Słowa z uśmiechem 5. Literatura i kultura Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej / Ewa Horwath, Anita Żegleń WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne 15,61 zł | Podręczniki w
Kategorie
 • image

Słowa z uśmiechem 5. Literatura i kultura Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej

(reforma 2017)

podręcznik

Słowa z uśmiechem 5. Literatura i kultura Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej, (reforma 2017) - opis produktu:

Praca z podręcznikami z cyklu Słowa z uśmiechem gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki.

Swoboda nauczania:

Zamieszczenie w osobnych podręcznikach zagadnień literacko-kulturowych i językowych zapewnia skuteczność pracy i skupia uwagę uczniów na jednym obszarze nauczania.
Budowa cyklu umożliwia swobodę nauczania, daje możliwość pracy zgodnie z własnymi preferencjami.
Bogactwo różnorodnych poleceń do treści literackich (m.in. polecenia do lektur wprowadzonych nową podstawą programową) i językowych zapewniają skuteczną naukę.
Rozdzielenie literatury od gramatyki gwarantuje, że materiał z obu dziedzin jest przejrzysty i uporządkowany, dzięki czemu łatwiej odnaleźć niezbędne treści.

Znakomity dobór tekstów w podręczniku Literatura i kultura:

Teksty ze współczesnej literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką są dostosowane do wieku i percepcji ucznia, pomagają w zainteresowaniu przedmiotem i rozbudzają wrażliwość.
Atrakcyjna forma prezentowania obowiązkowych tekstów literackich zachęca i mobilizuje do czytania, pisania, dyskutowania i poznawania nowych treści.
Współczesne teksty literackie mówią o sprawach bliskich uczniowi, sprawiają, że lekcje języka polskiego są ciekawe i zajmujące.
Przyjazne i łatwe w odbiorze teksty oraz dostosowana do wieku uczniów długość fragmentów sprawia, że uczniowie chętniej je czytają.


Spis działów z podręcznika:
`Bratnie dusze`
`Mali i wielcy w historii`
`Herosi mitów i legend`
`Bawiąc się słowami`
`Mali i wielcy podróżnicy`
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Podręcznik
 • Słowa z uśmiechem 5. Literatura i kultura Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej, (reforma 2017)
4/5 ( 23 ocen )
  5
  14
  4
  3
  3
  1
  2
  3
  1
  2
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

katarzyna k

 • 7-08-2013
 • 08:23

całą recenzję można zmieścić w jednym słowie: SUPER!! zakupy w waszej księgarni to czysta przyjemność, żaden kiermasz i żadna księgarnia nie zapewni tak szybkiego, miłego i ekspresowego a przede wszystkim wygodnego dostarczenia podręczników do domu, nie wspomnę już o konkurencyjnych cenach książek i darmowej przesyłce KURIEREM, rewelacyjna księgarnia internetowa !! i z ręką na sercu mogę stwierdzić (bo sprawdzałam) nie ma takiej drugiej z takim asortymentem, w każdej innej zawsze czegoś brakuję a tu jest WSZYSTKO!! POLECAM PRZEKONJACIE SIĘ SAMI ;-))

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

pxx13

 • 29-07-2013
 • 19:43

Cóż tu wiele się rozpisywać okładka mówi sama za siebie,uśmiech od ucha do ucha.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Praca z podręcznikami z cyklu Słowa z uśmiechem gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki. Swoboda nauczania: Zamieszczenie w osobnych podręcznikach zagadnień literacko-kulturowych i językowych sprawia, że uczniowie skupiają...

 • W publikacji znajdują się zadania z zakresu nauki o języku oraz ortografii i interpunkcji. Ćwiczenia mają różny poziom trudności, a ich niebanalna forma ułatwia skuteczną naukę, zachęca uczniów do kreatywnego myślenia i do podejmowania twórczych działań. Zadania, rysunki i diagramy tworzą...

 • Podręcznik `Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura` dla klasy 4. otwiera cykl, który zgodnie z wymaganiami nowej podstawy programowej, ćwiczy podstawowe umiejętności, rozwija aktywność uczniów, pasję poznawczą, gotowość do stawiania pytań, otwartość i kreatywność. W cyklu zaproponowano dwa...

 • Podręcznik Słowa z uśmiechem rozwija aktywność i pasję poznawczą przez łączenie nauki z zabawą, zawiera m.in. takie zadania jak: `Przejdź przez labirynt, wybierając tylko czasowniki w 3. osobie, a dowiesz się, który z uczonych otrzymał Nagrodę Nobla` czy `Jak się nazywa wyspa, na której pochowano...

 • W publikacji - oprócz zadań ortograficznych i interpunkcyjnych - znajdują się zadania z zakresu nauki o języku. Ćwiczenia mają różny poziom trudności, aby mogli z nich korzystać uczniowie o zróżnicowanych umiejętnościach. Język poleceń jest dostosowany do wieku i możliwości czwartoklasistów,...

 • `Przygoda z uśmiechem` ułatwia starszakom przygotowanie się do nauki w szkole - kształci umiejętności, od których zależy m. in. dobry start w nauce czytania i pisania. Wspiera ciekawość, aktywność i samodzielność dziecka, uczy wrażliwości na sztukę, zachęca do twórczych zabaw muzycznych oraz do...