Systemy operacyjne: książki, podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Systemy operacyjne – książki

Prawdopodobnie znalazłeś się tutaj, aby poszerzyć swoją informatyczną wiedzę na temat „systemu nerwowego” większości urządzeń elektronicznych, czyli systemu operacyjnego. Jesteś zainteresowany działaniem twojego laptopa/smartfonu/komputera? Może chciałbyś poszerzyć zakres wykonywanych na nim działań? Niezależnie od powodu dzięki bogato wyposażonej kategorii: systemy operacyjne: książki, znajdujące na Gandalf.com.pl, nie będziesz zawiedziony. Poniżej znajdziesz szeroki wybór książek o różnych systemach operacyjnych, programowaniu i dodatkowych, ciekawych opcjach – niedostępnych zazwyczaj dla zwykłego użytkownika.

Książki – system operacyjny

Czym jest system operacyjny? Jest to zbiór programów, który stanowi podstawę, bazę dla działania innych, wyspecjalizowanych aplikacji, zainstalowanych w danym systemie urządzenia elektronicznego. Jednocześnie jest podstawowym programem, który zarządza procesami zachodzącymi w urządzeniu. Umożliwia zainstalowanie na urządzeniu aplikacji, takich jak, chociażby wyszukiwarka internetowa czy gry. Odpowiada także za kierowanie ich pracą. Bez systemu operacyjnego niemożliwe byłoby zatem korzystanie z możliwości naszego urządzenia.

Najpopularniejszym systemem operacyjnym obecnie jest – rzecz oczywista – Windows 10. Intuicyjność, prostota w użytkowaniu i uniwersalność czynią go najczęściej wykorzystywanym w komputerach na całym świecie. Innym znanym systemem jest Mac OS X produkcji firmy Apple, który – stworzony z myślą o konkretnej linii urządzeń – jest uznawany za niezwykle stabilny. Użytkowanie go wiąże się niestety też ze sporymi wydatkami.

Ciekawą formą systemu operacyjnego jest Linux. Darmowy system, którego możliwości są przybliżone do Windowsa i Mac OS, jest raczej „system dla pasjonatów”. Trudność w początkowych konfiguracjach, wyzwania związane z instalacją programów sprawiają, że zwykli użytkownicy rzadko decydują się na korzystanie właśnie z niego.

System operacyjny – podręcznik

Znudziło Cię zwykłe wykorzystywanie swojego urządzenia i chcesz odkryć jego inne opcje i aktualizacje? Pragniesz odkryć tajemnice systemów operacyjnych? Książki na ten temat znajdziesz poniżej. Sprawdź! Systemy operacyjne – podręczniki w atrakcyjnych cenach tylko na Gandalf.com.pl.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Systemy operacyjne. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 104 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 89%.

z17
z17