SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Imperium bólu Baronowie przemysłu farmaceutycznego (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Czarne
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 616

Opis produktu:

Seria Amerykańska powraca z mrożącą krew w żyłach historią pogoni za bogactwem. `Imperium bólu. Baronowie przemysłu farmaceutycznego` przedstawia całościowe spojrzenie na jedną z najgłośniejszych tragedii w amerykańskim przemyśle aptecznym.

`Imperium bólu. Baronowie przemysłu farmaceutycznego` to reportaż o braciach, którzy w pogoni za bogactwem skazali na śmierć setki swoich klientów. Kiedy Arthur i Mortimer Sacklerowie zdecydowali się stworzyć lek przeciwbólowy, który miał pomóc milionom Amerykanów, nic nie wskazywało na to, że kilka lat później dojdzie do tragedii. Zaproponowana przez nich alternatywa dla morfiny miała być skuteczna, okazała się jednak silniejsza, a przez to bardziej uzależniająca.

Zażywanie leku wpędziło w uzależnienie tysiące klientów Sacklerów, a setkom z nich odebrało życie. Reportaż przeprowadza czytelnika przez całą historię wielkiego farmaceutycznego imperium, które upadło, gdy troska o pieniądze przysłoniła konieczność dbania o ludzkie życie. Wstrząsająca, ale ważna i pouczająca lektura dla fanów Stanów Zjednoczonych i ambitnej literatury faktu.

Opinie o książce

W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci na skutek epidemii opioidowej zmarło prawie pół miliona Amerykanów. Wielu ich bliskich, a także wielu aktywistów i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego uważa, że pewna niezwykle bogata, niezwykle sławna rodzina w znacznym stopniu przyczyniła się do tego kryzysu, lecz nigdy nie została za to ukarana. `Imperium bólu`, szokująca książka reportera Paricka Raddena Keefea, to próba wymierzenia sprawiedliwości i wykazania winnych. To saga o aroganckiej, chciwej dynastii, obojętnej na cierpienia niezliczonych ludzi. [...] Keefe zgromadził masę dowodów i prezentuje je z prokuratorską precyzją. [...] Z niezwykłą zręcznością prowadzi narrację i wyśmienicie kreśli portrety poszczególnych bohaterów.

Jonathan Cohn, `The Washington Post`

Kawał reporterskiej roboty, trzymająca w napięciu książka o rodzinie Sacklerów, właścicielach firmy Purdue Pharma, która w latach dziewięćdziesiątych wypuściła na rynek OxyContin, opioid odpowiedzialny za epidemię uzależnień i zgonów w Stanach Zjednoczonych. W odróżnieniu od poprzednich książek poświęconych kryzysowi opioidowemu `Imperium bólu` poświęcone jest bogatej, ambitnej i bezlitosnej rodzinie, która zawdzięcza fortunę środkom przeciwbólowym. Keefe tworzy wielki amerykański moralitet. Opowiada o chciwości ukrywanej pod płaszczykiem ostentacyjnej działalności filantropijnej.

`Time`, rekomendacja towarzysząca przyznaniu tytułu jednej z najlepszych książek 2021 roku

Prawdziwa tragedia w wielu aktach. Historia rodziny, która straciła oderwała się od rzeczywistości i straciła kompas moralny. `Imperium bólu` to książka pisana z powieściowym rozmachem, reportaż mogący się równać z `Sagą rodu Forsyteów`, osadzony w realiach branży farmaceutycznej, wartki i pasjonujący.

David M. Shribman, `The Boston Globe`

Wciągająca (i często oburzająca) opowieść o ambicji, skrywanych tajemnicach i ludziach, którzy wierzą we własne kłamstwa. [...] Keefe zręcznie prowadzi nas przez gąszcz rodzinnych intryg. [...] Nawet kiedy relacjonuje najpodlejsze epizody, zachowuje spokój i godną podziwu powściągliwość. Pozwala, aby fakty, które odtworzył dzięki żmudnej reporterskiej pracy, mówiły same za siebie. W ten sposób potępienie wybrzmiewa jeszcze dobitniej.

Jennifer Szalai, `The New York Times`

Historia, jak z serialu `Sukcesja`, tyle że wszystko wydarzyło się naprawdę i zakończyło się tragedią. [...] Mistrzowski reportaż.

Laura Miller, `Slate`

Ta książka sprawia, że krew się burzy. [...] Wstrząsający obraz rodziny opanowanej przez chciwość, niezdolnej wziąć na siebie choćby cząstki odpowiedzialności ani nawet okazać współczucia z powodu nieszczęść, które spowodowała. [...] Wciągający, oburzający reportaż.

John Carreyrou, `The New York Times Book Review`

Niezmordowany dziennikarz śledczy Patrick Radden Keefe napisał arcyciekawą biografię, będącą zarazem wstrząsającym aktem oskarżenia rodziny Sacklerów. Pokazał, że nie obchodziło ich nic oprócz władzy i przywilejów. Dzięki talentowi Keefea saga rodzinna staje się aktem oskarżenia, budzącą słuszny gniew opowieścią o tym, co dzieje się, gdy obsesja na punkcie zysków łączy się z brakiem skrupułów i lekceważeniem ludzkiego życia i zdrowia.

Carol Haggas, `Booklist`

Brutalna rozprawa z kolejnymi pokoleniami Sacklerów. [...] Keefe pozwala nam ujrzeć ich historię z szerokiej perspektywy, przywołuje bowiem postać Arthura Sacklera, ambitnego rodzinnego patriarchy, który jako pierwszy zastosował bezwzględne środki, byle tylko osiągnąć cel. [...] Jego życie mogłoby stanowić wzorcową opowieść o amerykańskim marzeniu, gdyby nie to, że działania Sacklera przyczyniły się ostatecznie do trwającej po dziś dzień ogólnokrajowej tragedii.

Brian Mann, National Public Radio

O autorze

Patrick Radden Keefe jest amerykańskim dziennikarzem śledczym. Współpracuje z wieloma gazetami, a jego teksty są tłumaczone na kilkanaście języków. W swojej karierze napisał pięć książek, z czego dwie ukazały się na polskim rynku. Pierwsza z nich - `Cokolwiek powiesz, nic nie mów. Zbrodnia i pamięć w Irlandii Północnej` - została opublikowana przez Wydawnictwo Czarne.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książka Roku 2023,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Chłopaka,  Dzień Babci i Dziadka
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  nauki przyrodnicze,  medycyna,  różne
Wydawnictwo: Czarne
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 133x215
Liczba stron: 616
ISBN: 9788381917131
Wprowadzono: 19.05.2023

RECENZJE - książki - Imperium bólu Baronowie przemysłu farmaceutycznego - Keefe Patrick Radden

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: