SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Cena wolności

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Bestseller
    image-bestseller
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Filia
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 576

Opis produktu:

W KRAJU, KTÓRY JEST ZNIEWOLONY, GDZIE LUDZIE WALCZ O BYT I O WOLNOŚĆ, GDZIE NIE WOLNO NAM MÓWIĆ PUBLICZNIE PO POLSKU, NIE MA MIEJSCA NA PRAWA KOBIET.POCZUŁAM, ŻE COŚ GWAŁTOWNIE ŚCISNĘŁO MNIE ZA GARDŁO. (...) WŁAŚNIE DO TAKIEGO NARODU, KTÓRY WALCZY O WOLNOŚĆ, NALEŻY SZCZEGÓLNIE MÓWIĆ O KOBIETACH. BO KOBIETA TO POTENCJAŁ. TO SIŁA I NIEZŁOMNOŚĆ. TO HART DUCHA.

Warszawa, 1904 rok. Klara Tyszkowska, młoda feministka i aktywistka, buntuje się przeciwko tradycji oraz uciskowi carskiego reżimu.
Jej życie skupia się wokół studiów na tajnym Latającym Uniwersytecie i pracy dla gazety `Bluszcz`.

Przyjaźni się z synem warszawskiego fabrykanta, Jędrzejem Witebskim.

Jednak gdy spotyka Aleksandra Kirsanova, pewnego siebie rosyjskiego kapitana, jej życie przewraca się do góry nogami.
Po tragicznych wydarzeniach na placu Grzybowskim Klara jest zmuszona zapłacić wysoką cenę za swoją niezależność i miłość, do której wcześniej nie chciała się przyznać.
Polacy walczą o niepodległość, a Klara, będąc w centrum tej walki, zaczyna rozumieć, że prawdziwa wolność to nie tylko niepodległy kraj, ale i serce bez okowów.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Babci i Dziadka,  Dzień Kobiet 🌷
Wydawnictwa: Filia
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść historyczna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki dla starszych pań
Wydawnictwo: Filia
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 135X205
Liczba stron: 576
ISBN: 978-83-8357-036-5
Wprowadzono: 18.10.2023

Barbara Wysoczańska - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Cena wolności - Barbara Wysoczańska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 6 ocen )
  • 5
    6
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mommy_and_books

ilość recenzji:690

9-11-2023 13:07

"[...] Kobiety potrzebują wyrzucić z siebie swoje dramaty. [...]"

Biorąc do ręki najnowszą powieść Barbary Wysoczańskiej pod tytułem "Cena wolności" nie spodziewałam się, że otrzymam tak genialne dzieło, które tak mocno mnie wzruszy. Dosłownie płakałam jak bóbr. Tak psychologicznie mocna historia zasługuje na ekranizację.
Podziwiałam główną bohaterkę, Klarę Tyszkowską za jej odwagę, siłę i wytrwałość. Pomimo mnóstwa problemów brnie do przodu. Bałam się o nią, ponieważ na każdym kroku groziła jej śmierć. Czy dotrwała przy życiu do końca tej historii?
Jestem wściekła, na zachowanie jej rodziców. Nie rozumiem tego. Ja będąc na ich miejscu, postąpiłabym zupełnie inaczej.
Rosjanin, Aleksander Dmitrij Kirsanov kapitan Lejb-Gwardyjskiego Pułku Ułanów Jego Wysokości, to postać, której nigdy w życiu nie chciałabym spotkać na swojej drodze. Ma dwa oblicza. Jedno łagodne, a drugie przerażające. Co się stanie, gdy w pewnych niesprzyjających okolicznościach zobaczy przepiękną Klarę?
Denerwowało mnie również zachowanie Jędrzeja Witebskiego, przyjaciela Klary. Dlaczego? Tego dowiecie się, podczas czytania tej powieści.
Jestem zachwycona, że autorka Barbara Wysoczańska w swojej najnowszej historii poruszyła bardzo ważne tematy między innymi: walka o wolność i lepsze jutro, prawa kobiet, między innymi do edukacji i samorozwoju.
Podoba mi się tło historyczne, w którym umieszczona jest fabuła i akcja tej powieści. W tej książce poruszamy się w latach: 1904-1915. Warto również zwrócić uwagę na inne postacie tutaj występujące. Są tak samo godne uwagi, jak Klara, Jędrzej i Aleksander.
Co zrobilibyście, żeby uratować życie waszego przyjaciela? Czy dla niego narażalibyście własne życie?
Barbara Wysoczańska jest genialną autorką. Warto przyjrzeć się jej z bliska.
Na uwagę zasługuje również piękna okładka. Przyciąga wzrok.
Podczas czytania "Ceny wolności" miałam wrażenie, że przeniosłam się do tamtych czasów. W wyobraźni widziałam bohaterów i ich ciężkie życie. Urodzili się w bardzo trudnych czasach. Chcieli, żeby Polska była wolna. Jak na tym wyszli?

