SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki space opera

Space opera to wspaniały podgatunek science fiction, uwielbiany przez różnych czytelników. To żadna cyganeria w kosmosie i nie ma nic wspólnego z operami muzycznymi. Gatunek bierze swoją nazwę od oper mydlanych i jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób, by wyjaśnić czym są książki space opera: literackimi telenowelami osadzonymi w kosmosie.

Czym wyróżnia się space opera?

Space opera to jeden z tych gatunków science fiction, który może oznaczać wiele rzeczy i obejmować wiele rodzajów opowieści. Przeciętny czytelnik SF kojarzy go z dużymi statkami, wielkimi bitwami i wieloma postaciami, ale to tylko niektóre z kluczowych elementów opery kosmicznej. To jeden z najpopularniejszych podgatunków science fiction, ponieważ jest piekielnie ekscytujący. Autorzy opisują zwykle liczne konflikty między ludźmi, a często także z kosmitami. Wielkie bitwy i wrogie siły, które knują, jak zniszczyć ludzkość. Gatunek space opera narodził się już w latach 30. XX wieku, a sama nazwa dekadę później. W latach 60.-70. stosowana była w odniesieniu do ekstrawaganckich i melodramatycznych przygód kosmicznych. Początkowo traktowany z lekką kpiną, dziś jednak gatunek ten przekształcił się w coś znacznie większego – wiele tytułów space opera to prawdziwe arcydzieła literackie.

Space opera – książki

Najlepsze space opera książki to połączenie melodramatów, romansów i akcji, które znajdziesz w tradycyjnych telenowelach. Są jednak czymś więcej niż zwykła opera mydlana – osadzone są w kosmosie! Wszystkie dramaty i intrygi w książkach space opera rozgrywają się na odległych planetach, w odległych galaktykach i na pokładach zaawansowanych technologicznie statków kosmicznych. Opisują międzygalaktyczne wojny, pojawia się futurystyczna broń i bohaterowie, którzy ratują świat. Space opera książki bardzo często wydawane są w seriach. Ich autorzy uwielbiają opowiadać wiele historii lub ciągnąć jedną, długą przez wiele lat i wiele tytułów. Na Gandalf.com.pl znajdziesz zarówno pojedyncze powieści, jak i całe serie. Najlepsze książki space opera, jakie kiedykolwiek napisano.

Opera space – najlepsze tytuły

Gdybyś miał wymienić filmowy przykład opera space, z pewnością szybko odpowiedziałbyś ‘Gwiezdne wojny’ czy ‘Star Trek’. A co z książkami? Jeśli jeszcze nie jesteś fanem tego gatunku, dzięki proponowanym przez nas tytułom z pewnością zaczniesz. Do najbardziej poczytnych autorów opera space należą m.in. John Scalzi, Dan Simmons, Iain M. Banks, James S. A. Corey, Orson Scott Card, Frank Herbert czy David Weber. Stworzone przez nich cykle zapewnią Ci rozrywkę i przygodę w kosmicznym świecie na długie godziny. Odkrywaj nieznane galaktyki dzięki najwspanialszym książkom space opera. Usiądź wygodnie, zapnij pasy i przygotuj się na podróż po naszej ofercie najlepszych oper kosmicznych!

Co składa się na dobrą książkę space opera?

Nie ma jednej odpowiedzi, która wyjaśniałaby, dlaczego książki te są tak popularne. Istnieje jednak kilka czynników, dzięki którym są one wyjątkowe. Powodem, dla którego czytelnicy tak chętnie wracają do książek space opera są melodramaty rozgrywające się między postaciami. Postacie żyjące w wykreowanych światach są zwykle wyostrzonymi wersjami archetypów i reagują na różne sytuacje w interesujący i zabawny sposób. Czymś, co przyciąga czytelników do oper kosmicznych jest również przestrzeń. Wszechświat to coś niezwykle fascynującego. Bezkresna i nieznana przestrzeń jako tło ludzkich dramatów naprawdę przykuwa uwagę. Oprócz tego, że książki space opera są osadzone w kosmosie, zawierają też szalone i interesujące elementy science fiction – sztuczne inteligencje, obce gatunki, statki kosmiczne, miotacze laserowe itp. Pełne są akcji i przygód, zaspokajając potrzeby czytelników, którzy łakną emocji. A co oprócz samej akcji powoduje więcej dramatyzmu i napięcia niż romans? Ostatnim czynnikiem, który wpływa na popularność space opera, jest po prostu prostota fabuły.


... ...
Zobacz więcej produktów