Linux: książki, podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Linux książki

Linux to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych. Jeśli chcesz poznać jego podstawy lub szkolić swoje umiejętności pracy na nim to dobrze trafiłeś. ✅

Czym jest linux?

Jest to, tak jak jego bardziej popularny rywal Windows, system operacyjny. Można więc powiedzieć, że to rodzaj oprogramowania zarządzającego komputerem, telefonem, pralką czy innym inteligentnym systemem informatycznym. W każdym podręczniku linux będzie opisywany jako środowisko umożliwiające uruchamianie i wykonywanie zadań. Dzięki niemu możliwe jest między innymi działanie programów komputerowych czy gier.

Podręcznik Linux

Niegdyś stanowiący niszę dostępną tylko dla najbardziej zaawansowanych programistów, dziś system ten jest wykorzystywany przez wielu posiadaczy komputera. Książki linux opisujące dzielą się przeważnie na dwie grupy. Pierwszą z nich są treści i poradniki dla osób stawiających pierwsze kroki w tym systemie. Podręcznik linux dla początkujących może być wykorzystywany do nauczania informatyki w szkołach podstawowych i liceach. Polecamy go również dla samouków chcących się dokształcić i spróbować swoich sił na nowym polu. W Gandalfie znaleźć można wiele najlepszych poradników do linuxa, które podpowiedzą, od czego zacząć. Przeczytasz tam między innymi o specyfice systemu, o podstawowych komendach czy zastosowaniach.

Książki linux dla zaawansowanych ⭐⭐

W kategorii linux literatura mamy też wiele treści dla bardziej zaawansowanych informatyków. Książki linux dla zaawansowanych to pozycje, z których korzysta się w uczelniach wyższych czy szkołach o profilu zawodowym. To pozycje dla osób, które system już znają i poszukują konkretnych rozwiązań. Problemy w nich opisane dotyczą tworzenia programów komputerowych, obsługi serwerów czy urządzeń mobilnych. To właśnie Linux stanowi bowiem trzon systemu operacyjnego Android czy wielu urządzeń stosowanych przez firmy i duże instytucje.

Najlepsza książka o Linux

Liczne Grupy Użytkowników Linuksa umieściły w sieci oraz w publikacjach drukowanych wiele podręczników linux, które ułatwiają zapoznanie się z systemem oraz tak zwanymi aplikacjami Open source, do których Linux należy. Warto jednak rozejrzeć się za najnowszymi, profesjonalnymi publikacjami. Tak jak w przypadku całej elektroniki, świat szybko pędzi naprzód. Łatwo więc natknąć się na treści przedawnione lub niesprawdzone. U nas jednak znajdziesz tylko profesjonalnie przygotowaną literaturę linux.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Linux. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 15 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 58%.

z3
z3