Słowa z uśmiechem 5. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej - Ewa Horwath, Anita Żegleń WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki |
Ulubione
Kategorie

Słowa z uśmiechem 5. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej

(reforma 2017)

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Słowa z uśmiechem 5. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej, (reforma 2017) - opis produktu:

Praca z podręcznikami z cyklu Słowa z uśmiechem gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki.

Cykl Słowa z uśmiechem rozwija aktywność i pasję poznawczą, poprzez łączenie nauki z zabawą oraz zachowanie wyważonych proporcji poleceń z działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów, np. Określ typy związków wyrazowych zapisanych w labiryncie. Następnie przejdź wyznaczone trasy, a dowiesz się, symbolami których państw są zwierzęta umieszczone w ich godłach czy Policz, ile jest w tekście form czasu przeszłego czasowników, a dowiesz się, jaka zasada nauczania obowiązywała dawnych uczniów.

Odpowiednia formuła pozwala dziecku na samodzielne odkrywanie interesujących zjawisk językowych i reguł ortograficznych.
Podręcznik proponuje różne typy ćwiczeń na różnych poziomach trudności: ćwiczenia wprowadzające, pozwalające na obserwację materiału językowego i ułatwiające wnioskowanie. Ćwiczenia utrwalające, kształcące świadomość językową ucznia i jego umiejętności komunikacyjne, które skłaniają uczniów do systematyczności i wspierają samodzielny rozwój umiejętności.
Wyraźne wyodrębnienie w ramkach Zapamiętaj! reguł gramatycznych co ułatwia ich zapamiętanie.
Atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne utrwalają umiejętność poprawnego pisania. Zadania, rysunki i gry tworzą atmosferę dobrej zabawy i przynoszą uczniom satysfakcję z samodzielnej pracy.
Treść ułożona według podstawowych działów nauki o języku porządkuje wiedzę. W klasie 5 są to: Litery i głoski, Części mowy, Składnia, Wyrazy i związki wyrazowe oraz dział ortograficzny podzielony na dwie części - Piszę poprawnie.
Bloki powtórkowe (To już znamy, powtarzamy, Pół żartem, pół serio) i sprawdzian (Wiem, umiem, rozumiem) na końcu każdego rozdziału pozwalają utrwalić wiedzę i umiejętności.

Słowa z uśmiechem 5. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej (reforma 2017), pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 5 / Język polski. Słowa z uśmiechem 5. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej jest częścią serii Słowa z uśmiechem. Numer dopuszczenia podręcznika to: 861/4/2018.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Słowa z uśmiechem 5. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej, (reforma 2017)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 24 ocen )
 • 5
  18
 • 4
  2
 • 3
  2
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kamil

ilość recenzji:35494

23-06-2020 20:42

Bardzo fajna książka. Wszystko fajnie wytłumaczone.

Czy recenzja była pomocna?