Z czystym sercem polecam wam tę powieść.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

MrsBookBook

ilość recenzji:414

5-11-2023 21:44

Warszawa rok 1904, Klara Tyszkowska to młoda feministka i buntowniczka. Skupiona jest na studiach na tajnym Uniwersytecie Latającym, oraz pracy dla gazety. Wolne chwile spędza z przyjaciółkami bądź z przyjacielem Jędrzejem Witebskim. Jednak ojciec postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i decyduje, że jego córka ma wyjść za mąż w przeciągu roku. Młoda kobieta postawiona pod ścianą, bo to ojciec wybrał jej kandydata, mówi że jest już zaręczona, właśnie z Jędrzejem. On natomiast od dawna jest w niej zakochany, jednak nie chce być tylko wyjściem awaryjnym.

Zarówno Klara jak i jej przyjaciel biorą udział w tajnych spotkaniach aktywistów. Jedno z tych spotkań nie przebiega pomyślnie. Gdy główna bohaterka spotyka rosyjskiego kapitana Aleksandra Kirsanowa jej życie już nigdy nie będzie takie, jakie było do tej pory.

Gdy jej najbliższy przyjaciel zostaje aresztowany i umieszczony w Cytadeli, dziewczyna postanawia zawalczyć o jego wolność, jednak nie przewiduje, ile ją to może kosztować.

Czy rzeczywiście Klara w przeciągu roku wyjdzie za mąż? Czy zdoła uratować Jędrzeja? Czy Aleksander Kirsanow zapomni młodą i waleczną Klarę Tyszkowską?




Och, jak ja uwielbiam książki Barbary Wysoczańskiej, jeszcze na żadnej się nie zawiodłam. Nie wiem jak autorka to robi, ale dosłownie każda z historii, która wychodzi spod jej pióra, dosłownie kradnie mi serce.

Tym razem jesteśmy w czasach, gdy Polacy walczą o niepodległość. Główna bohatera chyba na każdy temat mam własne zdanie i zdecydowanie nie należy do osób, które będą się podporządkowywać rozkazom. Klara to feministka i buntowniczka, która nie boi się wyrażać tego, co leży jej na sercu. Nie raz rodzice oskarżają ją, że przynosi wstyd rodzinie, bo kto to widział, by młoda panna była tak nieposłuszna. Bardzo podobała mi się jej postać choć, bywały momenty kiedy mnie denerwowało jej zachowanie. Klara niestety dosyć późno przekonuje się, że jej przyjaźń z Jędrzejem to nie jest tylko przyjaźń jak do tej pory twierdziła.

Serce mi się krajało gdy czytałam fragmenty o Witebskim, bo to jak on kochał tę buntowniczą dziewczynę, to było coś pięknego.

Co do Aleksandra Kirsanowa, to cóż tu dużo mówić, był to okropny człowiek, który za wszelką cenę musiał mieć to, co chciał. I tak też było z Klarą, był w stanie zrobić wiele by tylko ona się z nim spotkała.

Ta historia jak każda inna książka autorki wzbudziła we mnie wiele emocji. Nieraz do oczu napływały mi łzy wzruszenia. Był nawet jeden taki moment, że dosłownie pękło mi serce, miałam wrażenie, że czuję ból jaki odczuwała w tym danym momencie główna bohaterka. Barbara Wysoczańska rewelacyjnie buduje napięcie oraz stwarza świetny klimat.

Autorka jak we wszystkich swoich książkach, w tej również pokazuje jak silne są kobiety, jak wiele potrafią znieść dla swoich najbliższych, oraz jak płeć piękna walczyła o to by mieć prawo głosu, by z naszym głosem również się liczyli.

