Słowa z uśmiechem 4. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej - Ewa Horwath, Anita Żegleń WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słowa z uśmiechem 4. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej

podręcznik

Słowa z uśmiechem 4. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej - opis produktu:

Podręcznik `Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura` dla klasy 4. otwiera cykl, który zgodnie z wymaganiami nowej podstawy programowej, ćwiczy podstawowe umiejętności, rozwija aktywność uczniów, pasję poznawczą, gotowość do stawiania pytań, otwartość i kreatywność.

W cyklu zaproponowano dwa osobne (na każdy semestr) podręczniki z ćwiczeniami do nauki o języku i ortografii. Takie rozwiązanie sprzyja porządkowaniu wiedzy i ułatwia jej systematyzowanie. Pozwala nauczycielowi lepiej zaplanować lekcję języka polskiego.

Teksty i zadania dostosowano do percepcji dziecka, wśród przykładów literackich przeważają współczesne utwory z literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką (wyznaczoną przez podstawę programową). Podręczniki - zgodnie z zaleceniami współczesnej pedagogiki - łączą naukę z zabawą, zachowując wyważone proporcje poleceń analityczno-interpretacyjnych z działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów. Lekcje dodatkowe pozwalają na rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zapewniają komfort pracy nauczycielowi. Ćwiczenia, zadania powtórkowe i testy przygotują każdego ucznia do sprawdzianu po klasie 6. Podręcznik kładzie nacisk na indywidualizację nauczania i zawiera zadania do realizacji metodą projektu oraz nowatorskie, rozwijające kreatywność uczniów bloki Zabawy wyobraźni. Każda jednostka lekcyjna stanowi zamkniętą całość metodyczną.

Słowa z uśmiechem 4. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 4 / Język polski. Słowa z uśmiechem 4. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej jest częścią serii Słowa z uśmiechem. Numer dopuszczenia podręcznika to: 861/1/2017.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Słowa z uśmiechem 4. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej

4.4/5 ( 43 oceny )
 • 5
  30
 • 4
  5
 • 3
  4
 • 2
  2
 • 1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.