SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Barbara Wysoczańska - biografia

Barbara Wysoczańska to urodzona w 1980 roku mieszkanka Zielonej Góry. Jest absolwentką historii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pasjonuje się nie tylko okresem międzywojennym, ale i generalnie postawami przyjmowanymi przez ludzi w trudnych dla nich czasach. Jest fanką dobrych książek, jakościowego kina, a także jubilerstwa, którym zajmuje się już od ponad trzynastu lat. Prywatnie Barbara Wysoczańska jest matką dwójki dzieci. Jej debiutem literackim była książka Narzeczona nazisty wydana w 2021 roku. Szybko zdobyła ogólnopolski rozgłos, dzięki znakomitej umiejętności portretowania na papierze realiów epoki międzywojnia oraz złożoności wyborów moralnych, przed jakimi stoją bohaterowie książki. 

Barbara Wysoczańska – debiut


Debiutem literackim Barbary Wysoczańskiej była, wydana w 2021 roku, powieść Narzeczona nazisty. Akcja książki osadzona jest w przededniu II Wojny Światowej. Jej bohaterka – Hania Wolińska, studentka germanistyki, dorabia jako towarzyszka niemieckiej hrabiny. W trakcie jednego z dni pracy poznaje wnuka hrabiny – Johanna von Richtera. Para od razu przypada sobie do gustu, a już niedługo potem Hania występuje na niemieckich salonach w roli narzeczonej hrabiego. Niestety, mimo że kochanków połączyło piękne i szczere uczucie, to nie mogą uciec od swojego pochodzenia. Hania jest Polką, a Johann pochodzi z Niemiec ogarniętych nazistowską ideologią. Kobieta, podczas licznych przyjęć, zmuszona jest więc do obcowania z przywódcami III Rzeszy. Gdy taka informacja dociera do Polski, Hania zostaje zwerbowana jako szpieg, który będzie przekazywał informację o planach Niemców względem Polski. Czy miłość będzie silniejsza niż nazizm? 

Barbara Wysoczańska – książki


Debiutancka książka Barbary Wysoczańskiej szybko podbiła polski rynek czytelniczy. Do tego stopnia, że autorka rozpoczęła pracę nad kolejnym tytułem, także osadzonym w okresie międzywojennym. Siła kobiet to historie trzech, zupełnie różnych od siebie kobiet, które połączyła relacja z jednym mężczyzną – posłem na sejm II Rzeczpospolitej, który pewnej nocy zostaje tragicznie zastrzelonego w trakcie zamachu. Kobiety nawiązują nić porozumienia i zaczynają walczyć o swoje marzenia i siebie. Również siebie nawzajem. Czas i miejsca w jakich rozgrywane są historie z książek Barbary Wysoczańskiej wynika z tego, że z racji swojego wykształcenia, autorka ma ogromną wiedzę na temat historii, a szczególnie właśnie okresu międzywojennego. Znajomość historii i wnikliwa obserwacja zachowań ludzkich sprawiła, że Barbara Wysoczańska trafiła na listy bestsellerów w całym kraju.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 31 książek, których autorem jest: Barbara Wysoczańska. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, sensacja, nagrody literackie, pakiety, literatura piękna, literatura piękna, Książki na prezent 🎁, bestsellery, wysyłka 24h.

Na książki autora Barbara Wysoczańska mamy rabaty sięgające do 40%.
... ...
Zobacz więcej produktów