SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Czarnobyl. Spowiedź reportera (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Albatros
Oprawa twarda
Ilość stron 240
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Unikalny dokument świadka i uczestnika piekła, które rozpętało się po wybuchu reaktora elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Igor Kostin, przez `Washington Post` nazwany `człowiekiem legendą`, 26 kwietnia 1986 roku, zaledwie kilka godzin po wybuchu reaktora, przeleciał helikopterem nad płonącym czwartym blokiem elektrowni atomowej w Czarnobylu. W trakcie lotu wykonał kilkanaście zdjęć, ale promieniowanie zniszczyło film. Jedyna ocalała fotografia z kliszy obiegła cały świat.

Wstrząśnięty rozmiarami katastrofy i milczeniem władz, pozostał na miejscu, by udokumentować ewakuację ludności, ich rozpacz i cierpienia, skrajne lekceważenie bezpieczeństwa, ludzką lekkomyślność, ale też nieprawdopodobne poświęcenie likwidatorów i innych osób biorących udział w akcji ratunkowej.

Dwadzieścia lat po tych zdarzeniach, zmagając się z chorobą popromienną, wydał niezwykłą książkę, w której opisał udokumentowane zdjęciami dni tuż po wybuchu oraz tragiczne, rozciągające się na lata skutki katastrofy.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  książki o Czarnobylu
Wydawnictwo: Albatros
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 165x215
Ilość stron: 240
ISBN: 9788381257107
Wprowadzono: 19.08.2019

RECENZJE - książki - Czarnobyl. Spowiedź reportera - Igor Kostin

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 41 ocen )
 • 5
  29
 • 4
  4
 • 3
  4
 • 2
  3
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Karolina Kurpiewska

ilość recenzji:79

brak oceny 9-01-2010 21:11

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Unikalna książka, fotodokument o największej tragedii atomowej Europy. Cała prawda o katastrofie widziana "okiem" obiektywu, ludzkie tragedie wypisane na twarzach; zniszczenia nie tylko reaktora ale i ludzkich marzeń i nadziei; ludzie ryzykujący własne życie; niewystarczające zabezpieczenia przy usuwaniu skutków katastrofy; ci którzy wbrew zakazom zostali. Do obejrzenia i zapamiętania oraz przekazania następnym pokoleniom. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Paweł

ilość recenzji:1

24-05-2020 23:30

super książka z duża ilością ciekawych przykładów i nietypowym spojrzeniem na temat tragedii i rozwiazań zastosowanych później. Bardzo ciekawe spojrzenie, widać, że pisarz przeżył prawdziwy koszmar i pisze tak, że jesteśmy w stanie poczuć się tak jak byśmy tam byli. Dwadzieścia lat po tych zdarzeniach, zmagając się z chorobą popromienną, wydał niezwykłą książkę, zgadzam się z tym w 100 procentach, świetnie opisuje kolejne lata i skutki katastrofy, które rozkładają się nie na samą chwilę tragedii ale i na wiele lat później. To co było pokazane w serialu to tak na prawdę początek tragedii mieszkańców Czarnobyla i całej Ukrainy. W książce prawdziwa tragedia i prawdziwa wiedza. #zawódrezencent

Czy recenzja była pomocna?

Maro

ilość recenzji:1

14-04-2020 15:07

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Bardzo interesująca książka poruszająca historię największej katastrofy nuklearnej w dziejach. Nie zawiera wielu słów, jednak są one bardzo poruszające, trafiają do serca czytelnika, pomagają uzmysłowić sobie rozmiary tragedii, konsekwencje minionych zdarzeń, które będą obecne mniej lub bardziej w naszych życiach prawdopodobnie jeszcze przez wiele, wiele lat. Ukazuje losy ludzi obecnych przy likwidowaniu skutków awarii, a także zwyczajnych mieszkańców okolicznych terenów. Do przeczytania w jeden albo dwa wieczory, polecam serdecznie.

Czy recenzja była pomocna?

ilo99

ilość recenzji:2379

brak oceny 15-11-2017 18:55

Fakt, niewiele w tej książce słów, lecz te, które są, poruszają. Na dobrą sprawę każdy podpis pod zdjęciem jest ważny. Autor, w swoich wypowiedziach, zaledwie opisuje wierzchołek góry lodowej, lecz już to, co napisał wiele mówi. O władzach komunistycznych, o sposobach w jakich usuwano skutki wybuchu reaktora, o zapomnianych (celowo) bohaterach, o ludziach, którzy oddali życie, aby inni mogli żyć we w miarę bezpiecznej okolicy. Zdjęcia nie są idealne, najczęściej są nieostre, czarno-białe, jednakże są to jedyne dostępne zdjęcia obrazujące katastrofę. Autor robił je narażając własne życie i zdrowie, a klisze nie wytrzymywały napromieniowania radioaktywnego. Podobnie zresztą jak roboty, które miały być użyte do zasypania reaktora, dlatego ?biologicznymi robotami? stali się ludzie. Polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?