Mnie ta książka pochłonęła już od pierwszych stron. Czytało mi się bardzo szybko. Ja uwielbiam twórczość Barbary Wysoczański i wam gorąco polecam tę książkę. A jeżeli jeszcze się nie zapoznaliście twórczością autorki, to naprawdę gorąco zachęcam byście się skusili na choć jedną książkę, śmiało możecie zacząć od tej.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Kama

ilość recenzji:230

5-11-2023 17:46

Konwenanse są jak kajdany, szczególnie te, dotyczące praw kobiet. Głos przedstawicielek płci pięknej jest tłamszony na wszelkie możliwe sposoby. A przecież dziewczęta mają swoje marzenia. I to nie tylko te dotyczące posiadania męża i dzieci.

Klara Tyszkowska nie boi się konsekwencji swoich czynów. Otwarcie mówi co myśli. Uczęszcza też na zajęcia Uniwersytetu Latającego, podobnie jak niegdyś Maria Skłodowska-Curie.
Jej codzienność jest w miarę spokojna i przewidywalna a dziewczyna ma wokół siebie życzliwych ludzi- przede wszystkim zakochanego w niej Jędrzeja Witebskiego, Mariannę Wąsowicz oraz Marię Domańską.
Samobójcza śmierć tej ostatniej oraz protesty na Placu Grzybowskim wywracają świat młodej emancypantki do góry nogami. A to nie wszystko.. na jej drodze staje bowiem wysokiej rangi rosyjski oficer -Aleksander Kirsanov.
Jak to się zakończy? Czy Klara poradzi sobie w niełatwej rzeczywistości?
Czy w imię wolności można poświęcić wszystko, nawet miłość?

Sięgając po książki pani Barbary wiem,że otrzymam lekturę wielowarstwową, złożoną i niesamowicie emocjonującą.
Tak było również w tym przypadku. Historia spisana na kartach powieści "Cena wolności " jest niezwykła. To przede wszystkim losy młodej kobiety wyprzedzającej swą epokę. Opowieść o trudnych wyborach, o niebezpiecznej obsesji , walce o siebie. Poświęceniu osobistego szczęścia dla wyższych celów. Nie chcę zdradzać więcej, ponieważ żadne słowa nie są adekwatne by oddać misterność fabuły, wyrazistość bohaterów i piękno użytego przez autorkę języka.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

z_ksiazka_w_plecaku

ilość recenzji:850

4-11-2023 20:04

?Cena wolności? to kolejna książki pani Barbary Wysoczańskiej, która sprawiła, że nie mogłam jej odłożyć puki nie poznałam zakończenia. Autorka po raz kolejny oddała w ręce czytelników wspaniała historię, która chociaż nie jest cienka, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Dostarcza wielu emocji oraz refleksji, nad tym jak kiedyś wyglądało życie kobiet, a jak dzisiaj. Jest idealna na długie jesienne i zimowe wieczory.
Przenosimy się do Warszawy, do roku 1904. Główna bohaterka to Klara Tyszkowska to młoda dziewczyna, która buntuje się przeciwko tradycją i uciskowi carskiego reżimu. Studiuje na Tajnym Uniwersytecie. Jest feministką i aktywistką. Przyjaźni się z Jędrzejem Witebskim. Ze strony mężczyzny nie jest to jednak tylko przyjaźń. Chciałby by dziewczyna została jego żoną. Klara ma inne plany na życie. Nie chce wychodzić za mąż. Chce być niezależną kobietą. Pewnego dnia spotyka rosyjskiego kapitana Aleksandra Kirsanova, ale jeszcze wtedy nie wie, jak znajomość z tym mężczyzną zmieni jej życie. Po tragicznych wydarzeniach na placu Grzybowskim Klara zmuszona jest zapłacić wysoką cenę za wolność. Jaką? I czym dla niej jest wolność? Przekonacie się sami.
Pani Basia wspaniale wykreowała bohaterów. Zadziorna buntowniczka, Klara stałą się moją ulubienicą. Żyła w niełatwych czasach. Nie tylko ze względu na reżim caratu, ale również ze względu na prawa kobiet. Klara nie raz pokazała swoją odwagę, upór i chęć zrobienia czegoś więcej.
Jeśli lubicie powieści historyczne z silnymi postaciami kobiecymi to bardzo polecam ?Cena wolności?.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?