Astronomia: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Astronomia – książki najlepsze na Gandalf.com.pl

Marzysz o podróżach do gwiazd? Zastanawiasz się, jak wyglądają odległe galaktyki i jak powstały?  Póki co gwiazdy, planety i inne obiekty kosmiczne możemy podziwiać głównie za pomocą teleskopów. Kto wie, może za jakiś czas uda nam się stawiać pewniej kroki w kosmosie? Ty jednak możesz tam wyruszyć już teraz. A to za sprawą pasjonujących książek poświęconych astronomii, przestrzeni kosmicznej i nie tylko. Dzięki nim poszerzysz swoje horyzonty i dowiesz się więcej o tym, jakie sekrety kryją się poza Ziemią.

Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl dostępne są książki o astronomii w postaci wydań popularnonaukowych, albumów, które prezentują piękno konstelacji i galaktyk, a także książek eksperckich.  Wybierz to, co interesuje Cię najbardziej i ruszaj na podbój gwiazd wspólnie z nami!

Książki o astronomii

Zastanawiasz się, czym właściwie zajmuje się astronomia? Książka specjalistyczna wyjaśnia, że jest to nauka przyrodnicza, która skupia się na badaniu ciał niebieskich i zjawisk, zachodzących poza Ziemią, oddziałują w jej atmosferze, wnętrzu na powierzchni i są pochodzenia pozaplanetarnego.

Książki astronomiczne skupiają się na fizyce, chemii, meteorologii, ruchu ciał niebieskich. W ich centrum zainteresowania znajduje się także powstanie i rozwój Wszechświata. Warto zaznaczyć, że astronomia uważana jest za jedną z najstarszych nauk, zwłaszcza że nawet najstarsze cywilizacje Babilończyków, Greków, Chińczyków, Hindusów i Majów obserwowały i badały niebo.

Astronomia – literatura

W wieku XX wyłoniono podział na oddziały obserwacyjne i teoretyczne w zakresie astronomii. Podręcznik wyjaśnia różnice między dwiema kategoriami. Astronomia obserwacyjna to taka, która skupia się na zdobywaniu danych z obserwacji ciał niebieskich, analizowanych dzięki podstawowym zasadom fizyki. Astronomia teoretyczna rozwijana jest przy pomocy komputerów i modeli analitycznych wykorzystywanych do opisu zjawisk i obiektów astronomicznych.

Na Gandalf.com.pl dostępne są różnego typu książki odnoszące się do astronomii. Literatura jest zarówno specjalistyczna, jak i dla osób, które dopiero zaczynają przygody z naukami ścisłymi. Wśród popularnych tytułów warto zwrócić uwagę na: Kosmiczne fenomeny. Szybki kurs historii astronomii, Nowa teoria czasu. Punkt Janusa, Pierwsze światło.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - astronomia. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 78 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 75%.
z11
1 - 11 z 249 ofert