś strony obsesyjnie wykorzystującego swoją pozycję do wymuszania należytego mu szacunku, do łechtania jego brudnego, rozrośniętego ego; człowieka sprawiającego wrażenie to głęboko przekonanego o słuszności swojego postępowania na drodze wiary, trzymającego się jej z żelazną konsekwencją, to wykorzystującego religię do swoich własnych celów, interpretującego ją w sposób sobie wygodny, pozwalający na osiągnięcie określonych korzyści. Mordimer mówi o sobie, iż nie jest brutalny bez powodu, iż nie znosi okrucieństwa bez potrzeby, zarazem jednak przyznaje, że uwielbia obserwować, jak dzięki starannej grze słów rozbudza jeszcze nadzieję u ludzi skazanych już na śmierć w męczarniach. Towarzyszami zaś tego specyficznego bohatera są trzej nie mniej ciekawi jegomoście, zawodowi mordercy, notoryczni bywalcy okolicznych lochów, z których jeden nosi wdzięczne przezwisko "Kostuch".
Sługa Boży jest szokujący, przynajmniej dla czytelnika, który dotąd miał do czynienia jedynie z wyidealizowanymi światami fantasy, a za szczyt brutalności uważa Wiedźmina. Czasem można by odnieść wrażenie, że Jacek Piekara naprawdę lubuje się w patologicznej brutalności, w malowniczych opisach śmierci, w rozczłonkowanych, zbezczeszczonych ciałach czy ludzkiej niegodziwości i że jest to jedyna treść książki. Dla mnie jedną z najbardziej porażających sytuacji była ta, w której Mordimer pozwala swojemu wspólnikowi zgwałcić rankiem zadurzoną w nim, śpiącą jeszcze kobietę, po czym odjeżdża jak najszybciej słysząc jeszcze jej wołania o pomoc, mając tylko nadzieję, że towarzysz nie zrobi jej krzywdy. "Mówiłem, żeby za mną nie jechała, że nam nie wyjdzie. Nie usłuchała" - tłumaczy się później przed sobą w myślach.
Wbrew jednak pozorom, Sługa Boży nie jest bezmyślną kupką kartek, na których zapisano historię przeżartego zgnilizną świata, przemierzanego przez nie mniej chorego inkwizytora i jego kompanów. Ta brutalność ma swój cel. Sugestywne opisy i skrajne sytuacje pozwalają lepiej wczuć się w charakter wyszkolonego, zimnego drania, jakim bez wątpienia jest Mordimer; pomagają dostrzec jego wyrachowanie i obojętność, ukazują naturę człowieka opętanego przez zło nie mniejsze niż to, do którego zwalczania został powołany. Poza tym okrucieństwo przedstawionego w Słudze... świata nie jest zupełnie fikcyjne; nam, współczesnym może się tak wydawać, ale wystarczy przypomnieć sobie mroczne, krwawe czasy średniowiecza i wszechobecny strach przed hiszpańską inkwizycją...
Czy treść Sługi Bożego przypadnie komuś do gustu czy nie to już sprawa indywidualna, ale o książce trzeba powiedzieć jedno - jest doskonale napisana. Jacek Piekara pisze bardzo lekko i swobodnie, czasy w zasadzie "historyczne" opisane są współczesnym, często potocznym językiem, który doskonale trafia do czytelnika. Książka nie jest pozbawiona specyficznego, często czarnego humoru, który dodaje ogólnemu klimatowi charakteru jakby groteskowego; w odpowiednich sytuacjach autor potrafi również być do bólu poważny i realistyczny. Słowem - stylowi Piekary trudno cokolwiek zarzucić.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Inkwizytor Mordimer Madderdin wraca po czterech latach! Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: `jestem!`, nie patrząc i nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa. Kraina, gdzie plenią się herezja i pogaństwo, a inkwizytorzy nazywani są...

 •   Odkryj świat, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.   Piętnaście wieków od zdobycia Rzymu przez Armię Jezusa, światem rządzą inkwizytorzy. Jednym z nich jest Mordimer Madderdin, człowiek fanatycznie oddany swej profesji, a przy tym...

 • 44.78 zł
  37.62 zł

  Ja, inkwizytor: Bicz Boży pierwsza powieść Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie i jednocześnie najdłuższa książka z cyklu "inkwizytorskiego". Jacek Piekara tak mówi o tej powieści: "Bicz Boży to nie tylko historia skomplikowanego śledztwa prowadzonego przez młodego jeszcze...

 • Ja, inkwizytor: Bicz Boży pierwsza powieść Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie i jednocześnie najdłuższa książka z cyklu `inkwizytorskiego`. Jacek Piekara tak mówi o tej powieści: `Bicz Boży to nie tylko historia skomplikowanego śledztwa prowadzonego przez młodego jeszcze inkwizytora,...

 • Oto On, inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Oto świat, w którym Jezus Chrystus zszedł z krzyża i srodze pokarał swoich oprawców. `Już siekiera do korzeni drzew jest przyłożona` - tak brzmią słowa listu przepowiadającego śmierć. Kto i dlaczego w okrutny, wyrafinowany sposób zabija...

 • Oto On, inkwizytor i sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Mordimer Madderdin musi dowiedzieć się kto i dlaczego w okrutny sposób zabija dostojników Kościoła. Czy giną dlatego, że są ludźmi wielkiej świętości, czy że popełnili obrzydliwe zbrodnie? Czy mordercą jest szaleniec, desperat, a może...